Forum prawne (strona 884)

Proszę pomóżcie!!!

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Potrzebuję napisać wniosek na temat: Czy Spółka działając jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych postępuje prawidłowo doliczając pracownikom do ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.5 20:23:29

CZY KTOŚ MOŻE POMÓC - BARDZO PROSZĘ !!!

Mam taką sprawę: moja znajoma została przyłapana w sklepie na drobnej kradzieży,wezwano policję,spisano protokół i oddano sprawę do sądu grodzkiego.Dostała wyrok: 50zł do zapłaty.Jest bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.5 13:41:24

wymeldowanie permanentne

Czy jest to możliwe? Chodzi o wyjazd za granicę do kraju gdzie nie ma czegoś takiego jak zameldowanie. Tu mamy mieszkanie, które sprzedamy lub przepiszemy, więc zameldowanie dalsze nie wchodzi w grę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.5 12:16:17

Zespół muzyczny a prawa autorskie

Witam chciałem prosić o radę.Gram w zespole muzycznym z którego odszedł ostatnio wokalista,on był autorem tekstów.Gdy wszystko było jeszcze dobrze nagraliśmy płytę,czyli utwory w całości zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.3 14:46:57

odszkodowanie z OC-brak potwierdzenia sprawcy

Za co mam niby podziekowac? Bo nie bardzo wiem. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.3.3 12:44:24

Zespół a prawa autorskie.

Witam chciałem prosić o radę.Gram w zespole muzycznym z którego odszedł ostatnio wokalista,on był autorem tekstów.Gdy wszystko było jeszcze dobrze nagraliśmy płytę,czyli utwory w całości zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.2 23:37:31

Pomyłka sędziego

Jestem ciekawa czy prawo przewiduje taki przypadek: Sedzia (wojewodzkiego sądu administracyjnego) pomylił sie w decyzji, która została juz przekazana stronom. Czy jeśli sie zreflektuje/wykryje swa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.2 13:31:1

Książeczki mieszkaniowe

moje pytanie???????28 lat temu zalozylam ksiazeczke mieszkaniowa mojemu synowi na ktora wplywaly przez te lata pieniadze co w zamiam mozna otrzymac jezeli sie ja chce zlikwidowac poniewaz prawa mieszkaniowe ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2006.3.1 21:52:18

Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

pamiętaj jedno ze alimenty i odsetki od nich to nie jest oprocentowanie tak jak w banku, ( w skali roku tyle i tyle...). Radziłabym wypłacić matce tak ja należy czyli kwotę 600 zł jednorazową (jeśli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.1 18:53:19

Zamiana mieszkaniami

Może tak być, że Prezes spółdzielni potrzebuje mieszkania dla "kumpla", syna, córki itp. Inaczej mówiąc dla osoby, która jest "bardziej potrzebująca" i jest lepiej ustawiona. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.1 14:48:40

spadek a później darowizna - jak najtaniej

Witam Jest taka sprawa. Ojciec z wójkiem dostał spadek, wójek zrzeka się spadku na rzecz ojca, abym ja z żoną mógł tam mieszkać. Później po sprawie spadkowej ojciec chce mi oddać mieszkanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.1 14:6:29

Otrzymuje alimenty od ojca, kwota została obnizona, mam oddac nadpłate?

Bożeno!!! Piszesz głupoty. W sprawach o alimenty znaczenie ma kiedy została załozona sprawa, a nie kiedy ogłoszono wyrok. Istnieje jednak możliwość że Sąd mając na uwadze tzw. dobro dziecka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.1 13:38:1

Czy dziecko może płacić za ojca

Jeżeli Twój ojciec odszedł by od obecnej kobiety i nie płacił alimentów na tą dwójkę dzieci ( Twoje przyrodnie rodzeństwo ), to ich matka , a nie Twój ojciec może pozwać Ciebie o płacenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.3.1 13:7:25

PROCES O NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA

KANONISTA prowadzi procesy o stwierdzenie nieważności małżeństwa www.kanonista.com ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.3.1 12:58:44

wykreslenie lub zatracie wpisu za pobicie

Prosze dokladnie napisac, na jaka kare zostal skazany. Jeśli zostal skazany na karę w zawieszeniu, wowczas zatarcie skazania nastąpi po 6 miesiacach od zakonczenia okresu proby(czyli np. jesli zostal ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.1 0:18:23

2006.3.1 0:14:37

przymusowe wymeldowanie

A co mówi na ten temat prawo meldunkowe. Czy można wymeldować kogoś z pobytu stałego - do nikąd? Ciekawe ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.2.28 14:10:57

Sprzedaż mieszkania - Jak się zabezpieczyć ??? PILNE !!!

Razem z bratem sprzedajemy mieszkanie odziedziczone po rodzicach. Sadownie odbyło się zniesienie współwłasności i ja, jako osoba, która ma być spłacona zostałam wpisana do hipoteki jako wierzyciel. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 13:19:10

Bardzo wazne!

Obecnie oczekuje na wyrok z sadu ,o pozwolenie wydania paszportu dla mojego 8-letniego synka.Z ojcem dziecka nie bylam w zwiazku formalnym.Ojciec ukrywa sie od 2 lat na terenie grecji ,przed placeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 13:3:8

Sprzedaż mieszkania - jak się zabezpieczyć - PILNE !!!!

Razem z bratem sprzedajemy mieszkanie odziedziczone po rodzicach. Sadownie odbyło się zniesienie współwłasności i ja, jako osoba, która ma być spłacona zostałam wpisana do hipoteki jako wierzyciel. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 13:1:58

Bardzo ważne!

Obecnie oczekuje na wyrok z sadu ,o pozwolenie wydania paszportu dla mojego 8-letniego synka.Z ojcem dziecka nie bylam w zwiazku formalnym.Ojciec ukrywa sie od 2 lat na terenie grecji ,przed placeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 13:1:14

remont dachu w budynku współnoty, kto płaci?

Problem naszej wspólnoty to oczywiście mieszkańcy i to jnie wszyscy. Jest grupa, kilku mieszktów z niższych piętr i to oni twierdzą że remont dachu to kumoterstwo zarządu i właścicieli mieszkań ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.2.28 12:58:51

Apelacja rozwodowa

Art. 388. § 1. Wyrok sądu drugiej instancji jest natychmiast wykonalny, jeżeli kodeks nie stanowi inaczej. Sąd drugiej instancji może jednak uzależnić jego wykonanie, a w razie oddalenia apelacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.28 12:23:17

Wyjazd dziecka za granice?

Obecnie oczekuje na wyrok z sadu ,o pozwolenie wydania paszportu dla mojego 8-letniego synka.Z ojcem dziecka nie bylam w zwiazku formalnym.Ojciec ukrywa sie od 2 lat na terenie grecji ,przed placeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 11:13:48

Wyjazd na stale dziecka za granice?

Obecnie oczekuje na wyrok z sadu ,o pozwolenie wydania paszportu dla mojego 8-letniego synka.Z ojcem dziecka nie bylam w zwiazku formalnym.Ojciec ukrywa sie od 2 lat na terenie grecji ,przed placeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.28 11:11:4

Pracodawca złodziej

Nie ma innego wyjścia, Twój kolega powinien postąpić tak samo jak ten "pracodawca". Przecież ten "pracodawca" , to zwykły złodziej i przestępstwa. A jeżeli wiesz, że pieniędzy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.28 9:42:18

Trzynastka dla osoby, która rozwiązała umowę o pr. w ciągu roku

Czy może mi ktoś wyjaśnić, jak interpretować art. 2 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym.....zgodnie z którym pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.27 12:6:14

po jakim czasie nieplacenia alimentow moze wejsc komornik na rente wypadkowa

mam przyznane alimenty w kwocie 280 zl matki dziecka nie ma pracuje w Anglii(wyrokiem sadu jest zobowiazana takze do utrzymania dziecka a nie przysyla pieniedzy).Jej matka czyli babcia dziecka zalozyla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.26 19:30:40

Rozwód przy wysokich zarobkach i dziecku po przejściach

Zgadzam się z przedmówcami. Mają 100% procent racji. Tak sądzę mimo tego, że od 8 miesięcy nie mogę podnieść alimentów na syna. Mogłabym popierać kobietę, ale w takim przypadku nie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.26 14:57:30

postępowanie spadkowe

JA I MOJE RODZEŃSTWO DZIEDZICZYMY USTAWOWO PO MATCE MIESZKANIE. MOJE RODZEŃSTWO CHCE SIĘ ZRZEC NA MNIE . JA Z KOLEJI CHCE TO MIESZKANIE PODAROWAC WNUKOWI . CZY RODZEŃSTWO JEŚLI JUŻ SIĘ ZRZEKNIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.26 11:7:24

10.11.05 rozwiazali ze mna umowę o prace a świadectwo pracy ma datę 14.12.05

Po uprzedniej rozmowie z jednym z dyrektorów ustaliliśmy z tym panem wstępnie iż zakład pójdzie mi na rękę i zwolni mnie bez podania przyczyny natychmiastowo.Potem okazalo się że główny dyrektor ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.25 21:43:46

Odliczenie Vat od samochodu wg przyszłych przepisów

Mam taką sprawę, mianowicie wiadomo, że rząd planuje zmianę przepisów tak, aby umożliwić pełne odliczenie podatki VAT od nowego firmowego samochodu osobowego. Planuję teraz zakup nowego auta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.25 12:56:8

Ekwiwalent za urlop za 2003 r

Przeszło 2 lata ciągnie sie moja sprawa w Sądzie Pracy( zostałam zwolniona dyscyplinarnie kiedy pracodawca/firma prywatna/ dowiedział się ,że poszłam do szpitala na operacje, na zwolnieniu lekarskim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.25 10:23:12

nazwisko dziecka...

przeczyść skrzynkę poczową wysyłam do ciebie wiadomośćki które wracają ,bo jest przekroczony limit. Pozdrawiam amidala..... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.24 21:39:32

Komornik nie może wyegzekwować alimentów...

Prowo mówi jasno EGZEKUCJA ALIMENTACYJNA MA PIERWSZEŃSTWO W SCIĄGANIU Z PENSJI !!!! Radzę przypomnieć to komornikowi, jeśli pierwsze zajęcie jest też na alimenty to sprawę powinien prowadzic ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.24 21:26:12

ci mi przysługuje?czy ktos wie?czy ktos moze mi pomóc?

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź;-) przesyłam pozdrowienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.2.24 21:5:25

Konkubinat jak sie zabezpieczyc .

proszę pamiętać że wydziedziczenie jest możliwe tylko w 3 przypadkach -kiedy spadkobierca rażąco zaniebuje swoje obowiązki wobec spadkodawcy, dopuścił się przestępstwa wobec spadkodawcy lub ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.24 19:57:8

Brak uzasadnienia...

Witam Tak w skrócie: Złożyłem zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego do Sądu Okręgowego. Po pięciu miesiącach dostałem postanowienie o oddaleniu zażalenia (z dopiskiem 'orzeczenie prawomocne'). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.24 19:50:40

przyznano: 0 zł

kawał cwaniaka z ciebie! weź się za robotę skoro twoich rodziców nie stać na twoje studia zarób sobie na zaoczne a nie kombinujesz jak koń pod górę, wieczny studencie!!!! ALE MNIE ZDENERWOWAŁEŚ! ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.2.24 18:58:44

Egzekucja naleznosci przyznanej wyrokiem sądowym

Witam, mam taki problem, kiedys kupilem sobie telefon poprzez internet, niestety zstalem oszukany, ale majac wystarczajace dowody zalozylem osobie ktora mnie oszukala sprawe. Oczywiscie wygralem ja. Sad ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.24 16:29:48

Opłata za przychodzący przelew walutowy

Proponuję sprawdzić to w regulaminie opłat i prowizji w tym banku. W przypadku wątpliwości najlepiej zmienić bank, to jest najlepsze rozwiązanie wszelkich sporów z tymi instytucjami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.24 13:27:52

Czy bank ma prawo odmówić wypłaty środków z konta a'vista?

Pewnie i nie miał, tylko co z tego wynika. Może Pan złożyć skargę do Nadzoru Bankowego, ale myślę, że zmiana banku będzie najlepszą formą wyrażenia swojej opinii. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.24 13:20:55

Zadłużenie z tytułu opłat czynszu

Czy maja tu zastosowanie przepisy KRO, art 30 ?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.24 8:28:49

Zmiana na nazwisko męża w USC

Mam pytanie otóż: moja siotsra wyszła za mąż w USA za Polaka, który w 1995 roku zrzekł się polskiego obywatelstwa, siostra wysłała mi upoważnienie i inne dokumenty związane z wpisem do Urzędu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.23 18:10:9

Niestawienie się na rozprawie rozwodowej

Nie wiem czy moja informacja będzie pomocna. Wczoraj miałam drugą sprawę rozwodową (rozwód bez orzekania o winie, mąż się na to zgodził). Pierwsza sprawa pojednawcza ok ale na drugą mąż nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.23 18:5:8

spotkania ojca z dzieckiem pod nadzorem kuratora

Niestety ja osobiście nie miałam takiego problemu. Ale masz przewagę bo ty chcesz aby dziecko widywało ojca, a w tym momencie działasz dla jego dobra. Możesz wystąpić do Sądu o spotkania dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.23 16:56:38

Jak uzyskać opiekę nad dzieckiem w weekendy?

na poczętek radziłabymdogadać z ex narzeczoną, jesli to nie pomoże mozna złożyć wniosek do Sądu o ustalenie terminów widzeń z dzieckiem. Jednak jeśli maleństwo ma dopiero 3 miesiące ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.23 16:43:7

2006.2.23 16:21:49

dodatek urlopowy a L4

Gdy zmieniły sie przepisy dot. świadzceń urlopowych (tzn. że pracpodawcy zatrudniajacy mniej niż 20 osób nie muszą go wypłacać) nasz szef puścił listę do pracowników z pytaniem czy wolimy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.23 9:39:21

Urlop a stan sywilny

spójrz na to z innej strony: Primo. Co by było gdyby wszyscy pracownicy chcieli wyjechać na urlopy w wakacje? A rodziny z dziećmi rzeczywiście sa ograniczone do tych dwóch miesięcy. Secundo: Korzystając ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.23 9:23:39

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika