Forum prawne (strona 306)

Problem ze współwłasnością mieszkania

Witam,
proszę o radę jak mogę webrnąć prawnie z sytuacji. Rok temu wspólnie z bratem odziedziczyliśmy po 50% mieszkanie po rodzicach. Brat jest samotny i dorosły, więc sam zamieszkał w mieszkaniu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.3 9:59:28

Witam, jak wygląda rozprawa w/s zaległego wynagrodzenia?

Witam,
jak wygląda rozprawa w/s zaległego wynagrodzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.3 8:54:11

BRAK WIDZEŃ Z DZIECKIEM

Jestem po rozwodzie od listopada 2012r, mój były mąż od tego czasu nie przyjeżdza do córki. Wcześniej widział się z córką co dwa tyg, po przegranej sprawie alimentacyjnek i rozwodowej jest bardzo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.2 23:6:31

Akt notarialny i przedawnienie odsetek

Witam
Jak naliczyć odsetki (jaka data początkowa) w takim przypadku, gdy data wierzytelności (z umowy - aktu notarialnego) jest z dnia 2009.12.31 - czyli ponad 3 lata temu.
Czy w pozwie podaje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 21:41:4

Obciążona hipoteka-dziwny zapis w umowie

Planuję zakup gotowego mieszkania od dewelopera, blok w 3/4 zamieszkały, ze wspólnotą. Inwestycja ma obciążoną hipotekę, którą deweloper ma spłacić do połowy bieżącego roku (info z umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 21:8:46

Czy jeżeli w intercyzie na jednego z małożnków przepisany jest dom a drugi małożonek ma zaznaczone

Czy jeżeli w intercyzie na jednego z małożnków przepisany jest dom a drugi małożonek ma zaznaczone dozywotnie użytkowanie 3 pokoi to czy w przypadku sprzedania posiadłości domu, osoba która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 19:30:56

Dziedziczenie długów po rodzicach

Witam,

mam następujący kłopot, w sumie mamy go całą rodziną. Jedno z moich rodziców od bardzo dawna ma skłonności do popadania w długi. Niestety, nie mają zawartej intercyzy, jedno z nich ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.2 19:9:32

kara za zniszczone mienie

Witam wszystkich forumowiczów.Chcialbym opisac sytuację, ktora przytrafila sie mojemu bratu:

Tego wieczoru byl w restauracji ze znajomymi i spędzal mily wieczor. W miejscu gdzie są goście zamontowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 18:51:55

Ważne pytanie dotyczące dziedziczenia OFE ! Proszę o pomoc

Witam
Mam ważne pytanie dotyczące OFE po śmierci jednego z małżonków.

A więc moi rodzice 24 stycznia 2008 roku się rozwiedli. Moja mama zgineła tragiczne 21 Listopada 2012 roku. Gdy napisałam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.2 18:44:8

kiedyś byłem karany, jak to sprawdzić czy nadal widnieje w rejestrze

kiedyś byłem karany, jak to sprawdzić czy nadal widnieje w rejestrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 18:24:45

Mam córkę, która mieszka z matką i jej obecnym mężem. Moje kontakty z dzieckiem są ustalone sądownie

Mam córkę, która mieszka z matką i jej obecnym mężem. Moje kontakty z dzieckiem są ustalone sądownie wyrokiem sprzed 3 lat, jednak matka szuka wszelkich sposobów na to by mi je utrudniać. Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 17:25:47

Problem z głównym najemcą

Witam

Dziękuję za odpowiedź, sprawa wygląda tak że były rozmowy już prowadzone i nic nie dały poprostu ojciec twierdzi że nie ma obowiązku posprzątać po sobie i nie widzi problemu a ja wraz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.2 16:32:31

WYNAJEM - usterki, koszty

Najemca nie musi pokrywać kosztów związanych z zużyciem przedmiotów w wynajmowanym mieszkaniu będących następstwem normalnego użytkowania przedmiotów (pralki). Wiadomo nie od dziś, że drzwiczki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.2 16:29:52

pozwanie ojca o uszczerbek na psychice po smierci matki

Witam!
moja mama zmarła na raka we wrześniu 2010r.do tej pory mieszkaliśmy w domu jednorodzinnym na wsi, rodzice i trojka dzieci. od listopada ubiegłego roku ojciec przeprowadził się do swojej kobiety, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 14:33:15

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

a czy znacie jakieś przypadki, umożenia sprawy,
na wniosek pozwanego o cofnięcie powództwa, z powodu przedwczesnego pozwu? np umowtywowane tym że taki stowarzyszenie typu LEXUS, nie próbował sie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.2 14:17:48

Pismo z Sądu Pomocy

Witam mam pewien problem zostałem 2 skazany wyrokami z art 158 par 1

1 wyrok zostal ogloszony 6 pażdziernika 2011 , 6 mies na 3 lata
2 wyrok zostal ogloszony 29 (bodajze lub troszke wczesniej lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 13:32:38

Pałka teleskopowa - legalna czy nie?

Witam,

chciałbym się dowiedzieć, czy posiadanie (w domu) pałki teleskopowej (kupionej np na miliatria.pl - bez niebezpiecznych, twardych końcówek) jest legalne?

Czy noszenie tejże pałki pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 13:23:48

ulga podatkowa przy dożywociu

Czy umowa o dożywocie jest tytułem prawnym uprawniającym do dokonania odliczeń od podatku dochodowego od osób fizycznych wydatków poniesionych na remont mieszkania? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.2 12:59:0

wilgoć w mieszkaniu tbs

witam bardzo proszę o pomoc jestem matką samotnie wychowującą 4 dzieci w wieku 14,12,5,4 lata dostałam zamienne mieszkanie po eksmisji w marcu 2012 roku zrobiłam remont dwóch pokoi i kuchni połorzyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 12:13:47

Działka w zamian za przeprowadzenie robót remontowych

Witam,
jestem współwłaścicielem domu dwurodzinnego (formalny podział na parter i piętro) wraz z działką (tu podział nastąpił w oparciu o umowę ustną, bez formalnego podziału, która część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 12:11:19

mieszkanie socjalne a renta socjalna

Witam mieszkam w mieszkaniu po babci juz 4 lata ale wiem ze mi sie nie należy bo wnuki nie dziedziczą po dziatkach i tu mam pytanie jestem na rencie socjalnej i należy mi sie mieszkanie socjalne jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 12:8:37

czy należy się trzynastka??

czy należy się trzynastka?? w roku 2012 miałam umowe do 30 czerwca ,a 18 czerwca poszłam na zwolnienie lekarskie .czy słusznie nie otrzymałąm wypłaty trzynastej pensjii.przepracowałąm 6 miesiecy.prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 10:39:0

witam nr opini97683

witam nr opini97683 udzielam odpowiedzi odnośnie Państwa pytań!
w obecnej chwili jak sie dowiadywaliśmy były chlopak P. Justyny nie ma już żadnych praw do lokalu powinien zdać klucze lecz nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 10:35:21

Przepisanie kredytu hipotecznego na żonę

Przepisanie kredytu hipotecznego na żonę Witam. W 2005 r.wziąłem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Z żoną mam rozdzielczość majątkową.Kredyt reguralnie spłacam. Ostatnio popadłem w długi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 10:16:30

Witam. W 2005 r.wziąłem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Z żoną mam rozdzielczość majątkową.Kredyt

Witam.
W 2005 r.wziąłem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.
Z żoną mam rozdzielczość majątkową.Kredyt reguralnie spłacam.
Ostatnio popadłem w długi finansowe w mojej firmie.
Bojąc się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 10:7:57

alimenty

od 2010 fundusz alimentacyjny placi alimenty na dwoje moich dzieci w zwiazku z powyzszym mam zadluzenie,organem egzekucyjnym w mojej sprawie jest komornik sądowy,któremu od roku 2010 co miesiac splacam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.2 10:2:14

2013.4.2 9:37:51

zajęcie komornicze, a ślub

Tak alimenty ne byłego wspmałżonka do 5 lat chyba, że sąd ze względu na "szczególne okoliczności" przedłuży ten termin, czyli jest tu pewna "furtka". Mi jednak bardziej chodziło o alimenty na ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.4.2 9:8:15

Czy mogę zostać opiekunem prawnym lub rodziną zastepczą dla bratanicy? Mieszkam w Irlandii. Ojciec

Czy mogę zostać opiekunem prawnym lub rodziną zastepczą dla bratanicy? Mieszkam w Irlandii. Ojciec dziecka zgadza się na to, matka nie. Jakie mam szanse? Mój brat zlożył wniosek do sądu o odebranie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 22:21:23

Instytut Medycyny Pracy po przebadaniu u specjalisty wystawił mi orzeczenie że moje choroby (dwie)

Instytut Medycyny Pracy po przebadaniu u specjalisty wystawił mi orzeczenie że moje choroby (dwie) są chorobami zawodowymi. Dokumenty zostały przesłane do Sanepidu a ten po dwóch miesiacach odpisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 21:56:48

Na jakiej podstawie (prawnej) mogę złożyć skargę na ENEA z powodu ciągłego wyłączania prądu,

Na jakiej podstawie (prawnej) mogę złożyć skargę na ENEA z powodu ciągłego wyłączania prądu, oraz spalenia płyty głównej (receiver TV)w następstwie tegoż włączania i wyłączania w odstępstwie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 21:31:16

witam.w 99 roku moi rodzice zapisali gospodarstwo rolne o powierzchni 9ha mojej siostrze(mam 3 siostry)

witam.w 99 roku moi rodzice zapisali gospodarstwo rolne o powierzchni 9ha mojej siostrze(mam 3 siostry) .mój tata zmarł w 2002 roku , a mama w 2011.siostra z mężem sprzedają ziemie na działki budowlane.my ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 18:1:41

Zerwanie umowy z firmą Aster

Witam, we wrześniu poprzedniego roku zerwałem umowę z firmą Aster, ponieważ przeprowadziłem się pod adres, pod który nie było możliwości przeniesienia usług więc z internetu, telefonu i telewizji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 14:45:36

Niemieckie prawo jazdy zatrzymane w Polsce.

Witam. Zatrzymano mnie przed Sylwestrem w Polsce do kontroli i w wydychanym powietrzu miałem 0,6 i druga próba 0,5 promila. Zabrano mi niemieckie prawo jazdy sprawa trafiła do prokuratury i do sądu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.1 13:22:22

żyłem z kobietą w konkubinacie przez 6 lat teraz byla konkubina sie ozenila i chce mnie pozbawic praw

żyłem z kobietą w konkubinacie przez 6 lat teraz byla konkubina sie ozenila i chce mnie pozbawic praw rodzicielskich 2 dzieci poniewaz kuraatorka ja namawia do tego co ja w takim przypadku mam zrobic
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.1 9:25:5

Witam, jestem młodym kierowcą (prawo jazdy krócej niż rok/zdawałem otrzymałem je po 19.01.2013).

Witam, jestem młodym kierowcą (prawo jazdy krócej niż rok/zdawałem otrzymałem je po 19.01.2013). Ostatnio dostałem mandat i 4 punkty karne (przyjąłem go). Moje pytanie brzmi: kiedy punkty mi się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.31 21:30:41

witam mam pytanie czy pijac piwo w samochodzie przy zapalonym silniku grozi utrata prawa jazdy

witam mam pytanie czy pijac piwo w samochodzie przy zapalonym silniku grozi utrata prawa jazdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.31 21:2:39

witam mam pytanie czy komornik moze zajac becikowe pozdrawiam prosze o szybkoa odpowiedz

witam mam pytanie czy komornik moze zajac becikowe pozdrawiam prosze o szybkoa odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 13:48:4

Zwrot kaucji za wynajmu mieszkania

Witam,

Wczoraj po rozwiazywaniu umowy z wynajmujacym lokalu, poinformowal nas ze nie odda nam kaucje zwrotna, poniewaz umowa jest na 12 miesiecy z miesiecznym okresem wypowiedzenia, a mieszkalismy tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 13:19:33

zasiedzenie mieszkania

Witam!
Proszę o odpowiedż jakie warunki należy spełnić by przejąć mieszkanie na zasadzie zasiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 0:8:54

Problemy z komornikiem po wynajmie pokoju

Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do tych rad. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.29 23:11:16

Witam, chcialabym wiedziec kiedy ulega przedawnieniu dlug za abonament na telefon komórkowy?

Witam, chcialabym wiedziec kiedy ulega przedawnieniu dlug za abonament na telefon komórkowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 22:24:3

praca za granicą bez umowy i wynagrodzenia

Pracowałem w Belgi miesiąc. Pracodawca miał dowieść umowe o prace lecz jej nigdy nie dostałem. 10 dnia miesiąca miało wpływac na konto wynagrodzenie za prace, lecz teraz gdy do nie go dzwonie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 19:24:58

czy zrzekając się po zmarłym ojcu majątku oraz długów mogę starać sie o rentę rodzinną. Czy

czy zrzekając się po zmarłym ojcu majątku oraz długów mogę starać sie o rentę rodzinną. Czy ja nie strace. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 16:33:39

2013.3.29 15:24:48

Zakład zwalnia 140 osób. Czy przysługuje odprawa pracownikowi, który nie przepracował dwóch lat?

Zakład zwalnia 140 osób. Czy przysługuje odprawa pracownikowi, który nie przepracował dwóch lat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 14:3:59

zrzeczenie sie praw do mieszkania

No to po co się pan dał namówić? Czym pana zmusiła? Groźbą albo szantażem jakimś? Jak tylko tym że panu spokoju nie da to nic to panu nie da. Trzeba bardziej opisać sprawę bo narazie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.29 12:16:53

odrzucenie wniosku o obniżenie czasu pracy

witam. po urodzeniu dziecka i urlopie macierzyńskim musiałam na 2 lata wykorzystać urlop wychowawczy gdyż nie mogłam liczyć na pomoc od nikogo w opiece nad dzieckiem, po 2 latach moja sytuacja niewiele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 8:20:53

Dzień dobry.Mam pytanie.w razie rozwodu czy będę musiał spłacić żone(lub załatwić jej lokum

Dzień dobry.Mam pytanie.w razie rozwodu czy będę musiał spłacić żone(lub załatwić jej lokum zastępczy) skoro mieszkaliśmy u moich rodziców(domek jedno rodzinny) a żona nie jest zameldowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 0:27:39

Zaczadzenie

Chciałem jeszcze dodać iż wywietrzniki powietrza które się znajdują w kuchni są czynne tzn , nie były "zatkane " ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.29 0:22:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika