e-prawnik.pl Porady prawne

zmiana zabezpieczenia kontaktów, a zażalenie

Odpowiedzi w temacie (2)

victoria237

25.9.2017

Witam, Szanowni Państwo potrzebuję pomocy. Zostało mi zmienione (zaocznie, na posiedzeniu niejawnym) zabezpieczenie kontaktów, z którym się nie zgadzam i będę robić zażalenie, ale czy złożenie zażalenie wstrzymuje dostosowanie się do tego zabezpieczenia, czy mimo zażalenie do czasu jego rozpatrzenia muszę respektować tę zmianę zabezpieczenia kontaktów? Będę wdzięczna za pomoc, bo od tego zależy zdrowie psychiczne mojego małego dziecka.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

victoria237

2017-09-25 12:59:17

dodam jeszcze, że pierwsze zabezpieczenie kontaktów było wydanie rok emu i było realizowane, teraz dostałam zmianę zabezpieczenia kontaktów do której będę składać zażalenie i czy w takim wypadku to zażalenie wstrzymuje wykonanie zmiany zabezpieczenia i wracamy do pierwotnego zabezpieczenia?

Tato

2017-09-27 01:09:57

W moim przekonaniu, jeżeli złożyłaś zażalenie w przepisowym czasie to przed jego rozpatrzeniem nie ma uprawomocnienia tego wyroku a więc nie zmienia się stan prawny. Nie jestem prawnikiem ale od 4 lat użeram się ze swoją byłą partnerką w sądzie i cały czas się o to potykam. Właśnie zwracam się do sądu z prośbą o wyjaśnienie czy cofnięcie przez sąd II instancji do ponownego rozpatrzenia sprawy o kontakty z dziećmi ( w I instancji wygrała ) wiąże się z powrotem do ustalonych podczas rozstania zasad opieki ( naprzemiennej ) czy do stanu istniejącego, zamieszkiwania dzieci z nią, który to moja była "wymusiła" po wyroku nieprawomocnym I instancji ...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM