e-prawnik.pl Porady prawne

Spółka jawna czy cywilna?

Odpowiedzi w temacie ()

Loan

8.6.2005

Czy w przypadku działalności, która miałaby polegać na wewnątrzwspólnotowym nabyciu i dostawie w UE, firma powinna mieć statut spółki jawnej czy cywilnej, czy może jest to bez znaczenia?Czy w przypadku spółki jawnej, która ma bardziej jasne i dookreslone zasady funkcjonowania,niż cywilna, no i posiada osobowość prawną, tego typu wspólnotowe transakcje będą w większym stopniu uregulowane i przejrzyste?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mmrozowski

2005-06-09 14:44:55

Spółka jawna nie ma osobowości prawnej, a jedynie zdolność sądową. Osobowość prawną mają jedynie spółki kapitałowe. Natomiast dla obrotu gospodarczego wewnątrz Unii nie ma to znaczenia w jakiej formie jest zorganizowana działalności gospodarcza.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • spolki jawne czy cywilne Chce zalozyc spolke i zastanawiam sie nad forma spolka cywilna czy jawna jaka jest korzystniejsza i czy u notariusza ma byc podpisana. (alf) Najkorzystniejsza jest spółka z (...) czytaj dalej»

  • proszę o pomoc Dzień dobry! Jestem początkującą dziennikarką, piszącą obecnie na temat wykorzystywania seksulnego dzieci.Poszukuję osoby, która nosi w sobie to brzemie i zechcialaby udzielić (...) czytaj dalej»

  • Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej? Proszę o pomoc lub cenne wskazówki.Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Z wyroku dowiedziałam sie, że firma (spółka jawna) (...) czytaj dalej»

  • Spółki różnice Jaka jest różnica między spółką cywilną, jawną a partnerską? (Duduś) Spółka cywilna może być tworzona przez wszystkich ze wszystkimi,partnerska to wolne zawody/nieproduktywni/ (...) czytaj dalej»

  • wyrok sądu, spółka jawna a ZUS zdrowotny PRzegrałem sprawę w sądzie dotyczącą rozpatrywania zbiegu trzech tytułów do ubezpieczeń (spółka jawna, własna działalność, umowa zlecenie na 50 (...) czytaj dalej»