Będzie Kodeks Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego
Trwają prace nad Kodeksem Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego
Celem „Kodeksu Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego” jest ustanowienie jasnych, przejrzystych i nowoczesnych standardów zarządzania spółkami Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych oraz ich spółkami zależnymi.
Jednym z priorytetów Ministra Jakuba Jaworowskiego jest przywrócenie oraz ugruntowanie zasad corporate governance w nadzorowanych spółkach z udziałem Skarbu Państwa.
Kodeks Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego to pierwszy krok w kierunku poprawy efektywności zarządzania spółkami z udziałem Skarbu Państwa. W resorcie trwają także prace nad nowelizacją ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym.
Przeczytaj uwagi...
W wyniku konsultacji publicznych do projektu „Kodeksu Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego” wpłynęło do MAP ponad 180 stron uwag od kilkudziesięciu spółek i osób fizycznych. Analiza uwag prowadzona przez ekspertów MAP zajmie jeszcze kilka tygodni. Żeby wzmocnić przejrzystość procesu tworzenia Dobrych Praktyk, Ministerstwo Aktywów Państwowych udostępniło zgłoszone uwagi i komentarze.
- "Zainteresowanie konsultacjami publicznymi dobitnie wskazuje, że jest to dokument potrzebny, a rynek wiąże z nim duże nadzieje. Dziękujemy za cenne uwagi. Do konsultacji publicznych podchodzimy profesjonalnie, dlatego teraz musimy wszystkie uwagi dokładnie przeanalizować – uważam, że taki dialog z rynkiem jest nie tylko konieczny, ale i wartościowy. Analiza może zająć ekspertom MAP kilka tygodni, ale moim celem jest, aby Kodeks zaczął funkcjonować tak szybko jak to możliwe" – podkreślił minister Jakub Jaworowski.
Poniżej plik ze zbiorczymi uwagami, które wpłynęły do projektu „Kodeksu Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego” w wersji zanonimizowanej.
Zob. Zanonimizowana tabela uwag do Kodeksu Dobrych Praktyk Nadzoru Właścicielskiego w ramach konsultacji publicznych
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?