e-prawnik.pl Porady prawne

zasiedzenie lokalu

Odpowiedzi w temacie ()

karamaba

12.8.2010

Czy w Polsce obowiązuje takie prawo jak w niektórych krajach UE, że jeśli znajde pusty lokal, i zacznę go remontować i w nim mieszkać, to czy mogę stać się jego właścicielem przez zasiedzenie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

borotom

2010-09-03 01:07:57

Oczywiście po 25 latach !

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Zasiedzenie Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. Teraz po zmodernizowaniu wjazdu (brama (...) czytaj dalej»

 • prawa do lokalu zakladoego Witam , opisze moja sytucje, w roku 1986 moja mama i ja dostalismy meldunek staly od zakladu panstwowego Polfa, moja mama dostala pismo ze meldunek dostajemy na lokal na podstawie (...) czytaj dalej»

 • Czy przysluguje mi zasiedzenie? Od 1962r wynajmowalam od UG nieruchomosc gosp. bedaca wlasnoscia Skarbu Panstwa -mieszkanie i budynki gosp.Do 2003r bylam najemca tej nieruchomosci na podstawie umowy najmu.Czy (...) czytaj dalej»

 • Zasiedzenie Witam mam pytanie odnosnie zasiedzenia. Moja Mama 20 lat temu kupila dom z lokatorami - Matka i jej syn. Oboje sa zameldowani w tym domu. Niedawno Matka zmarla zostal syn ktory demoluje dom, (...) czytaj dalej»

 • zasiedzenie Witam oddziedziczylam z ojecm po polowie mieszkanie . Mieszka w nim w tej chwili ojciec z machocha ja proboje od nich "odzyskac"moja czesc w postaci najwiekszego pokoju zajmowanego przez macoche (...) czytaj dalej»

 • Pilnie błagam o informację !!! Czy ktoś wie jaki jest okres przedawnienia w kod. cywilnym. GAM po 13 latach upomina się o opuszczenie mieszkania, mimo, ze wie iz dawno nie pracuję w wojsku.Czy mogę (...) czytaj dalej»

 • Mieszkanie policyjne Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio zmarł, a to on był głownym (...) czytaj dalej»

 • Jaki jest okres przedawnienia w sprawach cywilnych - chodzi o prawo lokalowe Jeśli ktoś wie, jaki jest okres przedawnienia w sprawach cywilnych- prawo lokalowe, to bardzo proszę o informację. Sprawa (...) czytaj dalej»

 • tbs Witam! Jak jest z odstąpieniem partycypacji w tbs? Mieszkam w tbs j.w.construction. W umowie jest napisane że partycypant może wskazać osobę trzecią na głównego najemce lokalu jednak tylko (...) czytaj dalej»

 • mieszkanie komunalne - starania o najem Witam! Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w następującej sytuacji. Staram się o najem lokalu komunalnego po moim dziadku (on najmował lokal od gminy, nie (...) czytaj dalej»

 • Umowa najmu mieszkania a wieczyste użytkowanie, sasiedzenie i prawo własności Moja mama otrzymał była głownym najemcą mieszkania kwaterunkowego od 1962 r. W mieszkaniu tym ja zamieszkuję od urodzenia (...) czytaj dalej»

 • Testament rodziców Moi rodzice sporządzili wspólny testament-razem się pod nim podpisali. Rodzice już nie żyją.Zmarli w latach 70-tych. W testamencie tym wskazali mnie jako spadkobiorcę- domu i (...) czytaj dalej»

 • Spadek po rodzicach Wyrokiem Sądu przyznano mi 1/2 części spadku w całości po zmarłych rodzicach. Na wniosek Urzędu Skarbowego Spóldzielnia Mieszkaniowa wyodrębniła wkład mieszkaniowy do dnia (...) czytaj dalej»