Szukam prawnika w Warszawie i proszę o porady, trudny spadek.

Odpowiedzi w temacie (8)

adatoniewypada

26.10.2018

Witam! Szukam rad dotyczących mojego problemu i jeśłi kogoś macie, to poleceń adwokata, który pomoże mi w rozwiązaniu sprawy ze spadkiem. Zmarł mój tata, ja z mężem od lat mieszkaliśmy z rodzicami w domu rodzinnym, który jest/był na niego, mam siostrę i brata, którzy dawno się wyprowadzili i nie chcą wracać mieszkać do domu. Przez kilkanaście lat kiedy tam mieszkamy zrobiliśmy wspólnie z rodzicami dużo remontów (w tym zmiana ogrzewania z węglowego na gazowe, ocieplenie domu nie mówie już nawet o wymianie drzwi, położeniu gładzi, nagłych mniejszych remontach, kto mieszka we własnym domu, ten wie jaka to skarbonka), rodzice dokładali ile mogli, zazwyczaj my około 70-80% rodzice resztę. Naprawdę postawiliśmy dom na nogi, bo ma on kilkadziesiąt lat i w sumie dopóki nie było nas z mężem stać na remonty, nic z nim nie było robione - miał stare okna, bez ocieplenia, opalany węglem, stare grzejniki? Gdyby nie nasz wkład, a poszło nam sporo pieniędzy, to teraz byłby w opłakanym stanie. I teraz sprawa wygląda tak, moja Mama, która z nami mieszka i będzie tu mieszkać i mój brat chcą nam oddać swoją część spadku, brat nie chce brać udziału w dbaniu o dom i rozumie, że nic samo się nie robi. Ale siostra chce spłaty i nie chce swojej części domu, bo mówi, że nie chce wracać na ojcowiznę. Jak to załatwić? Czy brat i mama mogą mi oddać swoją część spadku, tak żebym miała to ?na papierze?? Czy siostra może żądać ode mnie spłaty, biorąc pod uwagę, że przez tyle lat ja zainwestowałam we wszystkie naprawy domu, a w sumie miejsce jest i jak chce, to niech waraca, to jej sprawa, że nie chce? Czy macie zaufanego i dobrego prawnika w Warszawie, który zna się na rzeczy i pomoże mi jakoś rozwiązać i jedno i drugie? Będę wdzięczna za rady i za namiary na kancelarie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

paula790

2018-10-27 17:25:57

Skontaktuj się z mec. Igorem Klimkowskiem (600365228). Mecenas reprezentuje swoich klientów na terenie całej polski. Znany w środowisku. Udzielał wielu wywiadów dla telewizji i gazet - zobacz sobie https://dzienniklodzki.pl/skutki-braku-decyzji-dlugi-tylko-do-wysokosci-spadku-wideo/ar/12193677 . W ten sposób właśnie na niego trafiłam. Poprowadził moją sprawę o dział spadku i rozliczenie nakładów. Sprawa podobna do twojej. Wszystko skończyło się dla mnie bardzo dobrze. Powodzenia i wszystkiego dobrego.

adatoniewypada

2018-11-05 10:49:58

Hm, widzę, że polecamy Mecenas jest z Łodzi, wydaje mi się, że to może wpłynąć na cenę usługi, a wolałabym też mieć możliwość spotkać się i osobiście, nawet żeby otrzymać konsultację/poradę. Jeśli Pan Mecenas jest osobą taką bardzo medialną, to też nie wiem, czy mnie na niego stać, ale dzięki za polecenie :) Może jeszcze ktoś ma jakieś rady lub namiary na dobrego adwokata?

Marcin321

2018-11-05 13:34:16

Mogę doradzić pomoc kancelarii GOCAL. Pomogli mi w bardzo ciężkim przypadku. To ich numer - 794 907 244

Tzawadzka

2018-11-05 13:37:57

Widzę, że nie jestem jedyną osobą zadowoloną z usług kancelarii GOCAL. Mało znana kancelaria, czyniąca cuda

adatoniewypada

2018-11-06 12:02:54

Naprawdę nikt nie może polecić kogoś w samej Warszawie?

obrotowy12

2018-11-07 13:26:11

Ktoś może :) ja polecę mecenasa Michała Jarugę. Bardzo dobrze się orientuje w spadkach i podziałach, wiem, sprawdziłem, polecam.

adatoniewypada

2018-11-09 14:57:20

obrotowy12 dzięki wielkie! A możesz coś więcej powiedzieć, ten adwokat prowadził jakąś Twoją sprawę, czy słyszałeś po prostu dobre opinie i polecasz dalej?

obrotowy12

2018-11-12 10:35:00

Mecenasa Jarugę polecił mi w sumie kolega, jak się męczyłem ze spadkiem. Sprawa była głupia, bo chodziło o kamienicę, która miała kilka właścicieli, niektórych z nich nigdy nie widziałem na oczy, była zaniedbana, w takim stanie, że szkoda gadać i jeszcze kilka pokoi było wynajmowanych. Poszedłem do jakiegoś prawnika i tak jakoś nie za bardzo wiedział co tu poradzić, albo nie za bardzo chciał sie nawet w taką sprawę angażować. Kolega mi właśnie polecił i jakoś udało się to wszystko rozwikłać, także polecam dalej :)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 16.9.2016

  Czy można zbyć udział w spadku?

   Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek (...)

 • 7.5.2014

  Czy wiesz, ile kosztuje pomoc prawnika?

  - Kiedy idziemy do lekarza? - Kiedy coś nas boli bądź jesteśmy chorzy. - Kiedy idziemy do prawnika? - Kiedy nie da się już nic zrobić w sprawie, termin na złożenie pisma czy podpisania ogromnej (...)

 • 23.10.2017

  Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  #mce_temp_url#Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma bardzo duże znaczenie. Śmierć spadkodawcy oznacza, że nastąpiło przejście praw i obowiązków na jakieś inne osoby, czyli tzw. (...)