e-prawnik.pl Porady prawne

Wspolna opieka po rozwodzie?

Odpowiedzi w temacie (2)

-

29.7.2002

Mili Panstwo! Czy mozliwa jest w polskim prawie wspolna opieka nad dziecmi po rozwodzie bez placenia jakichkolwiek alimentow? Byla zona porzucila kochanka i sprowadzila sie ostatnio do naszego wspolnego mieszkania. W tej sytuacji ja na rowni opiekuje sie dziecmi i utrzymuje je a byla zona wciaz ma alimenty. Czy moge wystapic do sadu o zniesienie alimentow?
(sokratespl)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anika

2002-08-01 12:19:54

myślę że tak. Powinienieś wniść do sądu o zniesienie alimentow i przedstawić w pozwie szczegółowo sytuację, tzn, że dziecko mieszka z Tobą (ex rownież), Ty płacisz za mieszkanie, jedzenie i utrzyanie dziecka, w związku z tym nie ma podstaw do przekazywania byłej żonie aliemntow na dziecko, ktoremu zapewniasz opiekę. Oczywiście decyzja nalezy do sądu, ale miejm nadzieję że wyroki wydają rozsądni ludzie kierujący sie logiką.

CHARON

2005-03-30 13:49:46

Możesz do sądu wystapić o obniżenie ale ja na to nie liczyłbym. Mało tego. To, że utrzymujesz dziecko i ex ponosząc te wszystkie dodatkowe koszta może być pretekstem do podwyższenia Tobie alimentów bo przecież stać cię na to. Przemyśl dwa razy nim złożysz jakikolwiek papier do sądu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM