Stypendium - pomoc prawna

Odpowiedzi w temacie (1)

jasny

19.1.2013

Mam prośbę, czy może ktoś coś doradzić odnośnie negatywnie rozpatrzonego odwołania od stypendium rektora, znas się ktoś na tym? Można coś w tej sprawie zrobić? Na uniwerku mi raczej nikt nie pomoże. Pracowałem cały rok na stypendium naukowe, a tu brak jednego papierka, o którym się dowiedziałem po czasie i już rzekomo nie można nic zrobić. Czy aby na pewno? Treść odwołania poniżej, zostało rozpatrzone negatywnie (jeśli potrzeba zeskanuję uzasadnienie): "Odwoławcza Komisja Stypendialna Odwołanie ? prośba o ponowne rozpatrzenie wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów Zwracam się z prośbą do Odwoławczej Komisji Stypendialnej o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów. Wyszedłem z założenia, że system USOS automatycznie wylicza średnią z ocen, również z drugiego kierunku studiów, i uzyskaną średnią ocen, o ile jest wystarczająco wysoka, automatycznie uwzględnia przy składaniu wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów z osiągnięciami naukowymi. Moje założenie było błędne. W wyniku niedopatrzenia z mojej strony jak i braku dostatecznych informacji odnośnie składania wniosków o stypendium rektora, nie zauważyłem i tym samym nie odhaczyłem we wniosku elektronicznym, tego iż jestem również studentem III roku socjologii (PROWE) i że również na tym kierunku uzyskałem wysoką średnią w roku akademickim w wysokości 4,16. O tym, że USOS niestety nie liczy automatycznie średniej z drugiego kierunku, nawet jeśli jest wystarczająco wysoka, dowiedziałem się po fakcie, czyli po złożeniu wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów. Uwzględnienie uzyskanej przeze mnie dostatecznie wysokiej średniej w roku akademickim 2011/12 na drugim kierunku studiów daje mi dodatkowy punkt na liście rankingowej, a uzyskany w ten sposób wynik 46 punktów oznacza dla mnie szansę na otrzymanie wyższego stypendium rektora dla najlepszych studentów jako studenta filologii germańskiej. Tym samym daje mi to możliwość skupienia się przede wszystkim na studiowaniu germanistyki i socjologii, a nie szukaniu dodatkowych źródeł utrzymania w postaci pracy dorywczej. Wyższe stypendium dla najlepszych studentów w nauce bardzo odciążyłoby moich rodziców, którzy są już emerytami. Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby."

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pimiolek

2013-01-21 10:13:20

W razie problemów prawnych mnie osobiście zdarzyło się korzystać z pomocy prawnej, no ob nie oszukujmy się nie każdy ma wiedzę prawnicza a często ci znac którzy ją mają to tylko myślą że tak jest a potem przyjdzie co do czego i lipa wychodzi i koniec. Ja się kilka razy na swojej pseugo wiedzy przejechałem, i raz się dałem namówić na podlinkowaną pomoc z innego forum i w sumie musze powiedzieć że trzeba było tak dawno zrobić,. dlatego teraz robie tak samo podlinkowywuje ci pomoc prawną e-prawnik.pl/zamow-opinie/ 
jak chcesz skorzystasz, jak nie chcesz to nie wink 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 14.1.2005

  Z jakiej pomocy materialnej mogą skorzystać uczniowie?

  Od 1 stycznia 2005 r. obowiązują nowe zasady przyznawania pomocy materialnej dla uczących się dzieci i młodzieży. Zapisy te mają na celu wyrównanie szans edukacyjnych słuchaczy i wychowanków, (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 14.6.2013

  Stypendium od organizacji pozarządowej a podatek dochodowy

  Organizacje pozarządowe zgodnie ze swoimi celami statutowymi mogą przeznaczać środki finansowe m. in. na wypłatę stypendiów. Fakt ten wiąże się z określonymi konsekwencjami podatkowymi - zarówno (...)

 • 27.1.2005

  Podleganie ubezpieczeniu wypadkowemu

  W przypadku ubezpieczenia wypadkowego, ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych określa jedynie podmioty, które podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu wypadkowemu. Ustawa nie przewiduje dodatkowo (...)