Forum prawne (strona 304)

Możliwość eksmisji za 5000 zł

Witam
Mam problem. Moi rodzice mają mieszkanie własnościowe w spółdzielni mieszkaniowej.
Od pół roku zalegają spółdzielni z czynszem na wysokość 5tys zł.
Czy taka kwota może spowodować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 19:46:10

Czy w momencie gdy osoba spowodowała wypadek i odmówiła przyjęcia mandatu , ubezpieczalnia może

Czy w momencie gdy osoba spowodowała wypadek i odmówiła przyjęcia mandatu , ubezpieczalnia może odmówić wypadły odszkodowania z OC osobie poszkodowanej ze względu na brak notatki z policji. Mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 19:19:50

czy to mobing?

Dzięki za odpowiedź, sytuacja trwa już kilka lat z tym, że wcześniej używał wulgaryzmów między wierszami, ostatnio coraz częściej używa ich wprost do mnie czemu też towarzyszą napady agresji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.8 18:20:0

Jestem z Białorusi, chciałbym kupić mieszkanie w Białymstoku, czy muszę mieć zezwolenie ministerstwa? Jakie

Jestem z Białorusi, chciałbym kupić mieszkanie w Białymstoku, czy muszę mieć zezwolenie ministerstwa?
Jakie koszta wiążą się z zakupem mieszkania? Podatki?
Chciałym też nabyć lokal usługowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 18:19:51

Witam, dostałam wezwanie do urzędu skarbowego. W 2010 roku kupiłam mieszkanie za 125000 zł oraz samochód

Witam, dostałam wezwanie do urzędu skarbowego. W 2010 roku kupiłam mieszkanie za 125000 zł oraz samochód za 36000 zł. zarówno do mieszkania jak i samochodu dołożyli mi rodzice, mój wkład w mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 18:11:43

Bardzo prosiłabym o poradę, Aktualnie jestem w ciąży, planowana data porodu 15.05.2013, Mam

Bardzo prosiłabym o poradę,

Aktualnie jestem w ciąży, planowana data porodu 15.05.2013,

Mam umowę o pracę na czas określony która trwa do dnia 15.06.2013 roku, chciałabym skorzystać z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 17:46:12

ile wynosi zasiłek macierzyński w 2013 przy najniższej pensji krajowej?

Bardzo prosiłabym o poradę,
Aktualnie jestem w ciąży, planowana data porodu 15.05.2013,

Mam umowę o pracę na czas określony która trwa do dnia 15.06.2013 roku, chciałabym skorzystać z maksymalnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.8 17:44:50

ile można dorobić na zaiłku przed emerytalnym odbieranym polsce apraca w niemczech

ile można dorobić na zaiłku przed emerytalnym odbieranym polsce apraca w niemczech ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 17:10:44

czy komornik może z wspólnego konta zajmować połowę wynagrodzenia męża . pensja męża jest w

czy komornik może z wspólnego konta zajmować połowę wynagrodzenia męża . pensja męża jest w pracy zajęta przez komornika na konto wpływa 940 zł a bank wypłaca mi tylko 470 zł ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 16:55:29

Rejestracja motocykla sprowadzonego z Francji

Witam. Chciałem zapytać jakie papiery musi posiadać właściciel motocykla sprowadzonego z Francji. Zarejestrowany jest on na brata człowieka, u którego motor teraz przebywa w Polsce, brat ma stały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 16:39:46

Moj wnuk ma orzeczenie o niepelnosprawnosci.W chwili obecnej został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Czy

Moj wnuk ma orzeczenie o niepelnosprawnosci.W chwili obecnej został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Czy przysluguje mu nadal zasilek w kwocie 153 zl,poniewaz kwota ta wpływa na Jego konto. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 16:19:33

Witam. Razem z mężem zamieszkujemy mieszkanie komunalne od 19 lat. Głównym najemcą jest mąż,

Witam.
Razem z mężem zamieszkujemy mieszkanie komunalne od 19 lat. Głównym najemcą jest mąż, który od ponad roku wyjeżdża za granicę do pracy. Przyjeżdża on do domu mniej więcej co 2 miesiące, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 16:9:5

UTRATA PRAWA JAZDY-CO ZROBIĆ?

Nie ma żadnego dowodu na to, że ojciec jechał po wpływem alkoholu. W sądzie wystarczy zaprzeczyć stwierdzeniu, że był pijany, kiedy prowadził pojazd, ponieważ wypił już po powrocie do domu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.8 16:4:8

Problem , doradzi ktoś ?

Sprzedając go zapewniał pan, że nie ma simlocka lub że da sie ściągnąć simlocka?Bo jeżeli tak a jest teraz inaczej to wprowadza pan w błąd osobę kupującą. Nie należy od razu oddawać kasy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.8 13:1:56

Spadek po konkubinie ojca

Mieszkanie było jej, ojca i jej, czy tylko ojca a ona tam mieszkała jak ojciec zmarł?To dość istotne w innym wypadku raczej nic pan nie dostanie.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.8 12:55:43

sex z 14 latką

No nie wiedział że ma tyle lat, ktoś z imprezy wiedział na bank, ale on nie.
Nie wiadomo czy sprawa wyjdzie na jaw czy nie, ale obawiamy się że tak, jak na razie cicho jest w tej kwestii, próbujemy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.8 11:50:34

składanie fałszywych zeznań

A czy osoba oskarżona w swojej sprawie może składać fałszywe zeznania?
Czy jako osoba oskarżona jest wtedy bardziej karana czy mnie? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.8 11:47:39

odwieszenie wyroku i nowa grzywna

Okej, trochę więcej już rozumiem. Dziękuje @soniaaa za szybko odpowiedź. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.8 11:45:7

Uprawa marihuany

Art. 62.1 Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.8 11:44:11

Nowa bateria zapaliła się i uszkodziła laptop - odpowiedzialność sprzedawcy

Witam,
zakupiłem na FV baterie do laptopa która w pierwszym dniu użytkowania się zapaliła i uszkodziła stolik na którym stał laptop i przypaliła samego laptopa. bateria zgodnie z opisem sprzedawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 10:54:39

czy osoba karana (wyrok w zawieszeniu) może zarejestrowć działalność

czy osoba karana (wyrok w zawieszeniu) może zarejestrowć działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 10:44:16

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

Potwierdzam do 85 528 - 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr, a ponad 85 528 - 14 839 zł 02 gr + 32% nadwyżki ;)  ... Zobacz wątek

30 odpowiedzi

2013.4.8 9:43:29

Pomoc w sprawie stowarzyszenia

Witam
potrzebuję pomocy w sprawie stowarzyszenia kultury fizycznej o zasięgu ogólnokrajowym.
Zorientowanych znawców tematu proszę o kontakt na priv.
Przewiduję zapłatę za rozwiązanie problemu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 9:10:1

czy mozna zastrzec konto osobiste przed komornikiem?

czy mozna zastrzec konto osobiste przed komornikiem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 9:7:48

czy rolnik moze odliczyc internet od podatku?

czy rolnik moze odliczyc internet od podatku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.8 7:3:34

Mieszkanie lokatorskie

Witam.mam pytanie.Kto po zmarłym lokatorze ma prawo do tego mieszkania ?Lokator ma dwie siostry rodzone trzecia siostra zmarła pozostawiając troje dzieci Czy prawo do w/w lokalu mają wszyscy wymienieni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.7 23:25:2

Współpraca dla Kancelarii Prawnych

Szanowni Państwo

Spółka Total Business, będąca właścicielem marki LexCard, pragnie zaprosić do współpracy Kancelarie Prawne zainteresowane udziałem w projekcie mającym na celu zapewnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.7 20:55:49

Kara za handel bronią

Tak, posiadanie " łusek ze strzelnicy i pocisków ze strzelnicy, ale takich po rykoszecie, czy z kulochwytu wyjętych" w celach kolekcjonerskich jest legalne, jeśli nie nadają się już do użytku(ustawa ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.7 19:32:43

Odwołanie cesji

Staram się o odszkodowanie z OC sprawcy (kolizja). Oddałam samochód do serwisu i podpisałam cesję. Umownym warunkiem było że remontują w momencie otrzymania odszkodowania tak że ja nie ponoszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.7 18:55:51

Nieletni w sprawie o narkotyki

Pana syn może zostać oskarzony o posiadanie i handel narkotykami ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.7 18:24:1

jesten spawaczem w 2008 r stwierdzono u mnie alergie na gazy spawalnicze obecnie stwierdzono egzeme.kazali

jesten spawaczem w 2008 r stwierdzono u mnie alergie na gazy spawalnicze obecnie stwierdzono egzeme.kazali zmienic zawod.albo ubiegac sie o rente.jakie dokumenty potrzebuje zgromadzic i gdzie sie zglosic.mam43 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.7 14:54:21

wyniki badań DNA

ja dodtalam wymiki badan tez do domu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.7 13:30:52

Utrudnianie dziecku wyjazdu za granicę...

sprawa o odebranie praw rodzidzielskich nie musi ciagnac sie latami ja odebrałam prawa rodzidzielskie swojemu bylemu w kilka minut. bo on tez nie chcial dac pozwolenia na paszport. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.7 13:28:52

Sprzedaż przez allegro i problem

Witam, sprzedałęm przez allegro felefon, taka była treść aukcji:
"Sprzedam Nokię E52 widoczną na zdjęciach, zdjęcia mojego autorstwa przedstawiają sprzedawany telefon. Jest bez simlocka, posiada ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.7 11:33:23

Czy po uplywie dwutygodniowego wypowiedzenia czy moge zachorowac ile mam na to dni ?

Czy po uplywie dwutygodniowego wypowiedzenia czy moge zachorowac ile mam na to dni ? Prosze o szybką odpowiedz. Dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.7 11:16:57

Polska Telefonia Cyfrowa

Chciałbym poruszyć temat Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych.
Podpisałem umowę z Polską Telefonią Cyfrową w sklepie T-Mobile.
W dniu i podczas podpisania umowy konsultant wprowadził ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.7 2:13:47

Jak obliczyć zaliczkę od przychodu za napisanie książki?

Jak obliczyć zaliczkę od przychodu za napisanie książki? Napisałem książkę o tematyce muzycznej na zlecenie fundacji- organizatora jednego z festiwali muzycznych. Ustaliłem kwotę za tę pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.6 22:31:8

Zła opinia pracodawcy.

Byłam zatrudniona w dużej firmie, jako konsultant. Po okresie 3mc. dostała propozycje pracy w innej firmie co wiązało się z złożeniem wypowiedzenia, mój pracodawca nie przyjął go, ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.6 18:51:52

Mam spółkę jawną - 50% udziałów My wspólnicy chcemy wycofać z niej dwie działki o równej wartości

Mam spółkę jawną - 50% udziałów
My wspólnicy chcemy wycofać z niej dwie działki o równej wartości jako majątek prywatny, zakupione wcześniej - 10 lat temu za pieniądze.
Jak to zrobić?
Wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.6 17:59:49

wymiana pionów kanalizacyjnych - PILNE

Na dniach odbędzie sie u mnie wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych. W jakim stanie musza mi zostawic łazienkę po wykonanch pracach. tylko zacementowac czy cos jeszcze? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.6 13:58:4

urząd celny - zatrzymana przesyłka niewłaściwa faktura PILNE

Witam,

nadałem przesyłkę (prezent) pocztą-polską
do Wielkiej Brytanii, długo nie dochodziła więc zweryfikowałem co się z nią dzieje wpisując nr nadania przesyłki na stronie poczty.
otrzymałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.6 13:1:8

W maju 2011r. zmarł mój ojciec. Na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia spadkobiercami w równych

W maju 2011r. zmarł mój ojciec. Na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia spadkobiercami w równych częściach tj 1/3 są : moja mama , siostra i ja. Proszę o informację jakie wartości ułamkowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.6 10:8:37

jak zalozyc prywatne biuro paszportowe

jakie kryteria trzeba spelnic by prowadzic prywatne biuro paszportowe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.6 7:53:28

Przekupiony notariusz? Wykorzystanie chorego człowieka.

Witam mam spore zmartwienie.
W latach 70 mój tata zakupił ziemie wchodząc w spółkę z swoim szwagrem i jego żoną. Niestety nasza mama nie była uwzględniona jako współwłaścicielka.
Po pewnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 21:55:19

Dzień dobry. Bardzo chciałabym o napisanie mi przykładu mowy końcowej sędziego za pobicie córki

Dzień dobry. Bardzo chciałabym o napisanie mi przykładu mowy końcowej sędziego za pobicie córki przez ojca. POMOCY ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:36:24

Czy komornika można zmienić na innego, czy porostu nie ma takiej opcji?

Czy komornika można zmienić na innego, czy porostu nie ma takiej opcji? komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:33:24

posiadam umowę zlecenie, i komornik zabrał 100% wynagrodzenia. pisałem do niego o zmniejszenie jego

posiadam umowę zlecenie, i komornik zabrał 100% wynagrodzenia. pisałem do niego o zmniejszenie jego poborów, odpowiedział mi że pisał do wierzyciela. Czy komornikowi ktoś zleca ile ma zabrać wynagrodzenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:24:51

Jak i gdzie mozna wycofac zawiadomienia o przestepstwie

Jak i gdzie mozna wycofac zawiadomienia o przestepstwie zglosilem zawiadomienie o przestepstwie mego ojca ktory zneca sie i truje moja mame tylko zawiadomilem to w prokuraturze okregowej w Gdansku a oni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 18:48:47

Szkoła-narzucanie uczniom preferencji politycznych, ankiety kontrolujące poglądy, itp

Dzień dobry.
Jestem uczennicą państwowego Liceum Ogólnokształcącego. Od pewnego czasu w mojej szkole pojawiły się dziwne sytuacje.
1. Nauczycielka (nie Wiedzy o Społ.), zamiast prowadzić lekcję, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.5 17:40:20

Podatek przy handlu na działalności na zasadach ogólnych

Witam,

Mam pytanie odnośnie mojego opodatkowania. Wykonuję jednoosobową działalność gospodarczą jako przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy. W związku z powyższym jestem na zasadach ogólnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 15:56:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika