Forum prawne (strona 882)

komornik a działalność gospodarcza

W związku z egzekucją komorniczą w połowie miesiąca zawiesiłem działalność gospodarczą i przeszedłem na umowę o pracę. Komornik zajął oczywiście konto bankowe, cały dochód z działalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.3 23:4:33

zaskarżenie opini biegłego

w czasie procesu sądowego powołano biegłego sądowego w celu sprawdzenia czy w moim domu zostały dobrze zamontowane okna, przyszedł, obejrzał, napisał ...i okazało się ,że ta tresc SKANDAL! Jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.3 22:41:19

wpis tymczasowy kto pomoze

mam pytanie czy moge napisac do sadu prosbe o rozlozenie na raty 300 zl na 2 po 150 oplaty wpisu tymczasowego nadmieniam iz nie zostalam zwolniona z kosztow sadowych ale mimo to nie mam na tyle zeby od ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.4.3 20:43:32

Wynagrodzenie za pracę

Mam problem: dostalam wypowiedzenie wmowy o prace bez wypowiedzenia w środku miesiaca.Czy za te dni co pracowałam nalezy mi sie wynagrodzenie?Jesli tak to na jaką ustawę mam sie powołać.Proszę o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.3 12:31:36

Rozwód w jakim czasie itd

witam, ja czekam na rozwod mojego narzeczonego- zlozyli papiery w lutym jeszcze nic nie slychac polecam ci poczytaj posty na tym forum i na forum gazety wyborczej- kobieta- rozwodki albo zdradzone zony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.3 3:12:50

Co z kontem po rozwodzie?

Bardzo Ci dziękuje za wszelkie podpowiedzi. W tym tygodniu bierzemy sie za to ostro i mam nadzieję, że z pozytywnym skutkiem. Serdecznie pozdrawiam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.2 16:21:5

osobne mieszkanie

kamienica, w której mieszkam jest przeznaczona do rozbiórki, za tydzień wychodzę za mąż , czy mamy szansę dostać osobne lokale ? w tej chwili mieszkam z bratem i mamą ? proszę o pomoc .... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.2 15:54:49

Teściowa rodziną zastępcza....

Pomózcie mi, moja teściowa wraz z żoną chcą mi odebrać dziecko, żona wystąpiła do sądu o separację i złozyła wniosek aby jej matka została rodziną zastępczą dla naszej córki, która ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.4.2 13:5:34

linie energetyczne

takie sprawy były poruszane na forum www.ise.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.1 23:21:37

zdradzana, zraniona,poniżana, porzucona razem z dzieckiem, .........pomocy

.. Przykro mi że tak potoczyły się Twoje losy ,,, ale pomyśl trochę : czy warto tracić resztki energii na udowadnianie winy choćby i bydlakowi jakim zapewne jest twój małzonek .Co Cię czeka : ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.31 15:50:7

JAKIE NAZWISKO -PILNE

Uważam, że w tej sytuacji dziecko powinno nosić imię matki. Jeżeli nie mają ślubu to niewiadomo jak się potaczą ich losy. A jak ojciec będzie chciał dziecko wywieźć do Afryki... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.31 14:33:36

(praca domowa) dotowanie zus, a podatek dochodowy od emerytów i rencistów

dzieńdobry, jestem studentem Informatyki w zarządzaniu... mam do domu zadane zbadanie ile mniej państwo musiałoby dotować zus gdyby emeryci i renciści nie byli obłozeni podatkiem dochodowym od osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.31 7:27:14

GARAż Czy trzeba pytac

mamy problem mieszkamy w malej spółdzielni mieszkaniowej i chcemy wybudowac garaż przylegający do szczytu czy mieszkaniec mający mieszkanie właśnie na tym szczycie musi wyrażic swoją zgode odnośnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.31 1:5:26

MOŻE KTOS POMOŻE!!!!!!!!!!!!!

Przyszedł do mnie komornik z wyrokiem zaocznym skazującym mnie na 700zł za obraźliwego smsa.Nogi sie podemna ugięły,ale cóz biegiem do sądu i wszystko wiem.Mój ex mąż zrobił mi sprawę zaoczną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.30 12:42:20

Staż pracy jaki?

Mam pytanie związane ze stażem pracy liczonym do urlopów.Przepracowałem 1,5 roku,skończyłem studia to podobno liczy sie jako 8 lat i byłem w wojsku to podobno 1,5 roku.Czyli razem wychodzi 11 lat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.29 23:36:38

darowizna połowy samochodu

Witaj, podobną do wyżej opisanej sytuacji miałem 4 lata temu, kiedy to ojciec chciał wciągnąć mnie w koszta i "podarował mi" połowę auta. Sytuacja wygląda następująco: spisujesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.29 20:42:59

czy mogę unieważnić małżeństwo

NIE ZNAM SIE NA TYM ALE BYL W CLAUDII CHYBA STYCZNIOWEJ ARTYKUL O TYM.CHYBA MOZNA UNIEWAZNIC. POWODZENIA ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.29 20:22:28

Mieszkanie a małżeństwo

Nie musisz nawet stawać do tego aktu notarialnego jako strona. Mąż może oświadczyć, że pozostaje w związku małżeńskim, w którym obowiązuje ustrój ustawowej wspólności (jeżeli tak będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.29 19:58:1

Wynagrodzenie - premia prezesa zarządu.

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w sprawie wypłaty dodatku do wynagrodzenia prezesa zarządu jako premii. Czy ktoś z państwa wie czy można wypłacać prezesom premie bez uchwały Rady Nadzorczej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.29 16:1:57

MOŻE KTOŚ SIĘ ZLITUJE I POMOŻE

Przyszedł do mnie komornik z wyrokiem zaocznym skazującym mnie na 700zł za obraźliwego smsa.Nogi sie podemną ugięły,ale cóz biegiem do sądu i wszystko wiem.Mój ex mąż zrobił mi sprawę zaoczną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.29 12:12:45

2006.3.28 19:12:57

urlop wychowawczy a prawo do podwyzki inflacyjnej

czy pracownik przebywajacy na urlopie wychowawczym zachowuje prawo do podwyzki inflacyjnej jesli sposob i zasady jej naliczania sa ustalone w regulaminie wynagradzania w sposob nastepujacy: "(...) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.28 18:25:52

wymiar kary

jaki dostanę zarzut i karę za zadzwonienie do nieznajomej osoby i użycie wobec niej wulgarnych słów?nie wiem w jakom dziale to dać ale ten wydaje mi się dobry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.28 15:57:54

czy zarzad moze agitowac mieszkancow do glosowania na tak lu na nie

witam, na zebraniu zgloszono do obecnego jednoosobowego zarzadu jeszcze dwoch nowych, zarzadowi obecnemu nie podoba sie jedna z kandydatur , w związku z tym rozniósł pisma po wlascicielach w których ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.27 23:5:58

10 gr dopłaty --- musze płacić???

daj sobie spokój - za to nie będzie nikt cię ścigał ;-))) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 23:45:23

sprowadanie auta z niemiec

musi być spełniony jeden i drugi warunek - jeżeli nie to zapłacisz 22% VAt od wartości samochodu - a to może ci się nie opłacić ;-((( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 23:36:21

wyrok Trybunału konstytucyjnego ważny?

hm... no cóż przepis nie traci mocy ;-))) wyrok jest wskazówką do jego interpretacji , ale jak zapewne wiesz często w podobnych sprawach są różne wyroki więc...... jeżli masz wątpliwości co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 23:30:14

2006.3.26 23:21:13

Zwrot Vat poprawne odliczenie

kochana jeżeli będą sprawdzać zapłaty to tylko wtedy jeżeli ubiegasz się o zwrot wcześniejszy tzn. 60 dni . - składasz wniosek o skrócenie terminu zwrotu ze względu na to że wszystkie faktury ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 23:16:42

Czy po zawieszeniu działaności muszę składać w US "zerowe" deklaracje??

napewno musisz jeżeli byłaś podatnikiem podatku VAT i wcześniej składałaś te deklaracje ;-))). nowa ustawa o podatku VAT która obowiązuje od maja 2004 nakłada na ciebie obowiązek składania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 23:10:26

Zawiasy za pobicie a wiza do USA

Czuj sie kim kolwiek jestes TY nie wychodz z domu zeby cie bie nie pobili!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.3.26 20:29:6

czy moge zalozyc sprawe o podwyzszenie alimentów w USA?

taka sprawe mozesz zalozyc tutaj w polsce,ale tak jak i moja sprawa bedzie trwala dlugo.moja trwa juz 1,5 roku od zlozenia pozwu o sciagalnosc i brak odezwu ze strony sadu,tylko jakies tlumaczenia trzeba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.26 9:51:0

Duża piwnica i prawo jej podziału przez wspólnotę

W przypadku, gdy lokalom wydzielonym w aktach notarialnych nie zostały przyporządkowane pomieszczenia przynależne (w tym wypadku piwnice), o sposobie użytkowania piwnic decyduje wspólnota, która ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.25 23:12:26

TESTAMENT-DAROWIZNA-ZACHOWEK

witam.8 lat temu z moich pieniedzy matka przeksztalcila mieszkanie na wlasnosciowe i zapisala mi je w testamencie oraz wszystko pozostalosci w mieszkaniu tzn. stare meble innego majatku nie posiadala.7 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.25 15:27:5

Jak zalatwic separacje???

Witam jestem pol roku po slubie,ostatnio bardzo zle sie dzieje...maz sie wyprowadzil..nie bede sie rozpisywac.. chcialam sie dowiedziec jak i gdzie zalatwia sie separacje czy moze szybciej mozna zlatwic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.25 13:55:46

Czy należy się siostrze i bratu zachówek?

Witam, Mama miała trójkę dzieci. W 2005r. zapisała mnie - synowi, w formie darowizny swoje mieszkanie i działkę, na którą ja wcześniej dałej Jej pieniądze, aby mogła ją wykupić na własność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.25 11:41:22

wiarygodnosc administratora-jak sprawdzić

Pomocy ! Podejrzewam, że mój administrator jest oszustem , przez przypadek stwierdziłam brak własciciela nieruchomości ( umarł 40 lat temu), dostaję podwyżki czynszu z sufitu, dosłownie, "na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.24 23:34:49

Czy Presco ma prawo tak działać?

W moim przypadku wystąpiła taka sytuacja.: Miałem zadłużenie wobec jednej z firm telekomunikacyjnych, które powstało w 2001 roku, czyli 5 lat temu, wynikło z nie dogadania się. Firma ta po jakimś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.24 23:22:29

# Zwrot nadpłaconych pieniędzy ??? #

Witam, w grudniu zakupiłam towar w sklepie internetowym, początkowo pieniądze wpłaciłam z góry na konto następnie zrezygnowałam i poprosiłam przesyłkę za pobraniem. firma zwróciła pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.24 16:59:5

konkubinat, ślub a teraz rozwód

Kochana ! Jeżeli nie podpisałaś intercyzy przed zawarciem związku małżeńskiego to w razie rozwodu wszystko co macie dzielone jest na pół ! I to zwierzę może Ci ... skoczyć. Powodzenia, trzymaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.23 15:24:25

Czy muszę odpowiadać na wszystkie pytania oskarżonego ?

Można wnioskować do przewodniczącego o uchylenie pytania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.23 12:58:4

mam cholerny dylemat i prosze o porade

Witam Proponuję, aby Pan zgłosił się do najbliższej Poradni Współuzależnień. Proszę mi wierzyć, że tylko tam dowie się Pan jak żonę rozumieć, pomóc jej, a co najważniejsze jak pomóc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.23 12:21:54

Urząd Skarbowy? PIT? Wyciąg z ROR?

Z doświadczenia wiem, że to różnie bywa - to zależy od sądu. Najczęściej sąd prosi o zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Ale może prosić o wyciąg z konta (prosił mnie), co jest bez sensu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.3.23 11:28:27

ZAMELDOWANIE CZASOWE

Jakie są procedury przy wymeldowaniu z pobytu czasowego? Czy trudno jest wymeldować osobę z pobytu czasowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.22 20:3:35

żona- rencistka, proszę o pomóc!

Proszę o pomóc. Od sześciu lat jestem z facetem, a od pięciu trwa jego sprawa o rozwód. Jestem już psychicznie wykączona tą sprawą. Problem polega na tym, że jego żona na sprawie pojednawczej ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.3.22 19:18:6

ważne i pilne pytanie

Pracuję dla pewnej firmy która co miesiąc przysyła mi umowy o dzieło.Np. w styczniu dostaję umowę za pracę jaką wykonałam w grudniu, w lutym dostaję umowę za styczeń itd.Jak wiadomo umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.22 13:37:34

Czy przysługuje mi jakaś kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym?

Z tytułu zaległości do ZUS dotyczących mojej działalności gospodarczej, której już nie prowadzę, został zajęty mój osobisty rachunek bankowy. Nie znajdowały się na nim żadne większe środki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.22 11:4:27

2006.3.22 10:44:14

Wyodrebnienie czesci kamienicy.

Czy jest taka mozliwosc, a jesli tak to jak to zrobic i ile to kosztuje, aby wyodrebnic 1/6 z calosci kamienicy aby cala reszta nadal pozostala wspolnota? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.3.22 10:16:21

wniosek o zezwolenie na złozenie depozytu Alimentacyjnego

Latwiej bedzie jezel załozysz dziecku konto w banku i upowaznisz do niego matke lub bedziesz wpłacał pieniadze przekazem pocztowym na adres matki dziecka. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.3.22 1:22:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika