Zeznanie świadka na piśmie

Pytanie:

Czy świadek jeżeli nie chce pojawić się na rozprawie może dostarczyć zeznanie (potwierdzenie wydarzenia) na piśmie. Jeżeli tak to czy musi pismo być potwierdzone u notariusza?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.4.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zeznanie świadka na piśmie

Zgodnie z art. 261 Kodeksu postępowania cywilnego, nikt nie ma prawa do odmowy zeznań w charakterze świadka, oprócz osób wymienionych w Kodeksie. Stawiennictwo w sądzie jest zawsze obowiązkowe. Za nie usprawiedliwione niestawiennictwo, sąd skaże świadka na grzywnę, po czym wezwie go powtórnie. W razie ponownego niestawiennictwa może zarządzić jego przymusowe sprowadzenie przez policję.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

KRD Intrum Justitia Zapytanie.

26.6.2018 przez: EMCEOP

Komornik-prosze o informacje.

22.5.2018 przez: -

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

26.1.2018 przez: Nicole2606