Forum prawne (strona 881)

odpowiedzialność zarządu

Wyłudzenia a odpowiedzialność zarządu Witam Was, Syt jest taka znajomy byl prezesem pewnej firmy w 2000 roku oglosili upadlość poprostu zbankrutowali, pewna firma wniosła sprawe do sadu gdyż nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.21 16:36:55

odpowiedzialność zarządu a pozew o wyłudzenie

Wyłudzenia a odpowiedzialność zarządu Witam Was, Syt jest taka znajomy byl prezesem pewnej firmy w 2000 roku oglosili upadlość poprostu zbankrutowali, pewna firma wniosła sprawe do sadu gdyż nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.21 16:28:49

Spółka na ryczałcie /karta podatkowa/

w spółce cywilnej umowę niekoniecznie trzeba spisywać można ją zawrzeć słownie nie jest potrzebny do tego notariusz. poprostu każdy z wspólników musi złożyc podanie w U.G o rozpoczecie dzialalności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.21 16:14:21

zakup samochodu używanego-wada ukryta

Witam, proszę o poradę co w danej sytuacji robić. Kupiłem samochód (Umowa - osoba fizyczna), w ogłoszeniu była informacja : stan bardzo dobry, serwisowany. W Umowie jest zapis, że Sprzedający ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.21 15:17:35

Bez orzekania o winie a podział majątku

Dlaczego bez orzekania o winie - będzie szybciej i prościej. Natomiast z podziałem majątku już nie. Czy sąd powołuje biegłego do oszacowania wartości nieruchomości, czy też ma to zrobić jedna ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.4.21 8:45:28

Znęcanie się nad żona

Powinna sprawę sgłosić na policję. To zawsze działa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.20 21:15:7

jak napisać umowę

jestem po rozwodzie i chcemy podzielic majatek dobrowolnie , jak mam sporzadzić umowę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.20 17:10:5

Renta rodzinna w razie śmierci osoby w separacji?

Nie należy się, separacja niesie ze sobą takie same skutki jak rozwód z jednym wyjątkiem - nie możecie ponownie zawrzeć małżeństwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.20 14:43:53

rozwód bez jednej ze stron

mam pytanie czy obowiazkowa jest obecność stron podczas sprawy rozwodowej? czy moge uzyskac rozwód gdy mój mąż nie stawi sie na rozprawy bo nie wiadomo gdzie przebywa ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.4.20 12:16:38

rozwód z obcokrajowcem1

Bardzo prosze o informacje jak wyglada rozwód w Polsce z obcokrajowcem po 2 latach małżeństwa; czy brak posiadania przez ta osobe obywatelstwa Polskiego ma jakis wpływ na rozwód; ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.4.20 12:13:35

czy z tego musze sie rozliczyc?

Umowa-zlecenia to nie stosunek pracy i firma, w której wykonywałeś zlecenie nie może Cię rozliczyć. Powinieneś otrzymać PIT-8B i samodzielnie rozliczyć się z Urzędem na PIT-37. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.18 10:5:25

czy zapłacę podatek od darowizny???

Jeśli rodzice zrzekną sie na moją rzecz wkładów w spółdzielni mieszkaniowej po to abym ja jako syn razem z nimi zameldowany mógł wykupić mieszkanie to czy muszę zapłacić podatek od darowizny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.16 23:5:33

niewidoczne oznakowanie poiome na skrzyżowaniu

masz prawo jazdy? jesli nie to informuje, ze w przypadku braku oznakowania zastosowanie maja przepisy ogolne, tzn pierszenstwo z prawej oraz pojazdy na skrzyzowaniu, a jesli masz to cienki z ciebie kierowca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.16 20:18:14

Praca w czasie urlopu

Nową pracę będziesz mógł podjąć po dacie wskazanej w świadctwie pracy jako koniec zatrudnienia w poprzedniej firmie. Do tego też dnia musisz wykorzystać przysługujący w starej firmie urlop ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.15 19:17:19

Walka z Wojewodą Mazowieckim czyli stara ustawa i pokrzywdzeni ludzie

ja w 1994 roku wybudowalem maly domek letniskowy bez fundamentow pech chcial ze to jest teren bedacy pod ochrona chronionego krajobrazu czego nie wiedzialem a w gminie niestety ustnie urzednik powiedzial ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.15 18:26:31

POMOCY!!! Proszę o pomoc

Jaka jest dokładnie treść wyroku?I czy jest to wyrok czy postanowienie o zamianie kary grzywny na karę aresztu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.15 18:3:44

please help!!!

Dzięki serdeczne taquan. 100krotne dzięki. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.14 21:50:21

Wykreslenie Sp. Jawnej z KRS - pomocy

Witam serdecznie w ten Wielkopostny Piatek. Otoz jestem na etapie wykreslania spoki jawnej z rejestru gospodarczego. Zlozylem jakis czas temu formularz KRS X2 wraz i uiscilem oplate. Przyszlo mi w odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.14 16:18:9

zwolnienie ze sluzby podczas choroby

Watek podobny byl juz poruszany jednak brak mu pewnej czytelnosci stad moje pytanie: czy jest jakakolwiek mozliwosc zwolnienia policjanta ze sluzby na podstawie rozkazu konczacego postepowanie administracyjne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.13 22:16:52

Alimenty czy wspólne zamieszkanie.

Jestem studentką i mieszkam z matką. Mój ojciec płaci mi alimenty jednakże zostały zasądzone kilka lat temu jak byłam jeszcze w liceum i już nie wystarczają mi, więc chcę wytoczyć powództwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.13 14:26:5

zapłaciłam za towar a po 2 miesiącach przyszedł komornik

Mam firmę wzięłam towar od drugiej firmy z możliwością zwrotu i adnotacją na drugiej stronie faktury (pieczatka, podpis). Po jakimś czasie gdy chciałam zwrócić towar firma owa nie chciała go ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.13 13:38:4

Działalność ? Serwis i naprawa komputerów (instalowanie systemów)

Witam. Mam 18 lat z pomocą rodziców chciałbym założyć działalność która polegała by na serwisie i naprawie komputerów, instalowania oprogramowania. Jak sie zabrać do tekiego przedwsięwzięcia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.13 11:8:35

Hodowla lisów

interesuję mnie odleglosc lisich ferm od zamieszkania. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.12 13:18:1

Gdzie szukać testamentu????

Testament może być u notariusza, jeżeli został tam sporządzony. Tylko u jakiego ? Może ciocia (niech jej ziemia...) miała jakiegoś zaprzyjaźnionego notariusza. Tylko jeżeli zaprzyjaźniony, to ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.11 12:55:0

Jak odzyskać mieszkanie????????

Jak mogę po zmarłej Cioci (panny bezdzietnej, zamieszkałej samotnie) posiadającej mieszkanie lokatorskie w spółdzielni, przejąc go na poczet członka rodziny??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.11 9:24:4

wycena ruchomości wchodzących w skład spadku

Mam pytanie: Czy po wyznaczeniu biegłego z zakresu wyceny ruchomości, mam obowiązek wpuścić stronę przeciwną do mieszkania w którym znajduja się owe rzeczy? Nadmieniam, ze mieszkanie w którym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.10 18:47:10

mały dochód - podatek

jesli wypelnisz pita zgodnie z objasnieniami, to samo wyjdzie. nie martw sie :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.10 18:31:6

ROZWÓD MĄŻ NIE ZGADZA SIE I SZANTAŻUJE

To widzę, że pani ma ten sam problem, co ja... Radzę nie poddawać się i zbierać dowody. Przydadzą się w sądzie... Niestety nie mogę opowiedzieć o skutkach i osiągnięciach, bo dopiero zaczynam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.10 16:44:51

Rekompensata za utratę wartości rynkowej (art.361 p2)

Zgodnie z art. 442 par. 1 roszczenie taki przedawnia się z upływem lat 3 od dnia, w którym poszkodowany dowiedziała się o szkodzie i osobie do jej naprawienia. W Twoim przypadku początek biegu przedawnienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.10 13:30:9

cudzoziemiec z ukrainy kupil od innego cudzoziemca anglika samochod

jeśli te tablice są celnymi wywozowymi i mają jeszcze ważność to tak....... jeśli nie - nie wolno Ci jeździć tym autem .... nawet jeśli wykupisz sobie OC ....... UstawaPrawo o Ruchu Drogowym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.9 19:1:20

ŚLUB ZA GRANICĄ A ROZWÓD W POLSCE

W listopadzie 2005 złożyłam w Polsce wniosek o rozwód, ślub brałam w Austrii. Mój adwokat powiedział, że za 3miesiące powinno być już po wszystkim.Mam dwoje dzieci.W lytym byl u nas kurtator,który ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.4.9 15:32:50

Była żona nie płaci alimentów na syna którego jestem prawnym opiekunem

składasz do komornika wniosek o egzekucję wyroku alimentacyjnego we wniosku zaznacz że wnosisz o egzekucje z ruchomości zanjdujących się w mieszkaniu dłużniczki oraz nieruchomości w postaci np. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.9 11:33:5

pismo o zawieszenie egzekucji komorniczej w sprawie alimentów

nie napisałeś dokładnie o zawieszenie z której strony chodzi ? Dłuznika czy wierzyciela. Wierzyciel może napisać wniosek o zaweszenie egzekucji, jednak dłuznik może napiasć tylko wniosek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.9 11:29:39

Opłaty w kamienicach

Do Pana SMUTAS Poziom Pana wypowiedzi mówi sam za siebie. Współczuję Panu, że nie miał Pan okazji nauczyć się kultury. Oby Pana los nie dotknął złośliwie. I proszę pamiętać - zło wyrządzone ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.4.8 20:32:56

Przejscie na emeryture

trza było iść na policjanta(milicjanta}lub górnika.Inaczej ni ma szans ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.4.8 15:40:20

Testament negatywny

Witam, w sprawie testamentu mogę podpowiedzieć że mąż powinien w testamencie konkretnie określić dlaczego wydziedzicza córkę. Koleżanka miała podobną sprawę tyle że to ona dziedziczyła jako ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.7 12:54:33

dzieci z byłej rodziny zastępczej a spadek po "dziadku"

Może mi ktoś wytłumaczy, po co sąd szuka dokumentów, aktów urodzenia itp.dotyczących dzieci, którymi opiekowaliśmy się z żoną, w ramach rodziny zastępczej do czasu naszego rozwodu? Otrzymałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.7 12:21:4

TBS,po 3 latach nie stać mnie na czynsz

starałam się o mieszkanie komunalne ,a przyznano mi w TBSie,moja sytuacja po 3 latach bardzo się zmieniła (rozwód,utrata pracy),ze względu na bardzo wysoki czynsz muszę zmieniuć mieszkanie na tańsze,gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.6 23:6:10

Kupno używanego komputera

odpowiedz zawarta jest w pytaniu :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.6 17:22:39

Pozwolenie na budowę - zmiana właściciela

W spadku po tacie stałam się właścicielem działki z obiektem użytkowym, budowa tego obiektu nie została skończona, pozwolenie na budowę jest aktualne ale jest na tatę i 3 inne osoby fizyczne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.6 14:15:51

Czy żona odpowiada za długi firmy prowadzonej przez męża?

Firma którą prowadził mój mąż (mały warsztat mechaniczny) zakończyła działalność ze względu na brak zamówień. Niestety mąż nie mógł wywiązać się z płatności i jest zadłużony. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.6 9:0:33

Wzór wniosku o zatarcie skazania

Imię i nazwisko Data Adres zamieszkania Oznaczenie Sądu, który skazał nas na karę, o zatarcie której wnosimy Wniosek o zatarcie skazania W imieniu własnym, na zasadzie art. 107 kk i art. 37 kkw ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.5 21:4:40

Podrobienie dokumentu Art 270$1

1.Proponuję dobrowolnie poddać się karze w trybie 335 kpk. 2.Może ostanie się grzywna. 3.przy grzywnie-zatarcie skazania z mocy prawa następuje w ciagu 5 lat od zaplacenia(wykonania) kary, można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.5 21:1:20

Rozwód a nowy kredyt hipoteczny

z jednej strony wiem że banki honorują takie oświadczenia a z drugiej strony ten medal ma dwie strony - dopóki jesteście małżeństwem wszystko co żona kupi należy również do Ciebie więc nowe ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.4.5 20:39:45

umowa zlecenie a swiadectwo pracy

W 2003 roku pracowalem na umowe zlecenie. Pomimo iz odprowadzalem skladki na ubezpieczenia, nie otrzymalem swiadectwa pracy. Czy ten okres zupelnie nie liczy mi sie do lat pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.5 12:45:26

sprzedaż mieszkania - akt notarialny - zapłata

Witam Sprzedaję mieszkanie. Akt notarialny podpisuję 10.04. Ponieważ osoba kupująca bierze kredyt na mieszkanie, pieniążki wpłyną 14.04 (tak ma być w akcie). W związku z powyższym, czy ktoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.5 12:36:11

Aukcje w internecie

witam ja też mam problem bo sprzedałem pare rzeczy na allegro i wysłałem je do kupujących ale oni twierdzą że przeszła paczka i tam co innego bylo np ziemniaki!!!a mam na to dowud nadania!!!!a ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.4.5 12:14:40

zniesienie alimentów w którym sądzie

pozew trzeba złożyć do sądu w Warszawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.5 10:48:9

i znów komornik za komórke!!!

MUSIAŁEŚ DOSTAĆ WYROK . OD DORĘCZENIA WYROKU W TRYBIE UPROSZCZONYM JEST 2 TYGODNIE NA ZŁOŻENIE SPRZECIWU. w DOKUMENTACH SĄDU MUSI BYĆ POTWIERDZENIE DORĘCZENIAN. JAK NIE MA , SKŁADAĆ SKARGĘ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.5 10:21:18

Ktory wierzyciel pierwszy odbiera roszczenia przy egzekucji?

Prosze o porade w nastepujacej sprawie - moi rodzice maja hipoteke na domu jako pierwsze zabezpieczenie kredytu w banku A, ktorego zyrantem jest brat. Sa zaleglosci w splatach ale bank idzie na ugode i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.4 9:49:55

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika