Forum prawne (strona 885)

Spadek rodzinny

Moja tesciowa umarla jako samotna kobieta. Zostawila po sobie mieszkanie w Berlinie. Ostatnie lata zyla z bylym mezem (rozwiedli sie 20 lat temu). Moj maz jako jedyny spadkobierca pochowal matke. Pozniej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.23 0:15:33

Siostra przyrodnia a spadek

mam dylemat,ojciec prawdopodobnie miał córkę,o której słyszałem od osób trzecich,ojciec mi nigdy o niej nie mówił,rodzina ojca(która z uwagi na chęc sprzedaży rodzinnej kamienicy,co trwa już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.22 0:0:0

Matka i jej prawa względem dziewczyny syna

Otoz poznalam przez neta chlopaka, ktory w kwietniu skonczy 18 lat, ja skoncze 27. On jest chory na raka...GG, maile, 1 rozmowa telefoniczna, az w koncu z jego strony wielka milosc, chec spotkania itp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.21 20:44:24

Błagam o porade - Samochód na gaz - oszustwo

Dzien dobry Mam również samochod na gaz i tez nie jestem zadawolona z tego ,nawet bym rzekła somochód zepsułam na własne rzyczenie.Mam pytanie do Pani,czy jest Pani moze z Warszawy,pytam, ponieważ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.21 17:56:20

Poszukiwany prawnik

Poszukiwany prawnik (najchętniej z Trójmiasta), który zajmował się z doskoku sprawami prawnymi (pozwy, etc). W zasadzie, na tą chwilę, w grę wchodzi obsługa rodziny/domu. W planach dalszych także ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.21 11:42:0

Sprzedaz udziałów sp z o.o

2 miesiace temu zalozylem spolke z o.o. wlasnego wkladu mialem 12500zl. W tej chwili odsprzedaje je osobie trzeciej, czy od kwoty ktora otrzymam musze zaplacic podatek? Czy tez wychodze na 0zł, inwestujac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.21 2:2:35

kwalifikacja

jak zakwalifikować stosunek łączący sportowca z zawodowym klubem sportowym? jako umowę o pracę? potrzebuję do dochodzenia roszczeń , ale mam tu mały problem , proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.20 22:54:52

praca w warunkach uciążliwych

czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? jaka jest podstawa prawna ? dziękuje z góry za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.20 20:39:6

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pani Marzeno prosze podać mi o jakich przepisach Pani mówi? Jest to dla mnie ogromnie wazne i pilne. Ewa ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.2.20 14:29:28

Import uslug z Holandii a odliczenie VAT

Zakladamy sytuacje: Jestem platnikiem polskiego VATu, wynajmuje serwer dedykowany od firmy majacej siedzibe w Holandii. Co sie dzieje z VATem? Czy konieczne jest posiadanie VAT-EU celem zwrotu podatku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.19 16:13:19

Egzekucja z rachunku bankowego

sorry komornik bierze wszystko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.2.19 10:42:52

Problem z wydzieleniem Księgi Wieczystej.

W roku 2005 w grudniu zakupiłem działke z świeżo uchwalonym miejcsowym planem zagospodarowania przestrzennego (zabudowa jednorodzinna). Działka w rejestrze gruntów figuruje jako Bp-IVa (rodzj użytku). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.19 10:37:19

A co, jeśli rozwodu chce umierający?

a dosłownie - zagrożony z powodu choroby i w termninie na razie nieokreślonym? Pytanie brzmi dramatyczbie, więc najpierw krótka "spowiedź". Obecnie pozornie jest ze mną wszystko ok i może ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.2.18 17:18:52

SPADEK -PILNE!!

JA I MOJE RODZEŃSTWO ODZEDZICZYLIŚMY MIESZKANIE PO MATCE . MIESZKANIE TO MAMA CHCIAŁA PRZEPISAĆ NA PRAWNUKA. CZY MOŻEMY PRZEPISAC TO MIESZKANIE NA NIEGO I ZRZEC SIE SPADKU . JAKIE SĄ OPŁATY OD TEGO ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.17 20:40:55

czy łatwo sie rozwieśc...gdy on nie chce?

i jeszcze jedno...czy jeśli ja złożę pozew bez orzekania o winie.....to nie mogę juz powiedieć żechce rozwodu dlatego ze on mnie zdradza?...i czy wtedy to nie bedzie że to z mojej winy...bo ja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.17 19:45:42

Problem z uzyskaniem wynagrodzenia

Witam Państwa! Pracuję w firmie (non-profit) zajmującej sie dzialalnościa edukacyjna. Oprocz umowy o pracę na czas okreslony (jako spec. ds marketing), otrzymalem także umowe zlecenie na prowadzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.17 15:8:57

Upadłość osoby prywatnej

Prawo upadłościowe i naprawcze dopuszcza upadłość osób fizycznych, ale wyłącznie prowadzących działalność gospodarczą (do roku po jej zaprzestaniu). Co ciekawe, fakt rejestracji tej działalności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.16 14:12:31

Upadłość osoby fizycznej prowadzącej dział. gosp.

Z tego co wiem dodatek "w upadłości" do łącza się do FIRMY dłużnika niewypłacalnego. Osoba fizyczna nie prowadzi działalności pod firmą, lecz pod swoim nazwiskiem (albo pod wprowadzoną ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.16 14:8:52

rodzinne w konkubinacie :-)

Napisz oświadczenie(albo ona) że dobrowolnie regularnie co miesiąc płacisz jakąś kwote na dziecko a uzyskanie wiekszej w SĄdzie byłoby niemożliwe gdzyż pozostajesz na utrzymaniu rodziców. Kilka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.16 10:53:13

Ziemia moja, darowizna na dom dla nas oboje?

rozumiem, czyli w razie W działka pozostanie zawsze tylko moja a podział majątku obejmowałby tylko dom który zbudowaliśmy ze wspólnych śroków czyli darowizn i kredytów. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.15 15:31:56

Wypowiedzenie po urlopie macierzyńskim

Pracownica podlega ochronie w trakcie trwania urlopu wychowawczego,wnioskowanego przed zakończeniem macierzyńskiego,jednakże po powroci do pracy jest traktowana jak każdy pracownik i nie podlega żadnej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.15 14:59:18

pozbawienie praw i zmiana nazwiska -plis poradzcie

Podstawą pozbawienia rodzica praw do dziecka jest jego całkowity brak zainteresowania nim i rażące zaniedbywanie, które dotyczy min. NIE łożeniem na dziecko , wypieranie się go i brak całkowitego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.15 13:27:3

Pomóżcie - Sprawca wypadku unika odpowiedzialności

Witam, 23 grudnia 2005r. wracając z pracy samochodem wjechał we mnie inny samochod. Szegóły wypadku pomine bo są nie istotne. To co jest istotne to to, ze nie wezwałem policji, spisaliśmy natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.15 12:57:20

oddzielne gospodarstwo domowe

Witam!! Mam kilka pytań. Otóż w raz z moją dziewczyną chcemy wziąść ślub. Mam już 8 miesięczne dziecko. Ja jestem studentem studiów dziennych i jestem oficjalnie na utrzymaniu rodziców, a ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.2.15 9:9:17

błąd formalny?

Otrzymałem z Woj. Sądu Administracyjnego postanowienie o odrzuceniu mej skargi na pewną decyzję Ministra Infrastruktury. W uzasadnieniu postanowienia napisano (podkreślenia >>>... <<< ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.14 16:13:0

brak formalny?

Otrzymałem z Woj. Sądu Administracyjnego postanowienie o odrzuceniu mej skargi na pewną decyzję Ministra Infrastruktury. W uzasadnieniu postanowienia napisano (podkreślenia >>>... <<< ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.14 16:11:36

5 lat płacenia alimentów - czy mnie to dotyczy ?

Wg. art. 60 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia (czyli "współwinny") i który znajduje się w niedostatku, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.14 1:10:29

Odliczenia z budowy domu w 2006 r

W jaki sposób można dostać zwroty pieniężne w 2006 r. za budowę domu? Wiem, że do iluś tysięcy zł jest to możliwe, na jakich zasadach, ile maksymalnie, na jaką kwotę trzeba mieć faktury aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.14 0:38:7

Podwyżka - informacja tajna?

I jak z tą podwyżką? Może ktoś wie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.14 0:34:30

Co z domem po naszym rozwodzie?

współzcuje CI poniewaz sama mam podobny problem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.13 14:3:48

MAKSYMALNE POTRĄCENIE Z WYNAGRODZENIA?

znam przypadki ze pracownik przez 10 m-cy wychodził za "0" bo tak podobałao się pani kktóra to oblicza. takze można się zdziwić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.13 13:15:6

Minimalne wynagrodzenie

W tek kwestii to zależy od humoru pan w księgowości czy cię znają, czy cię lubią itd.Momo ze przepisy mówią jednoznaczne może być tak ze przez parę miesięcy będzierz bez wynagrodzenia na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.2.13 12:58:23

prawo okreslajace wyplate pieniedzy przez wojsko dla ojca dziecka w sluzbie zasa

Witam! Mam pytanie. Czy pieniadze otrzymywane przez ojca dziecka niebedacego w stanie malzenskim od wojska podczas zasadniczej sluzby wojskowej naleza sie prawnie w calosci tylko matce dziecka? Czy ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.12 18:41:40

Zatajenie dochodów

Czy można i jak złożyc doniesienie o wielokrotnym zatajeniu dochodu?Czy należy to zgłosić w Urzędzie Skarbowym,czy innym miejscu?Proszę o pomoc!Jest to sprawa bardzo ważna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.12 15:44:7

pieniadze otrzymywane na dziecko podczas odbywania wojskowej sluzby zasadniczej

Witam! Mam pytanie. Czy pieniadze otrzymywane przez ojca dziecka niebedacego w stanie malzenskim od wojska podczas zasadniczej sluzby wojskowej naleza sie prawnie w calosci tylko matce dziecka? Czy ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.12 14:54:38

Pomozcie !co mam zrobic??

Bardzo Prosze o pomoc w sprawie:Moja sasiadkajest winna duze pieniadze roznym ludziom ostatnio przszli do mnie ludzie twierdzac ze dzwonia do tej kobiety a ona na jej poczcie glosowej przedstawia sie moim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.11 17:10:27

Pomóźcie!Co mam zrobic?

Bardzo Prosze o pomoc w sprawie:Moja sasiadkajest winna duze pieniadze roznym ludziom ostatnio przszli do mnie ludzie twierdzac ze dzwonia do tej kobiety a ona na jej poczcie glosowej przedstawia sie moim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.11 17:8:27

odszkodowanie/alimenty od gwalciciela

Mam 23 lata. Moja matka zostala zgwalcona. Ani ona ani ja nigdy nie otrzymala zadnej pomocy finansowej od mojego biologicznego ojac. Nigdy tez nie mialam z nim zadnego kontaktu. Chcialabym sie ubiegac ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.2.11 1:51:51

zostalam bez alimentow i dotkliwie pobita przez meza :(

Na co czekasz nie musisz miec rozwodu zeby wniesc sprawe o alimety.Potem gdy nie bedzie placił podaj numer konta komornikowi .Tak zrobilam ale maz jest tak cwany ze powybierał pieniadze i przenosł do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.10 17:14:10

KRK a praca

byłem kiedyś karany lecz już nie figuruje w krajowym rejestrze karnym czy mogę się starać o prace w charakterze zawodowego wojskowego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.2.10 15:43:32

Pozew o rozwód winnego rozpadu małżeństwa

mam ten sam problem. Dogadałem się z zoną na temat wszystkiego: alimantów, majątku, opieki nad dzieckiem. Ona jednak chce bym złożył pozew z przyznaniem się do winy. Mogę to zrobić, ale po pierwsze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.10 12:57:2

Wymeldowanie na wniosek prokuratury

Prokuratura wnosi o wymeldowanie zazwyczaj w przypadkach, gdy poszukuje jakąś osobę (podejrzanego) od kilku miesięcy i okazuje się, że osoba ta nie przebywa w miejscu swego zameldowania, tj. przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.2.10 11:33:57

Pytanie o założenie konta

Witam Kilka dni temu wypełniłem formularz " zakładanie konta" (Sezam Max) na stronie banku BPH. Powód jego założenie jednakże wygasł (czyt. nie dostałem pracy). W związku z tym posiadanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.10 11:24:35

Prawdziwa historia ! Proszę o radę!

Mam 32 lata .Jestem niepracującą mężatką z jednym dzieckiem. Mój ojciec zostawił moją mamę gdy była w 9 tym miesiącu ciąży z moim młodszym o 5 lat bratem . Od tamtej pory nie interesował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.9 23:53:1

Niegodność alimentacji

Pełnoletni syn na którego łożę regularnie 1000 zł /mc kilkakrotnie mnie pobił z czego trzy sprawy z krótkiego okresu trafiły do Sądu. Syn został uznany winnym i w wyniku ugody uniknął kary ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.9 21:24:0

Kradziez telefonu

Witam, dzis zostalem poinformowyany telefonicznie o koniecznosci stawienia sie na komendzie policji w celu zlozenia zeznan; na miejscu okazalo sie, iz moja znajoma doniosla o kradziezy telefonu komorkowego.Dowiedzialem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.9 17:7:26

czy kara za niezłożenie zeznania do URZĘDU STATYSTYCZNEGO

Czy ktoś z Panstwa wie czy za niezłożenie do Urz. Statystycznego formularzy FO1 innych może być jakaś kara finansowa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.9 10:45:40

Kto jest winien?

Bank przyznał kredyt obrotowy na firmę w oparciu o dokumenty poswiadczające nieprawdę (rzeczoznawca wspólnie z kredytobiorcą celowo zawyzył wartość nieruchomości, wpisując drugie tyle powierzchni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.9 9:30:53

rozwód-eksmisja,dowody,swiadkowie

Chcę wnieść pozew o rozwód.Chciałabym eksmitować męża z mieszkania komunalnego ponieważ boję się z nim mieszkać.Kiedyś kilka razy mnie pobił, pobił też dwóch sąsiadów.Miałam 2 obdukcje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.8 21:44:29

Termin otrzymania odpowiedzi

w porozumieniu z bankiem wysłałam wniosek o wykreślenie wpisu do księgi wieczystej po wpłaceniu określonej kwoty. Niecierpliwie czekam na odpowiedź, która nie nadchodzi. Ile czasu ma w tej sutuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.2.8 16:43:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika