Szukam prawnika w Warszawie i proszę o porady, trudny spadek.

Odpowiedzi w temacie (15)

adatoniewypada

26.10.2018

Witam! Szukam rad dotyczących mojego problemu i jeśłi kogoś macie, to poleceń adwokata, który pomoże mi w rozwiązaniu sprawy ze spadkiem. Zmarł mój tata, ja z mężem od lat mieszkaliśmy z rodzicami w domu rodzinnym, który jest/był na niego, mam siostrę i brata, którzy dawno się wyprowadzili i nie chcą wracać mieszkać do domu. Przez kilkanaście lat kiedy tam mieszkamy zrobiliśmy wspólnie z rodzicami dużo remontów (w tym zmiana ogrzewania z węglowego na gazowe, ocieplenie domu nie mówie już nawet o wymianie drzwi, położeniu gładzi, nagłych mniejszych remontach, kto mieszka we własnym domu, ten wie jaka to skarbonka), rodzice dokładali ile mogli, zazwyczaj my około 70-80% rodzice resztę. Naprawdę postawiliśmy dom na nogi, bo ma on kilkadziesiąt lat i w sumie dopóki nie było nas z mężem stać na remonty, nic z nim nie było robione - miał stare okna, bez ocieplenia, opalany węglem, stare grzejniki? Gdyby nie nasz wkład, a poszło nam sporo pieniędzy, to teraz byłby w opłakanym stanie. I teraz sprawa wygląda tak, moja Mama, która z nami mieszka i będzie tu mieszkać i mój brat chcą nam oddać swoją część spadku, brat nie chce brać udziału w dbaniu o dom i rozumie, że nic samo się nie robi. Ale siostra chce spłaty i nie chce swojej części domu, bo mówi, że nie chce wracać na ojcowiznę. Jak to załatwić? Czy brat i mama mogą mi oddać swoją część spadku, tak żebym miała to ?na papierze?? Czy siostra może żądać ode mnie spłaty, biorąc pod uwagę, że przez tyle lat ja zainwestowałam we wszystkie naprawy domu, a w sumie miejsce jest i jak chce, to niech waraca, to jej sprawa, że nie chce? Czy macie zaufanego i dobrego prawnika w Warszawie, który zna się na rzeczy i pomoże mi jakoś rozwiązać i jedno i drugie? Będę wdzięczna za rady i za namiary na kancelarie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

paula790

2018-10-27 17:25:57

Skontaktuj się z mec. Igorem Klimkowskiem (600365228). Mecenas reprezentuje swoich klientów na terenie całej polski. Znany w środowisku. Udzielał wielu wywiadów dla telewizji i gazet - zobacz sobie https://dzienniklodzki.pl/skutki-braku-decyzji-dlugi-tylko-do-wysokosci-spadku-wideo/ar/12193677 . W ten sposób właśnie na niego trafiłam. Poprowadził moją sprawę o dział spadku i rozliczenie nakładów. Sprawa podobna do twojej. Wszystko skończyło się dla mnie bardzo dobrze. Powodzenia i wszystkiego dobrego.

adatoniewypada

2018-11-05 10:49:58

Hm, widzę, że polecamy Mecenas jest z Łodzi, wydaje mi się, że to może wpłynąć na cenę usługi, a wolałabym też mieć możliwość spotkać się i osobiście, nawet żeby otrzymać konsultację/poradę. Jeśli Pan Mecenas jest osobą taką bardzo medialną, to też nie wiem, czy mnie na niego stać, ale dzięki za polecenie :) Może jeszcze ktoś ma jakieś rady lub namiary na dobrego adwokata?

Marcin321

2018-11-05 13:34:16

Mogę doradzić pomoc kancelarii GOCAL. Pomogli mi w bardzo ciężkim przypadku. To ich numer - 794 907 244

Tzawadzka

2018-11-05 13:37:57

Widzę, że nie jestem jedyną osobą zadowoloną z usług kancelarii GOCAL. Mało znana kancelaria, czyniąca cuda

adatoniewypada

2018-11-06 12:02:54

Naprawdę nikt nie może polecić kogoś w samej Warszawie?

obrotowy12

2018-11-07 13:26:11

Ktoś może :) ja polecę mecenasa Michała Jarugę. Bardzo dobrze się orientuje w spadkach i podziałach, wiem, sprawdziłem, polecam.

adatoniewypada

2018-11-09 14:57:20

obrotowy12 dzięki wielkie! A możesz coś więcej powiedzieć, ten adwokat prowadził jakąś Twoją sprawę, czy słyszałeś po prostu dobre opinie i polecasz dalej?

obrotowy12

2018-11-12 10:35:00

Mecenasa Jarugę polecił mi w sumie kolega, jak się męczyłem ze spadkiem. Sprawa była głupia, bo chodziło o kamienicę, która miała kilka właścicieli, niektórych z nich nigdy nie widziałem na oczy, była zaniedbana, w takim stanie, że szkoda gadać i jeszcze kilka pokoi było wynajmowanych. Poszedłem do jakiegoś prawnika i tak jakoś nie za bardzo wiedział co tu poradzić, albo nie za bardzo chciał sie nawet w taką sprawę angażować. Kolega mi właśnie polecił i jakoś udało się to wszystko rozwikłać, także polecam dalej :)

adatoniewypada

2018-11-26 11:31:15

obroytowy dzięki za pomoc, skontaktowała się i skorzystam z usług Mecenasa :)

marcel_borys

2018-11-28 15:48:06

Witam! Dobrze że znalazłem ten temat, mam problem z resztą spadkobierców! Otrzymałem spadek i teraz mam z nim same problemy, nawet nie wiedziałem, że mi się należy... Chciałbym zapytać autora, czy poleca też Adwokata Jaguge? Warto się do niego zgłosić?

adatoniewypada

2018-12-03 09:39:25

wg mnie warto, chociaż jeszcze nie mogę się wypowiedzień o skuteczności Pana Jarugi, ale zrobił naprawdę duże wrażenie, podczas konsultacji przedtsawił mi opcje i scenariusze, dowiedziałam się jaka dokładnie jest moja sytuacja i co mogę ugrać. Ma też bardzo duże doświadczenie, za co ode mnie duży plus. Myślę, że już na tym etapie mogę go polecić.

marcel_borys

2018-12-14 10:03:48

Super! Dzięki za namiar w takim razie, czas ucieka, a sprawą trzeba się zająć... Dziś dzwonie

polka80

2019-02-28 16:29:11

ile ja sie naszukałam takiego wątku! Mam problem z rodzeństwem jeśli chodzi o dom rodzinny, u mnie jest podobnie, ja chcę tam mieszkać i nie sprzedam ojcowizny, a mam 3 rodzeństwa i uparli się sprzedawać. Jestem z okolic Warszawy. Ciekawi mnie jak dalej wygladaja sprawy adatoniewypada? Nie wiem co robić, dużo pracuje, nie mam czasu, a oni nic sobie nie dzadz a powiedzieć, poplanowali juz co kupią za dom rodziców! Adatoniewypada odezwij się jeśli możesz i powiedz co sie dalej dzieje.

adatoniewypada

2019-03-07 13:07:51

cześć wszystkim, to już po czasie powiem, że mogę tak na 100% polecić adwokata Michała Jarugę, sprawa nie okazała się taka skomplikowana jak się wydawało i rozwiązanie się znalazło. Gdyby Mama nie chciała przepisać na mnie, to byłby problem. Mecenas wszystko rozwiązał rzeczowo i profesjonalnie, dodatkowo z szacunkiem dla naszej rodziny i maksymalnie bez spięć i konfliktów... wiadomo, że siostra niezadowolona z przebiegu wydarzeń, ale ja nadal uważam, ze wszystko wyszło sprawiedzliwie...

marcel_borys

2019-03-08 12:02:28

Ja też skorzystałem z usług Pana Jarugi! Słuchajcie, polecam, Jeśli ktoś szuka adwokata z wiedzą i doświadczeniem, takiego który wie, co robi, to naprawdę polecam. Ja w spadku otrzymałem jedną kilkunastą kamienicy w innym mieści, nawet nie wiedziałem, że mi się należy, nie miałam zupełnie na to czasu, więcej szkody z tego niż pożytku.. Pan Michał zajął sie wszystkim kompleksowo, jak jeszcze kiedyś będę potrzebował adwokata (odpukać) to tylko do niego. Ale co ja będę zachwalał - Polka80 zadzwoń pogadaj i sama się przekonasz

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 16.9.2016

  Czy można zbyć udział w spadku?

   Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek (...)

 • 7.5.2014

  Czy wiesz, ile kosztuje pomoc prawnika?

  - Kiedy idziemy do lekarza? - Kiedy coś nas boli bądź jesteśmy chorzy. - Kiedy idziemy do prawnika? - Kiedy nie da się już nic zrobić w sprawie, termin na złożenie pisma czy podpisania ogromnej (...)

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)