Forum prawne (strona 886)

Malowanie obrazy jaką trzeba założyć działalność

Jestem zatrudniony na umowę o pracę i po godzinach pracy chciałbym malować i sprzedawać obrazy.Jaką w takim przypadku założyć działalność, jaką wybrać formę opodatkowania i jaka jest stawka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.7 14:25:20

Niepełny wymiar czasu pracy, a...

jakie należy spełnić warunki wobec pracownika zatrudniając go na pół etatu? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.7 12:24:42

Chcę dobrowlonie płacić alimenty na rodziców....

Dziękuję za podpowiedź,tylko nie rozumiem dlaczego mój zakład nie uznaje aktu notarialnego z dobrowolnym poddaniem się egzekucji?Czy ma do tego prawo?Powiedziano mi w zakładzie,ze tylko pismo z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.7 7:49:40

Co zrobić? Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego.

witam obawiam sie ze tu najrosadniejszym rozwiazaniem jest droga sadowa. Zgodiie z art 214 KC w przypadku gdy nie ma zgody pomiedzy wspolwlascicielami sad przyzna je temu kto niem faktycznei wlada (uzytkuje), ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.6 16:5:56

przedterminowe zwolnienie

Może ubiegać sie po odbyciu polowy kary pod warunkiem ze jest tzw.''PETKA''czyli pierwszy raz odbywa kare pozbawienia wolnosci ,jesli ''RECYDYWA'' to po odbyciu 2/3 kary a jesli recydywa z 60 z 2 to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.6 15:25:8

Zmiana statusu z lokalu mieszkalnego na lokal gospodarczy

Witam, jestem nowicjuszem i z prawem miałem niewiele wspólnego ( z wykształceniajestem inż. chemii ). W ubiegłym roku dostałem darowizne ( lokal mieszkalny w rynku miasta powiatowego), ale są w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.6 12:9:12

2006.2.6 12:1:46

zmiana zameldowania a dowód rejestracyjny

Musze Ciebie zmartwic, niestety ustawowo masz 30 dni na zgłoszenie wszelkich zmain w swoim urzędzie komunikacji. Sam jestem "świerzo" po zmianie adresu zameldowania, a tym samym juz po odbiorze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.5 18:12:38

Jak zalozyc dzialalnosc gospodarcza w dwie osoby??

Mam zamiar otworzyc razem z moim kolega hurtownie z uzywana odzieza.Chcemy to zrobic w formie indywidualnej dzialalnosci gospodarczej gdyz ten sposob wydaje sie nam najprostszy.Czy istnieje mozliwosc zarejestrowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.5 0:39:8

Wycena książeczki mieszkaniowej

Też jestem posiadaczem takiej książeczki byłem dopisywać tak zwane odsetki i też mnie to zdziwiło iż po roku jest mniej niż było ,pani obsługujaca mnie odpowiedziała iż odsetki są ustalane ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.4 22:53:34

kara grzywny -jak długo w krk??????

Jeśli została pani skazana grzywna za przestepstwo, wowczas zatarcie skazania nastapi po uplywie 5 lat od wykonania kary(czyli zaplaty grzywny). Jednakze po uplywie lat 3 mozna zlozyc wniosek o zatarcie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.4 22:26:21

Czy należy się zachowek mojej siostrze ?

Cześć Mam na imię Maciej, jestem z łodzi. Chciałbym prosić o poradę w sprawie spadku po rodzicach. Mianowicie, w roku 1998 rodzice przepisali mi mieszkanie spółdzielcze własnościowe jako darowiznę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.4 20:50:28

Jak to teraz jest z urlopami okolicznosciowymi?!?!?!?!

No i jeszcze ważna spraw, to nie jest urlop tylko dni wone od pracy z zachowaniem wynagrodzenia, dlatego nie stosuje się do nich przepisów KP dot. urlopu wypoczynkowego. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.2.4 13:35:8

Urlop macierzyński i dni wolne od pracy

Czy urlop macierzyński należy rozpocząć od dnia porodu, czy jego początek może być w dowolnym czasie po porodzie? Już mówię o co chodzi. Z okazji urodzenia dziecka kobiecie przysługują w sumie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.4 13:27:48

Zaskarżenie uchwały rady gminy

Jestem w trakcie budowy domu. Za możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej musiałem zapłacić na konto urzędu gminy 1200zł. Taką kwotę rada gminy uchwaliła powołując się na art. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.3 18:51:59

sądowy dział spadku

- dziedziczę ustawowo ja i siostra (po 1/2) - siostra otrzymała za życia matki darowiznę (nieruchomość wraz z działką) o wartości 22.000 złotych, którą sąd zaliczył na schedę spadkową - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.3 3:46:34

Obowiązek wypełnienia umowy o pracę.

kto ma obowiązek wypełnienia umowy o pracę, pracodawca czy pracownik? sytuacje wyglada nastepujaco. Przy podpisywaniu umowy na czas nieokreslony (po wczesniejszej 3 miesiecznej) nie zostala wpisana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.2 23:28:3

Szantaż wekslem in blanco

w ogole troszke kiepsko ze spłacasz dłuznikowi ja zwykle robie to wierzycielom. trzeba byc niezlym koleszka zeby nie wziac weksla. dla mnie opcja bez szans! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.2 22:30:7

Dług z weksla in blanco

jesli wierzyciel czyli remitent wekslu wlasnego wypelnil in blanco weksel zgodnie z deklaracja jesli go przedstawil do zaplaty w oznaczonym terminie i spotal sie z odmowa to wnosi w trybie nakazowym pozew ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.2 21:34:22

i co teraz?

Co ...?rozwiedz sie z nim, ale udowodnij mu wine, powodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.2 21:18:55

Weksel własny

musi pan przedstawic weksel do zapłaty po uprzednim wypelnieniu go zgodnie z deklaracja. Roszczenie wekslowe bedzie sie odbywało w szybkim i skutecznym postepowaniu nakazowym zalanczam panu wzor pozwu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.2.2 20:45:5

Akcje a podzial majątku

Mineło już trochę czasu od chwili gdy zadałeś pytanie. W związku z tym czy mógłbyś mi udzielić odpowiedzi jak to jest z tymi akcjami, tz. czy wchodzą do podziału majątku czy też nie. Mój ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.2 19:10:6

jak znaleźć spadek

Witam. Dostałem po dziadku spadek w postaci mieszkania i ... właśnie niewiem . Dziadek w testamencie napisał że zapisuje cały swój majątek na mnie a ja niewiem co oprucz miszkania wchodzi w skład ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.2 19:3:55

2006.2.2 16:9:12

przerwy na karmienie

Do czasu kiedy karmi dziecko piersią. Pracodawca może zażądać zaświadczenia od pediatry. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.2 10:35:39

Koniec umowy a wynagrodzenie

Z tego co wiem to do 10-tego dnia następnego miesiąca. Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.2 9:21:35

mieszkanie komunalne - starania o najem

Witam! Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w następującej sytuacji. Staram się o najem lokalu komunalnego po moim dziadku (on najmował lokal od gminy, nie wykupił go), który zmarł 9 lat temu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.1 22:12:36

2006.2.1 21:46:19

Aport pomocy ! Pilne !

Chce nabyc udzialy w spólce zoo , niestety kapital to tylko 5000 tys zl , moje pytanie to czy aportem moze byc weksel ? prosze o szybką porade ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.1 19:22:39

Koszty egzekucyjne, suma uzyskana egzekucji

Dzień dobry. Prosze o odpowiedź jak mam rozumieć poniższe sformułowanie : "... suma uzyskana z egzekucji nie pokryłaby kosztów egzekucyjnych." Prosiłbym o podanie tego na przykładzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.1 16:1:14

ZUS-zwrot alimentów

weżsie kurwa szmato do roboty a nie podwiesiłaś sie pod faceta jak pod dojną krowe ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.1 13:53:9

Zabudowa "portefenetre" (tzw. rzygownik)

Praw oprócz litery ma jeszcze ducha i to właśnie duch prawa informuje, iż pod literą "zgłoszenia ....." kryje się możliwość niezgody na nie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.31 22:38:0

pelnomocnik nie wywiazuje sie ze swoich powinnosci

Powierzylam sprawe spadkowa pelnomocniczce (adwokatce). Nie wywiazuje sie ona wcale ze swoich obowiazkow, sprawa sie z powodu jej zaniedban przedluza. Ja ponioslam spore juz koszty w zwiazku z tym, plus ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.31 11:42:15

Bony towarowe

USTALAJĄ TO WEWNĘTRZE REGULAMINY WYNAGRADZANIA, NIE MA OGÓLNYCH PRZEPISÓW ZEZWALAJĄCYCH BĄDŹ ZAKAZUJĄCYCH WYDAWANIA BONÓW SFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW OBROTOWYCH - JEST TO SWOJEGO RODZAJU NAGRODA ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.31 10:44:31

ROZWÓD - ŻONA ZNOWU NIE PRZYJDZIE NA ROZPRAWĘ!!!

Okazuje się, że miałem rację. Wiem już na 100%, że moja żona po raz drugi nie stawi się na rozprawę rozwodową. Mam za sobą tylko rozprawę pojednawczą, na której żona zgodziła się na rozwód, ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.1.30 18:48:20

Czy mąż może mnie zameldować u siebie?

CO ZA GłUPOTY.NIE TRZEBA MIEC PRAWA WłASNOśCI DO LOKALU ZEBY BY TAM ZAMELDOWANYM. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.1.30 15:36:21

paszport:stary czy nowy?

Nie masz innych problemów? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.30 13:49:37

NIE UFAJCIE SWOIM DZIECIOM

W zeszłem tygodniu otrzymałem prawomocne orzeczenie Sądu wskazujące zawieszenie postępowania egzekucyjnego poszedłem z tym do komornika a on powiedzł że dalej będzie mi potrącał zaległe alimenty ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.1.29 12:22:27

wyrok w zawieszeniu a ....

Witaj Aniu! Jestem w identycznej sytuacji, co Ty. Wszystko zależy od sądu i jego rzetelności, choć zgodnie z przepisami powinnien zawiadomić.Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel traci pracę z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.29 9:7:59

Czy komornik może zająć wszystko w domu moich rodziców gdzie jestem zameldowany?

osoba trzecia nie występuje ze skargą bo nie jest stroną postępowania tylko z powództwem ekscydencyjnym. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.27 17:24:9

Jak odzyskać dług? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Skoro dłużnikiem jest spólka z ograniczoną odpowiedzielnością to jak sama nazwa wskazuje odpowiedzialnośc za długi naśtępuje tylko z kapitału zakładowego spółki. Minimalny wynosi 50.000 zł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.27 17:14:58

TO MOJE OSTATNIE WOŁANIE O POMOC!!!

Rozumiem. Doskonale rozumiem. Też uważam, że moja partnerka dostała rozwód stosunkowo łatwo, bo jest kobietą. Dobrze, że przynajmniej ona ;) Ja też się rozwodzę... I już tak łatwo nie będzie. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.1.27 15:31:13

Pomylka banku

GRATULUJĘ UCZCIWOŚCI, CHYBA PANI NIGDY NIE PRACOWAŁA . CO MA BANK DO TYCH PIENIĘDZY ZAPŁACI SZEREGOWY PRACOWNIK KTÓRY I TAK NIEWIELE ZARABIA. TO JEST TAK JAK W SKLEPIE KTOŚ COŚ UKRADNIE PŁACĄ ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.1.27 13:19:8

Przewoz komputera przez granice i spowrotem

Czlowieku od 2 lat jestesmy w Unii , o jakim cle Ty piszesz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.27 11:58:12

Czy prawo do zachowku ulega przedawnieniu?

mam pytanie, czy w związku z tym, że minęło już 5 lat od kiedy był odczytywany testamet ciągle mam prawo do zachowku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.27 10:20:49

ROZWÓD : SPRAWA ZAOCZNA.

Do pozwu trzeba składać tylko oryginały aktu urodzenia dzieci i aktu małżeństwa oraz zaświadczenia o dochodach bo to też potrzebne jeśli chodzi o rozprawę zaoczną to w dużej mierze zależy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.27 9:13:0

Same problemy...

Kodeks Rodzinno opiekuńczy nigdzie nie reguluje wysokośc alimentów w stosunku do dochodów. Jesto zawsze uzależnione w dużej mierze od potrzeb dziecka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.27 8:57:35

nietypowa sprawa kupna tunera sat

Proszę o zapoznanie się z pismem gdyż jest to nietypowa sprawa "Dotyczy pisma reklamacyjnego adresowanego do firmy XXXXXXXXXXXX Na wstępie chciałbym poinformować, że żądania określone przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.27 0:13:21

Umowa bez daty

Witam! Mam w zasadzie dwa pytania: Czy umowa o swiadczenie uslug w ktorej jest rubryka na wpisanie daty zawarcia umowy a ktora jednak nie zostala wypelniona (umowa bez wpisanej daty sporzadzenia) jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.26 22:54:55

Ryczałt samochodowy

W Państwie Prawa to napewno nie, ale w naszym państwie to jak najbardziej. Pamiętajcie - ostatni gasi światło. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.26 16:33:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika