Prawa majątkowe, których nabycie podlega opodatkowaniu w świetle ustawy o podatku od spadków i darowizn

Pytanie:

Nabycie jakich praw majątkowych podlega opodatkowaniu, w świetle ustawy o podatku od spadków i darowizn?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.8.2011

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Prawa majątkowe, których nabycie podlega opodatkowaniu w świetle ustawy o podatku od spadków i darowizn

Zgodnie z art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatkowi temu podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej tytułem:

1. dziedziczenia, zapisu, dalszego zapisu, polecenia testamentowego;

2. darowizny, polecenia darczyńcy;

3. zasiedzenia;

4. nieodpłatnego zniesienia współwłasności;

5. zachowku

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Darowizna na zakup samochodu od rodziny

9.7.2018 przez: 19kamillo20

Urząd skarbowy po latach...

15.3.2018 przez: kubaj_25

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania

18.8.2017 przez: kubazapinacz

podatek od spadku po stryjach

29.12.2016 przez: Dariaaa