Forum prawne

Czy TBS może zarabiać ponad 100 procent na wywozie śmieci?

Sprawa wygląda tak.Mieszkam w kamienicy w której zarządcą jest TBS.W kamienicy znajdują się 3 mieszkania przy czym moje jest wykupione od miasta a pozostałe 2 są jeszcze własnością miasta.W poprzednim miesiącu TBS wprowadził podwyżke za wywóz śmieci z 5 zł do 7.50zł od osoby.w mieszkaniu było zameldowanych 5 osób lecz 2 osoby zostały wymeldowane i jedna zameldowana w rzeszłym miesiącu .Po zgłoszeniu tego w TBS za 2 dni przyszedł goniec z aneksem że będziemy płacić 8.50zł od osoby.TERAZ NAJLEPSZE- Za śmieci mamy płacić 32zł miesięcznie mając 1 pojemnik.otuż chciałem sam zamówić pojemnik i płacić bezpośrednio do firmy, która się zajmuje wywózką śmieci 12 zł za miesiąc-ale nie mogę bo TBS ma podpisaną z nimi umowe na moje śmieci.Więc interesuje mnie czy to normalne?i czy pieniądze które na mnie zarabia TBS są chociaż opodadkowane?POZDROWIENIA z WĄBRZEŻNA

2006.7.18 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Czy TBS może zarabiać ponad 100 procent na wywozie śmieci? (1)

TBS nie może zarabiać na usługach komunalnych. Jest tylko pośrednikiem w rozliczeniach i powinien się okresowo rozliczać z pobranych zaliczek oraz poniesionych kosztów (zgodnie z fakturami za usługi).

2006.7.20 13:19:36

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika