Przesunięcie słupa energetycznego

Pytanie:

Czy w świetle nowego prawa budowlanego przesunięcie słupa energetycznego (końcowy słup linii), z którego podłączony jest prąd do domu jednorodzinnego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (tak było do tej pory), czy tylko zgłoszenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.7.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przesunięcie słupa energetycznego

Zmiana prawa budowlanego nie wprowadziła w tym zakresie nowej regulacji. Przesunięcie słupa energetycznego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Ustawa prawo budowlane stanowi w art. 29 ust. 2 pkt 6, że wymaga jedynie zgłoszenia remont napowietrznych sieci elektroenergetycznych prowadzonych po dotychczasowych trasach, nie zalicza się więc do tej regulacji zmiana lokalizacji słupa energetycznego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

POSZUKUJĘ PRAWNIKA

18.4.2021 przez: 04031976

szukam prawnika

18.2.2020 przez: abc100

Kurnik sąsiada przy mojej działce

11.6.2019 przez: Piotr678