Forum prawne (strona 887)

wielki problem

posiadam mieszkanie wlasnosciowe lecz jakis czas temu zostalem wykluczony z czlonkow spoldzielni.na dniach ma byc nowy wymiar czynszu i niby z powodu ze nie jestem czlonkiem spoldzielni czynsz zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.25 18:44:26

jakie mam szanse

dzięki za radę ale o dogadaniu się nie ma mowy, żona doszła do wniosku,że skoro się nie dogadujemy ( a ona nigdy nie garnęła się do pracy) to spróbuje udowodnić moją winę ( nigdy jej nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.25 16:40:32

nieściagalnośc alimentow czas na rozwód lub separacje !

Cześć! do rozwodu potrzebne są: odpis aktu małżeństwa, akty urodzeń dzieci, no i pozew oraz opłata wpisowa..... mogę pomóc w pozwie i komornikiem na którego już dawno powinna być złożona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.25 4:24:26

Komu co sie należy?

interesuje mnie co zrobic gdy jedno z dzieci nie chce sie zrzec spadku do 1/4 domku na rzecz zony zmarłego męża? Żona zmarłego męża jest rencistką i nie ma możliwości spłaty.Chodzi o 2 dzieci ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.24 19:41:33

Nadchodzi komornik!

oczywiśście ,że może zabrać wszystko ja jestem właśnie w tej sytuacji ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2006.1.24 18:8:15

ciaża- zwolnienia, praca w sobotę, przerwa

1.Jestem w ciąży. Z tego co wiem to pracodawca musi mnie zwalniać na badania wykonywane w związku z ciążą jeżeli nie mogę ich zrobić poza godzinami pracy. Czy spóźniając się do pracy z powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.23 19:19:50

Napiwki w gastronomi

proponuje zgłosic się do inspekcji pracy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.23 16:33:29

Jak to wygląda w praktyce?

Mąż umiera. Mam w ręku akt zgonu i jego notarialny testament - wszystkie dobra na żonę. Chcę sprzedać jego samochód lub wypłacić pieniądze z banku. Czy ww. dokumenty wystarczą? Czy muszę mieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.23 14:55:7

Garaż - prawo do zachowku?

A moze nalezy liczyc te "ostatnie 10 lat" od daty notarialnego sporzadzenia aktu darowizny w 1997 r. od obu rodzicow na rzecz mojego brata ??? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.23 14:43:9

Intercyza - testament żony - syn z pierwszego małżenstwa mężą

Mam podpisaną z mężem intercyzę, mąż ma syna z pierwszego małżeństwa, z którym nie ma kontaktu. Staramy się utrzymywać taką sytuację, żeby wszystko było zapisane na mnie, a potem ja zapiszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.23 14:8:12

czy też tańszy ZUS

Czy ososby zakładajće spółke cywilną tez płaca tańszy ZUS ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.23 10:21:51

Zadluzenie alimentacyjne

Myślę, że na Twoje pytania związane z kredytem najlepie odpowie prawnik. Przejdź się do Opieki Społecznej, za porady w tej placówce nic nie zapłacisz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.23 10:5:25

ubezwłasnowolnienie ojca

witam! mój ojciec jest alkoholikiem i od jakiegoś tygodnia jest z nim fatalnie. jest w ciągu alkoholowym i nie chce się zgłosić na leczenie odwykowe. nie pisał bym tego gdyby sprawa nie była poważna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.23 10:5:11

jak to zrobic??

Znajomy Adam prowadzi jednoosobową dziłalność gospodarczą i zakłada spółke cywilna z pewną osoba. Adam nie che aby ta osoba widziała że on juz prowadzxi tą działalność. Czy jest to mozliwe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.23 10:4:44

renta rodzinna a przerwa w nauce

Witam , obecnie jestem studentem 1 roku ,niestety najprawdopodobniej nie zdam sesji, ale od pazdziernika '06 chce ponownie podjac nauke na wyzszej uczelnii, Mam pytanie , rozumiem ze przez te pol roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.22 21:31:39

Składka ZUS dla przedsiębiorcy 50% dzisiaj mnimalnej

Od 01.11.2005 zmieniły się zasady płacenia składek na fundusz emerytalny z wyboru podstawy naliczenia składki np z umowy zlecenia. Jednakże nie oznacza to że nie można wybrać innej podstawy płatności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.22 18:54:32

lesing-pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym POMOCY!!!!

Umowa rozwiązana została w 2000 roku tzn przejeli 2 samochody nie oddali weksla,obecnie dostałam pismo że na podstawie weksla upominają się o zapłatę co robić??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.21 12:35:11

Odsetki od niesłusznie naliczonej Faktury - TPSA

Witam, postanowiłem założyć sobię usługę DSL zakupioną w TPSA. Niestety nie miałem wyjścia i padło na TPSA. Pomijając fakt że na instalacje według umowy mieli 30 dni a zrobili to ( po złożeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.21 2:41:31

Gwarancja na sprzęt komputerowy

A ja mam inne pytanko. Czy jeżeli dostałem odtwarzacz i nie dostałem żadnych rachunków ani nie ma naklejek na sprzęcie to mogę iść do sklepu i poprosić aby naprawili mi prot usb??? (no ale mam ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2006.1.20 23:54:5

Darowizna czy rozszerzenie wspólnoty ustawowej

Bardzo dziękuję za odpowiedż, ale nie chodzoło mi o wspólnotę ustawową całego majątku, a tylko jednej jego części w tym przypadku mieszkania. Czy notariusz może sprządzić taki dokument w ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.20 21:3:42

wyjście ze współwłasności

Czy w toku trwania postępowania sądowego o wyjście ze współwłasności majątku co do którego stwierdzono sądownie jego nabycie i zapłacony został podatek, można dołączyć majątek, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.20 12:52:7

Zastępstwo w trakcie postępowania spadkowego

Szanowni Państwo! Czy mogę ustanowić pełnomocnictwo do reprezentowania mnie w trakcie postępowania spadkowego ? Wyjeżdżam z kraju a w tzw. międzyczsie rodzina musi przeprowadzić postępowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.20 12:35:0

kto mi pomoze napisac rozwod

mam ten sam problem nie wiem jak sie do tego zabrac,jak napisac pozew .licze na jakas pomoc pozdrawiem ann.moje gg 5453156 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.19 18:24:34

Kompetencje prokuratora Generalnego

Wiadomo ze prokurator jest zwierzchnikiem prokuratorow.JAkie ma on kompetencje wobec nich??Interesuje mnie czy moze ZAKAZAC pod grozba wyrzucenia z pracy wszczynania postepowania w momencie gdy oczywiste ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.18 9:41:8

Odprawa-A pomyłka Księgowej

U mnie było podobnie z-d wypłacił za dużo każdemu z pracowników, i potem każdy z nas musiał na piśmie wyrazić zgodę na potrącenie z przyszłej wypłaty nadpłaconej kwoty, nie wszyscy się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.18 7:26:57

Szukam publikacji!!!

Dobry wieczor!! Jesli ktos bylby chetny do napisania artykulu komentujacyego jakies wazne orzeczenie SN w sprawach karnych to istnieje mozliwosc opublikowania go we wloskim czasopismie. Chetnych prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.17 21:41:9

komornik na pensji -dług czynszowy-od 3 lat nie mieszkam w tym lokalu...

dzisiaj byłam w spółdzielni i zaproponowano ugodę( narazie forma ustna do rozpatrzenia przez zarząd) jeśli wymelduję się z córka to odstapią od roszczen wobec mnie. Nie wiem czy tu nie ma haczyka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.17 21:39:45

Czy mogę pozew o separację zamienić na rozwód?

Złożyłam pozew o alimenty, potem o speracje i pozbawienie ojca praw rodzicielskich, Sąd skumulował sprawy pod jedną sygnaturą i trwa to juz dosyć długo, mąż często zaciaga pożyczki, dlatego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.1.17 19:45:45

Kiedy umowa o dzieło a kiedy konieczna działalność gospodarcza??

Witam Zamierzam świadczyć usługi projektowania stron internetowych. Zarobki z tego - około kilkuset złotych miesięcznie, na pewno nie więcej niż jakieś 2000 zł. Czy jeśli swoją ofertę zamieszczę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.17 15:24:45

rozwód,alimenty,studia ....???

Spokojnie, nie szalej - to ich rozwód, a nie Twój! Może przemyśl, czy "ucieczka" do wynajętego mieszkania jest najlepszym rozwiązaniem? Może któreś z nich Cię potrzebuje bardziej niz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.17 11:33:19

Wielka prośba o porade !!!

Mam wezwanie do sądu grodzkiego jako świadek na DRUGI KONIEC POLSKI. Jak z tego wybrnąć aby tam nie jechać ? Cz można złożyć zenania w sądzie w swojej miejscowości , w dodatku zeznania już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.16 21:12:0

Likwidacja działalności gospodarczej

jakie dokumenty potrzeba do likwidacji i jak wogole to wyglada? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.15 18:32:25

problemowa intercyza

Nie wiem czy uda Ci się nakłonić męża do rozwiązania intercyzy. Nie chcę Cię dobijać, ale mam wrażenie, że z góry to zaplanował aby dom był tylko jego własnością. Co do innych dóbr, które ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.14 21:13:20

2006.1.14 17:12:12

Czy zaklad miał prawo sprzedać mieszkanie?

W 2000 roku zakład (państwowy) w którym pracowałem sprzedał innej osobie (nie wiem czy nie bezprawnie) łokal w którym mieszkam i jestem zamieldowany na stałe.Wprawdzie miałem prawo pierwokupu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.14 10:49:48

Prowadzenie lombardu

witam rozwiązaniem na obecną chwile jest otwozenie składu lub umowy tygodniowe zdoliczeniem 5% do każdej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.13 23:4:10

W jaki sposób można udowodnić.

W trakcie trwania związku małżeńskiego kupiłem mieszkanie za środki pochodzące z mojego osobistego majątku. Posiadam dowód na posiadanie wystarczającej ilości środków w postaci lokaty bankowej ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2006.1.13 19:49:51

Odebranie i otwarcie nie swojej paczki z poczty!

Mam pewien klopot. W zeszłym tygodniu wysłano do mnie paczke Poczta Polska, paczka do dnia dzisiejszego do mnie nie dotarła. Okazało sie, że paczke odebrała moj sąsiad (niestety ma zbieżne nazwisko), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.13 18:40:58

jak odzyskac dziecko?

ciezka sprawa prosze o kontakt bo zeby Ci pomoc musze wiedziec jeszcze kilka kwestii a mysle ze nie mozna o nich pisac na forum pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.13 13:44:38

Ulga remontowa

Tak. Nie musisz być właścicielem budynku czy lokalu, wystarczy, że masz tytuł prawny do użytkowania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.13 12:54:18

Dziedziczenie po rozwodniku

To będzie dużo roboty. Była żona powinna pozbierać dowody dokumentujące co zostało zakupione w trakcie trwania małżeństwa i stanowiło wspólny dorobek małżeński. Z tego połowa (jeśli nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.13 12:24:11

bezprawnie pobierana akcyza

Jest pobierana bezprawnie i można dochodzić jej zwrotu. Pierwszym etapem jest wystąpienie od Urzędu Celnego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty i zwrot zapłaconej akcyzy, który zostanie rozpatrzony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.13 11:46:24

2006.1.13 5:29:18

Jakie mam prawa i obowiazki jako mezatka w trakcie rozwodu?

Zlozylam niedawno pozew o rozwod. Od jakiegos czasu nie mieszkam juz z mezem,a on wciaz mnie przesladuje tlumaczac ze jako moj mąż ma prawo np. wiedziec gdzie przebywa żona. Wydzwania wciąż do moich ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.1.13 2:16:57

Czy mam szanse na umorzenie kosztów procesowych?

Witaj! To jest powazniejsza sprawa.szkoda, że wcześniej nie pomyślałeś o wykupieniu biletu.Moja propozycja jest taka, abyś zgłosił się do sądu (z pisemnym wnioskiem)aby w zamian za poniesione ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.12 22:24:34

JESTEM MATKA A CHCA MI ODEBRAC PRAWA

Ty zajmujesz się dzieckiem codziennie, a ojciec ? Spędził chociaż jedną noc z dzieckiem nosząc je na rękach podczas wysokiej gorączki ? Nie łożył regularnie, tzn.że ma w (....) czy w danym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.12 21:54:48

ŻONA ZE WSZYSTKICH SIŁ UTRUDNIA ROZWÓD!!!

Ja mam ten sam problem z męzem. Zlozylam pozew wczoraj, nie mieszkalismy ze soba nigdy, nie mamy dzieci, to malzenstwo bylo fikcja. Ale on sie nagle obudzil. I nie chce rozwodu. Jestem z kims innym i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.12 12:35:17

Spór o inwenturę

W grudniu 2005 zrezygnowalam z pracy.Pracodawca wstrzymał mi wypłatę,tłumacząc że musi zrobć inwenturę sklepu.Teraz dzwoniąc żeby dowiedzieć sie jak wyszła inwentura i co z moją pensją pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.11 17:1:1

CO TO ZNACZY NA POZWIE DO SĄDU ŻE WZYWAJĄ MNIE O WYDANIE ZARZĄDZEŃ WOBEC MAŁ....

CZY OZNACZA TO ŻE O ODEBRANIE MI PRAW RODZICIELSKICH I KTO BEDZIE SIĘ NIM OPIEKOWAŁ CZY OZNACZA TO ŻE JAKIEŚ POUCZENIA NA TEN TEMAT O DZIECKU? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.10 15:4:20

Czy ktoś wie??

Należy stosować przepisy o najmie, opisz swoją sytuacjęi postaram się Tobie pomóc ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.10 14:44:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika