wadliwie wykonana umowa

Odpowiedzi w temacie (4)

koradek

9.9.2009

Witam Was! Mam problem z Wykonawcą bramy. W roku 2007 podpisaliśmy umowę na wykonanie ogrodzenia i bramy, która miała być zrobiona w maju tegoż roku. Natomiast do grudnia jej nie zrobiono. Oddano do użytku wadliwą: jedno skrzydło urwało się, drugie i furtka nie otwierało sie na umówiony kąt 90st. A słupek pomiędzy bramą i furtką zaczął się przeracać (i tylko to Wykonanwca poprawił). Pozostało jeszcze wiele innych ale drobnych wad. Usterki wreszcie zostały naprawione, ale przez moją rodzine i znajomych. Dziś po ponad dwóch latach żona Wykonawcy zadzwoniła z żadaniem dopłaty pozostałej kwoty. Czy mam prawo nie dopłacić jej i jaki jest to procent kwoty z umowy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adiuto

2009-09-14 08:31:15

Proszę o dodatkowe informacje jak brzmi umowa na wykonanie bramy, czy są jakieś dowody (pisma) w sprawie usterek. Sam telefon ws. dopłaty to za mało aby żądać od Państwa zapłaty. Ewentualną korespondencję proszę kierować do kancelarii na >>>>>>>>>>>>>>> >>> (adiuto.op.pl).

koradek

2009-09-14 15:24:55

Dziekuję za zainteresowanie moim tematem :). Natomiast jeżeli chodzi o umowę to zawarto w niej termin wykonania (od 24 kwietnia - 4 tygodnie) kwota do zapłaty 8 000 zł, szkic płotu i materiał, z którego miał być wykonany. A w praktyce roboty rozpoczęły się chyba w czerwcu albo w lipcu, a bałagan związany z budową i montażem trwał do grudnia - wtedy juz mieliśmy z mężem dosyć tej partaniny i postanowiliśmy, że więcej o przyjazdy i dokończenie roboty przez "speców" prosić nie będziemy. Od wiosny zaczęlismy poprawki na własną rękę.

adiuto

2009-09-15 10:03:19

Nadal nie wiemy jak brzmi treść umowy zlecającej wykonania bramy - jak brzmi zapis dot. zakończenia robót np. protokół odbioru robót. Jak nic takiego nie ma to proszę zrobić własny protokół robót wykonanych przez Wykonawcę na dzień ............. z opisem ich jakości, usterek, foto, itd. Ile z umowy zapłacono?, Jeśli Wykonawca nie wykonał umowy (część robót wykonał nienależycie) można umowę wypowiedzieć i już. W sprawie roszczeń od i do Wykonawcy to bez znajomości treści umowy trudno tu coś zaproponować - np. dochodzić od Wykonawcy kary za nienależyte wykonanie umowy i poniesione w związku z tym koszty (szkody). Oczywiście takie koszty trzeba udokumentować. >>>>

koradek

2009-09-15 15:29:36

W umowie nie ma żadnego zapisu dotyczącego sporzadzenia protokołu z odbioru roboty. Z tej kwoty, jaka była ustalona zapłacono 5 000 zł. A proszę mi jeszcze powiedzieć, czy takie dodatkowe koszty trzeba koniecznie udokumentować na piśmie, czy ewentualnie mogą one być ustnie potwierdzone przez osoby, które te usterki usuwały, a nie otrzymały żadnego rachunku za usługę, bo np. sąsiad dostał "stówkę", mąż musiał wziąć urlop w pracy i zaangażowana była również bliska rodzina; kosztem nieudokumentowanym jest również wypożyczenie spawarki z prywatnej firmy, jak również zakup dodatkowych materiałów np. zawiasów, zamka do furtki, cement do wzmocnienia słupów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: