komornik zajmuje 60% wynagrodzenia

Odpowiedzi w temacie (1)

a.m

23.6.2006

prosze o podpowiedz co nalezy uczynic zeby zszedl komornik z wynagrodzenia?o wplacie 6krotnej sumy alimentow juz wiem,ale jest to niemozlwe...nadmieniam,ze sytuacja w ktorej znalazl sie zobowiazany do placenia alimentow-ulegla znacznemu pogorszeniu...bardzo prosze o konkretne wskazowki na adres email : amackiewicz@onet.eu

Nie znalazłeś odpowiedzi?

padme_06

2006-07-02 05:57:26

jesli zadłuzenie zostało spłacone, a wierzyciel nie chce wycofać egzekucji można wnieść wniosek do sądu rejonowego wydział egzekucyjny o umorzenie postepowania egekucyjnego, mozna tez spróbowac zmienic wyrok (tj wysokość alimentów), jesli natomiast komornik pobiera za duże kwoty (niż ustawowe 3/5) można takze wnieśc do sądu skarge na postepowanie komornika , mozna tez ewentualnie dogadać się z wierzycielem aby wycofał egzekucje (co raczej zadko sie zdarza jesli chodzi o alimemnty). w razie czego prosze pisac pomoge w pisemkach gg 3122739

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)

 • 3.2.2005

  Jakie opłaty może pobierać komornik?

  Komornik pobiera opłaty egzekucyjne za prowadzenie egzekucji i inne czynności, których dokonuje. W zależności od rodzaju spraw są to opłaty bądź stosunkowe bądź stałe. Nie ma tu jednak żadnej (...)

 • 24.9.2017

  Nowelizacja dot. opłat pobieranych przez komorników

  Do Sejmu - z poprawkami senackimi - wraca projekt ustawy o zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Co ma się zmienić?

 • 5.11.2015

  Poszukiwanie majątku dłużnika przez komornika

  Wierzyciel jest dysponentem postępowania egzekucyjnego. W związku z czym, co do zasady, wszczyna on to postępowanie, składając wniosek egzekucyjny, w którym wskazuje dłużnika, jego majątek (...)