Forum prawne (strona 883)

Spółdzielcze własnościowe prawo i spółdzielnia... - luki w prawie?

Nie rozumiem o co dokładnie Ci chodzi? Wpłacasz udział i wpisowe i jesteś Członkiem bo posiadasz w tej Spółdzielni prawo do lokalu.Kupując to mieszkanie nie musiałeś być Członkiem a teraz masz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.21 23:19:51

Strefa płatnego parkowania

Patrycjo, mam do Ciebie pytanie. Niby to co napisalaś jest logiczne, ale .......nie dla mnie:-)) Nie jestem prawnikiem. Ja mam podobny problem. Rzekomo w dniu 08.11.2003r. (nie pamiętam, to bylo dawno) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.21 21:4:41

nasze sady spia

Jestem 2 lata po rozwodzie,byly maz jest w USA,placi jak mu sie podoba,raz lub dwa razy w roku i to nie tyle ile jast w wyroku.Wnioslam sprawe do sadu,ktory ma adres zamieszkania,miejsce pracy i wszelkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.21 14:39:55

jesli sprzedających jest dwóch?????

witam mam taki problem chce kupić samochód który jest zarejestrowany na dwie osoby własciciela i współwałsciciela pytanie dotyczy uzupełnienia umowy kupna i sprzedarzy i który należy wypełnić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.21 12:27:6

Działalność gospodarcza cudzoziemca w Polsce

Jakie warunki musi spełnić obcokrajowiec pragnący prowadzić działalność gospodarczą w Polsce? Które rozwiązanie jest dla niego bardziej korzystne: prowadzić działaność handlową jako podmiot ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.20 21:34:6

Ziemia z domem-kto i ile dziedziczy?

Witaj !! To masz problem Prawo Spadkowe jest dość proste ale Twoje wyjaśnienia są zaprzeczeniem zdrowego rozsądku: 1. musi zostać wykonane Uznanie Praw do Spadku po wujku (jeżeli brak testamentu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.20 16:19:58

zostalem oszukany ?? umowa kupna, tymczasowy dowod rejestracyjny

Witam Mam taki problem - kupilem (za ostatnie pieniadze) stary motor 80 rocznik za 800zl. Malo wiedzac na temat rejestracji, ubezpieczenia i innych rzeczy, dzis dowiedzialem sie w wydziale komunikacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.20 14:9:31

mail i rozmowa tel.jako dowód w sprawie

Trzeba zrobić taki numer: do e-maila firmy zastosować opcję "prześlij dalej" otworzy się okienko z zapisanym adresem firmy wraz z datą przesłania, potem opcja "zapisz jako" i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.20 12:56:32

Ciąża i obniżenie wynagrodzenia

jak zwykle dyskryminacja i szowinizm mężczyzn!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.20 8:39:31

Jak rozpocząć windykację przez komornika

Jest w Polsce dopiero od tygodnia. Nie wiem czy ma pracę. Podejrzewam, że mieć jej formalnie nie będzie. Najwyżej zatrudni sie na czarno. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.3.18 16:20:48

Praca w oświacie

uważam ,że każdy człowiek ma prawo do tego by mógł podjąć prace.To że w przeszłości pobłądził i wpadł w konflikt z prawem nie może mieć negatywnego wpływu na jego dalsze życie.Jestem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.17 21:20:23

Legitymacje studenckie

A co ja mam zrobic? jestem studentem nie zaliczylem jednego przedmiotu i gosciara w sekretariacie nie chce mi podbic legitymacji. waznosc legitymacji konczy mi sie z koncem marca. Egzamin warunkowy mam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.17 18:58:28

Agent ubezpieczeniowy

Trudno cokolwiek doradzić nie znając szczegółów umowy wiążącej Panią z TU. Trudności dodaje fakt, iż jak domniemam, była to umowa pomiędzy firmami (prowadziłą Pani działalność gospodarczą) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.17 12:32:4

Odpowiedzialność za powierzony samochód..

Pracuję w holandii,w czasie pracy szef powierzył mi samochód i uszkodziłam go ..(mały wypadek)ubezpieczenie oddało pieniądze ale szef chce żebym zapłaciła sume która jest równa wartości samochodu..czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.17 11:48:29

Eksmisja z mieszkania służbowego...

A co z ochrona lokatora? Mozna tak sobie eksmitowac? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.16 10:55:25

OPINIA Z RODK

Niestety nie, zarówno opinia z RODK jak i kuratora jest wystawiana tylko dla sądu. Można wystąpić do Sądu o kopię kosztuje to 1 zł strona. Lub iść i poprosić o akta i przeczytać. Jako strona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.15 18:47:56

2006.3.15 14:21:24

umowa na czas nieokreślony+załączniki

jesli dostałam umowe na czas nieokreslony i po jakims czasie załącznik do tej umowy zmieniający niektóre postanowienia tej umowy czy może on zostac uchylony od tej umowy w kazdej chwili czy obowiązuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.15 12:53:55

książka obiektu budowlanego

Książkę powinien prowadzić właściciel lub zarządca co gdy nie ma zarządcy, a budynek ma dwóch współwłaścicieli? kto ją prowadzi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.14 14:39:21

jak wymeldować z własnego mieszkania

policja mówi że sie niewtrąca do spraw rodzinnych mam podobną sytuacje mama ma lat 80 a siostra i siostrzenica nie opiekują się nią tylko dręczą i zabraniają korzystania z wyposażenia mieszkania ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.3.14 3:38:37

konczy sie umowa najmu-czy wlasciciel ma prawo zmienic zamki?

Mam problem! Niedawno ukradłem samochód. Wiem, że to samochód mojego sąsiada, ale z uwagi na czynniki obiektywne nie zamierzam mu go oddać. Sąsiad straszy mnie policją, co oczywiste, ale też zapowiedział, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.13 23:3:48

Artykół 286 k 1 czego on dotyczy prosze o kilka przykładów czy to oszustwo ??

Oszustwo może dotyczyć róznych sytuacji, trudno to opisać. Oszustwa zdarzają się na Allegro bardzo często, głownie polegaja na tym, że jedna ze stron nie wysyła towaru albo wysyła towar inny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.13 22:39:56

Odpowiedzialność za krakse spowodowana przez kierowce bez prawa jazdy

Szkoda zostanie zlikwidowana z towojej Polisy OC także stracisz znizki . Osobę ,która prowadziła samochód możesz potem podac do sadu z powództwa cywilnego o wyrównanie strat jakie poniosłes z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.13 18:53:3

Pełnomocnik z urzędu!?

Sąd przyznał mi pełnomocnika z urzędu. Tak naprawdę,to mam teraz obawy czy nie przegram przez to sprawy, którą sam - wygrywam. Nie chcę stracić kontroli - zwłaszcza merytorycznej nad przebiegiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.13 18:10:34

!!!Czy sprawy sa umażane

Witam może ktoś wie czy jstnieje możliwość umożenia mandaatu za (za jazde bez świateł) dostałem go 2 lata temu czy można napisać jakies podanie o umożenie do kogo to kierować i jak te podanie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.13 15:13:16

Wewnątrzwspólnotowa usługa transportowa ???!!!!

Spółka dokonała importu towarów z Chin. Kontener wpłynął do Hamburha, tam został opłacony fracht i polska firma transportowa przywiozła go do W-wy, wystawiając na spółkę fakturę za wewnątrzwspólnotową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.13 12:31:26

75 aresztu

mam problem bo zostałem skazany na 75 dni aresztu za niezapłacenie grzywny odwołałem się i przegrałem czy mogę uiścić grzywnę zamiast aresztu ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.13 12:21:30

MPWiK - bez pośredników

Próbuję - narazie bezskutecznie - podpisać indywidualna umowę z MPWiK o świadczenie usług - bez pośrednictwa Wspólnoty Mieszkaniowej - mam na myśli oczywiście swoje własne mieszkanie - nie część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.13 11:37:31

chętnie -bezpłatnie-udzielę informacji i pomogę w uzyskaniu odszkodowania z tytu

O.C. na skutek wypadków komunikacyjnych, a także polis majątkowych. Można kontaktowac sie na e-mail: eureka11@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.12 21:8:40

ciąża - długie zwolnienie

Masz racje moja żona jest w twj samej sytuacjii. dostaje 100% wynagrodzenia należy się każdej kobiecie w ciąży 100% niestety nie znam podstawy prawnej ale łaski nie robią muszą zapłacić proponuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.12 21:7:9

Rekompensata.

Witam. Odziedziczylem prawo do rekompensaty po moim ojcu. Był to spadek w wyniku waloryzacji rent i emerytur. W PKO obliczono mi to na sumę 3 tysięcy złotych. Poinformowano mnie, że te pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.11 20:12:46

Interpretacja statustu SM - proszę o pomoc

PS: Mieszkanie nabyłem na rynku wtórnym. Podobno w SM szykuje się jakaś zmiana statutu (ten jest z 2003r.) i ma być zmieniona ilość udziałów za garaż ale kto wie kiedy to będzie... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.11 9:49:59

Czy moge się ubiegać o Zameldowanie ?

Mój problem, mianowicie od roku 1992 mieszkam u rodziców żony bez zameldowania. Dodam że mam dwójke dzieci i też mieszkają bez zameldowania syn od roku 1994 a córka od 1998 roku. Rodzice żony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.11 8:20:25

Mama zamrla-sa pozyczki

mama zmarła został nie zapłacony czynsz za mieszkanie w budynku zakładowym czy dorosłe dzieci muszą uregulować zaległy czynsz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.10 20:47:32

zwrot udziału

1. nie rozumiem insynuacji, m.in. fakt, że dobrze robię to co umiem nie znam się na prawie, w tym spółdzielnianym - bo nie jest mi to potrzebne 2. psychiatrę propnuję frustratom, którzy anonimowo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.10 16:36:36

Jak walczyć z monopolistą???

napisać skargę do generalnego inspektora danych osobowych (znaczki skarbowe!) i czekać na wyjaśnienie sprawy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.3.10 12:19:42

Konkubinat potem ślub, a teraz rozwód

Podała Pani zbyt mało informacji, żeby jednoznacznie określić stan faktyczny. Generalnie sytuacja wygląda tak, że majątek wniesiony do małżeństwa pozostaje odrębnym majątkiem małżonka, który ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.10 12:15:55

Instrukcja po polsku

Nie jestem pewien do końca, ale wydaje mi się, że kiedyś istniał taki przepis, że każda sprowadzana do Polski maszyna musi mieć instrukcję w języku polskim i tego pilnował Urząd Celny. Proponuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.10 12:0:34

koszty wysyłki

Oczywiście, że tak. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.9 15:6:25

prosze o pomoc,ZUS nie wypłaca naleznego mi zasiłku chorobowego:-(

jestem na zwolnieniu lekarskim prawie 6 miesięcy,ZUS nie wypłacił mi ani razu naleznego mi zasiłku chorobowego.Pod koniec września poszłam na zwolnienie,za pierwszy miesiąc mój pracodawca wypłacił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.9 14:43:30

unieważnienie małżeństwa-wiek

wiek nie gra roli ,do uniewaznienia malzenstwa rozumiem ze chodzi Ci o rozwod koscielny jest potrzebnych duzo przeslanek prosze o kontakt:irutowicz@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.9 12:2:5

Pomóżcie!!! Musze udowodnić winę mężowi, bo on się nie zgadza na rozwód

Co się stanie jeśli nie zdołam udowodnić mu winy? Sąd nie orzeknie rozwodu mimo rozpadu małżeństwa? To wszytsko jest chore! ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.3.9 10:3:34

Teledysk z użyciem fragmentów z TV

Czy jeśli zmontuję do swojej muzyki teledysk z kawałków różnych starych filmów dokumenalnych, propagandowych nagranych z TV i puszcze to szerokiej publice, łamię prawa autorskie ? Jednym słowem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.9 9:46:50

Prawa najemcy, obowiązki właściciela

Jak bronić się przed nieuzasadnionymi podwyżkami czynszu w prywatnych kamienicach? Mieszkam w Płocku. W 1992 roku zamieniłam mieszkanie spółdzielcze(48 m2) na mieszkanie w kamienicy (85 m2). Przydział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.8 15:39:30

przepisanie mieszkania na przy kredycie

Witam , prosze o rade . Rodzice kupuja dla mnie mieszkanie zaciagajac kredyt na 13 lat. Ja nie moge przystapic do kredytu poniewaz nie mam zdolnosci kredytowej a moja obecnosc w kredycie obniza zdolnosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.7 19:13:51

malzenstwo z obywatelem Niemiec i skutki separacji po 5 mies od momentu zawarcia

Witaj ,Wazne jest zebyscie pomimo ewentualnie nie zamieszkiwania pod wspólnym dachem nadal jednak pozostawali pod WSPÓLNYM meldunkiem na ten sam adres. Jezeli mąż chce iść Tobie na ręke to już ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.7 14:26:42

kto płaci podatek dochodowy za zmarłego podatnika?

za zmarlego podatnika nie odprowadza nikt podatku,wiec nie ma sie czego obawiac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.6 23:23:43

konkubinat, ślub, rozwód

Od 20 lat żyję z mężczyzną. Mam z nim 17 letnie dziecko. Przez osiemnaście lat żyliśmy w konkubinacie. W tym czasie wybudowaliśmy dom. Dwa lata temu wzięliśmy ślub. Niestety mój mąż oświadczył ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.3.6 22:19:23

swiadek w sprawie cywilnej-Prosze o pomoc!!!

Zona mojego przyjaciela wezwala mnie jako swiadka do sadu przeciw mojemu przyjacielowi.Odleglosc to 500km i nie chce sie z ta pania widziec bo caly czas wyzywa mnie itd...a po pierwsze jest strasznie daleko.Prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.6 19:40:16

Czy moga mi zaszkodzić?

Z tego co piszesz, nie badzo wiadomo, w jaki sposób chcą Cię straszyć rodzice Twojego chłopaka. Gdyby Twój chłopiec nie miał skończonych 15 lat, wtedy owszem mogliby Cię straszyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.6 13:35:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika