Forum prawne (strona 879)

Jak skłonić spółdzilenię do usunięcia usterki - ciąg wsteczny w wentylacji kuchn

Raczej po Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.5.26 12:2:47

Właściciele części nieruchomości - obywatelami innego kraju.

Jestem właścicielem części nieruchomości znajdującej się na terenie RP, w związku z czym posiadam odpowiedni wpis do Księgi wieczystej. Wśród innych właścicieli przedmiotowej nieruchomości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.26 11:52:52

Wymeldowanie w trybie administracyjnym...

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej,z mezem jestesmy wspolwlascicielami domu nabytego z wspolnych srodkow w czasie trwania malzenstwa i rozdzielnosci "jeszcze" nie posiadamy w ktorym od roku 1998 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.26 10:40:33

orzekanie winy

nie badz glupia kobieto wlasnie milam rozprawe za porozumieniem stron a on zrobil z tego sprawe orzekaniem winy .wiecej informacji podam tylko sie musisz ze mna skontaktowac to bardziej powazne niz mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.25 16:31:42

sobotni dyżur

Nie można ustalać dyżurów w dni wolne od pracy, więc jeśli sobota jest Twoim dniem wolnym od pracy nie możesz mieć w ten dzień dyżuru. Natomiast pracodawca może ustalić, że sobota będzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.24 15:51:52

Wycofanie czasowe samochodu osobowego.

jest mozliwosc wyrejestrowania czasowego pojazdu,niestety jak to idzie nie pamietam(wiem ze napewno placisz i tak oc) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.24 14:3:36

Kupno samochodu na częsci a oc

w naszym kraju jest obowiazek placenia oc nawet gdy samochod stoi nie uzywany.chce kupic auto na czesci wlasciciel chce sie go pozbyc zeby nie placic oc , i tu jest moje pytanie,mianowicie:czy jest mozliwosc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.24 0:0:0

wymeldowanie kogoś zameldowanego tymczasowo

na jakich podstawach mozna wnosic sprawe o eksmisje i jakiej dokumentacji potrzebuje? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.5.23 17:58:46

korzystniejsza renta z ZUS, czy KRUS ?

Witam. Mam 20 lat pracy. ostatnie 1,5 roku bylem ubezpieczony w KRUSie (a nastepnie miesiac w ZUSie, ale nie oplacilem skladki)...Obecnie przebywam za granica, gdzie mialem wypadek i chce starac sie o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.23 15:31:24

BEZ LOKALU ZASTĘPCZEGO EKSMISJA

Bardzo proszę o poradę! W grudniu ubiegłego roku stracilam mieszkanie w wyniku licytacji komorniczej którego byłam właścicielem. Zamieszkuję je z trójka nieletnich dzieci. Nowy właściciel chciał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.23 11:47:36

EKSMISJA BEZ LOKALU ZASTĘPCZEGO

Bardzo proszę o poradę! W grudniu ubiegłego roku stracilam mieszkanie w wyniku licytacji komorniczej którego byłam właścicielem. Zamieszkuję je z trójka nieletnich dzieci. Nowy właściciel chciał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.23 11:38:48

Zostawić mężowi czy walczyć o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów

Witam.Twoja sytuacja bardzo przypomina moją. Moi rodzice wybudowali dom.Mąż zainwestowal tylko nieco w wyposazenie wnętrza. Dom jak na tamte czasy ( 10 lat temu) budzil podziw. Glownym inwestorem bylam ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2006.5.22 22:30:4

lornetka jako dowód

czy zaobserwowanie mnie przez policjanta przez zwykłą lornetkę jak popełniam wykroczenie na drodze jest wystarczającym dowodem przed sądem grodzkim? czy policja musi mieć na taką lornetkę atest? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.22 17:38:21

Pozyczył - nie chce oddać

Najlepsza metoda - weź dwóch osiłków i niech oni mu wytłumaczą, że długi należy oddawać w terminie. Możesz najpierw jeszcze spróbować podłożyć mu jakąś umowę do podpisania, bez daty ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.5.22 13:56:45

Darowizna mieszkania i zachowek

Moja babcia przed śmiercią zameldowała mojego brata ciotecznego w zamian za opiekę, z czego sie on nie wywiązał. Do końca swoich dni opiekowałam się babcia ja i moja mama. Po śmierci babci, dziadek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.21 9:39:41

Filmowanie i muzyka a prawa autorskie

prosze zajrzec na strone stowarzyszenia autorów ZAiKS, tam jest wszystko dokladnie wyjasnione. Licencja z Zaiksu zagwarantuje panu legalnosc opisanych dzialan (jesli chodzi o wykorzystanie utworów mzuycznych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.20 23:14:9

Kruk - prosze o info

Szczerze mowiac, wybralem prawo cywilne, choc nie wiem pod jaka kategorie to podpada...Prosze o pomoc, porade. Rys historyczny: W 2001 r. Wziąłem kredyt gotówkowy w GE Capital Bank (tak to się zwalo..) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.19 23:21:56

Prosze o pomoc...

Mieszkam na stale i mam staly meldunek w domku jednorodzinnym figuruje jako uzytkownik.Prosze mi powiedziec czy mam jakies prawo do tego domu czy musze wniesc sprawe do sadu o zapytanie kto bedzie spadkobiercą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.19 23:19:24

Jestem teraz bezdomny

To smutne. Potrafię zrozumieć Ciebie, ale Rodziców nie rozumiem. Dziwnie układa się na tym świecie. Nie potrafię dać Ci rady, współczuję jedynie. To straszne. Rodzi się dziecko i ..... WON ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.19 10:4:27

POMÓŻCIE!!!

Moja babcia ustaliła ustnie, że po jej śmierci mieszkanie bedzie należało do mnie czyli wnuczki. Zameldowała mnie u siebie. Mieszkanie jest własnościowe. Babcia zmarła. Nie pozostawiła testamentu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.18 23:44:35

2006.5.18 10:44:44

Niewiedząca,załamana

Mam problem ponieważ nic nie wiem i nie rozumiem.Postawię sprawe jasno mój ojciec jest alkocholikiem i nabrał w róznych bankach kredyty ogółem na 4 tysiące złotych.Oczywiście nie płacił i teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.18 8:36:39

opieka nad dzieckiem dla babci?

Na wstępię bardzo dziękuję za odpowiedź na mój post. Napisałaś żebym się z Tobą skontaktowała na gg ale jak dzisiaj rano wchodziłam na gadulca to byłaś niedostępna.Napisz, co jest?, może ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.5.18 7:27:55

Rozwód w USA

Od 4 lat mieszkamy z mezem w USA. Zamierzamy sie rozwiesc i nie wiemy czy istnieje mozliwos zrobienia tego bez potrzeby opuszcania Stanow Zjednoczonych. ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.5.18 0:0:0

Zarobki-aplikant

czy kltos moze mi powiedziec ile zarabia aplikant kuratorski? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.5.18 0:0:0

proszę o pilną radę Mieszkanie a brat

Czy ktoś mi może udzielić rady? Mieszkam z rodzicami , bratem i jego zoną pod jednym dachem w trzypokojowym mieszkaniu. Jestem pełnoletni i pracuję. Ostatnio rodzicę podjęcli decyzję, jako właściciele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.17 17:11:15

proszę o pilną radę Prawo do mieszkania a brat

Proszę o radę. Mieszkam z rodzicami , bratem i jego zoną pod jednym dachem w trzypokojowym mieszkaniu. Jestem pełnoletni i pracuję. Ostatnio rodzicę podjęli decyzję, jako właściciele mieszkania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.17 17:3:33

proszę o pilną radę Prawo do mieszkania

Czy ktoś mi może udzielić rady? Mieszkam z rodzicami , bratem i jego zoną pod jednym dachem w trzypokojowym mieszkaniu. Jestem pełnoletni i pracuję. Ostatnio rodzicę podjęcli decyzję, jako właściciele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.17 16:58:5

Swiadczenie pielegnacyjne

Obecnie pobieram swiadczenie pielegnacyjne bo opiekuje sie niepelnosprawna corka .Martwi mnie to ze jesli nie zostanie podniesione kryterium dochodowe od wrzesnia 2006 to strace to swiadczenie ,i uwazam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.16 14:45:12

Jak ochronić się przed ewentualnymi długami męża??

Witam!! jestem młodą mężatką i mama, porzuconą przez męża dla kolegów. Nie chce się rozwodzić bo łudzę się nadzieją że zmądrzeje przez rozląke i wróci bardziej odpowiedzialny. Ale jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.16 13:35:13

alimenty-I sprawa

Za nim napisze o konkretach, chcialabym wiedziec w jakiej jestes sytuacji ze chcesz jak najnizsze alimenty?? Mezczyzna?? zonaty?? wiek dziecka?? pracuje?? itp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.16 13:26:49

Czy mam mu wierzyć....chcę rozwodu

Chciałam zapytać czy wierzyć mojemu mężowi,który mówi mi że będzie mi płacił na dzieci bez sprawy o alimenty??Moja sytuacja jest taka,że postanowiłam wnieść pozew o rozwód(mój mąż stracił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.16 10:17:9

Jazda na rowerze w stanie nietrzeźwym 1,3 promila, a warunkowe umorzenie

Witam Czy jest szansa na warunkowe umorzenie postępowania za jazde na rowerze w stanie nietrzeźwym ? Wstępnie dostałem 1 rok w zawieszenieu na 2 lata i rok bez prawa jazdy. Głównie chodzi o umorzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.16 5:55:4

Czy można zalożyć osobną księgę wieczystą na 5/6 domu?

W sprawie spadkowej zostal ustalony podzial domu w stosunku 5/6 do 1/6.Czy osoba posiadająca większą cześć domu może założyć osobną księgę wieczystą?Czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.15 11:1:50

czy mogę żądać zachowku

jeżeli nie zostałeś wydziedziczony przez swojego ojca, to w momencie otwarcia spadku (śmierci ojca) uzyskujesz roszczenie o zachowek od spadkobiercy po twoim ojcu, podobne roszczenie uzyskuje twoja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.15 8:7:43

Zmiana umowy darowizny

Bardzo mi przykro, ale raz darowanego nie można już zabrać i dać komuś innemu. Nie ma szans na przepisanie. Jednak radziłabym dobrze przeczytać akt notarialny, bo fakt, że w akcie notarialnym figuruje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.15 8:7:20

Wezwanie do zapłaty, pozew, opłaty

Witam Dwa tygodnie temu byłem "poszkodowany" w stłuczce - kierowca innego pojazdu wymusił pierwszeństwo na parkingu pod blokiem w którym mieszkam. Chłopak bardzo prosił żeby nie zgłaszać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.14 13:17:0

2006.5.13 14:15:25

Egzekucja z nieruchomości- przedawnienie

Rodzice prowadzili działalność rolniczą - hodowali drób na skale przemysłową. W roku 1989 r. mieli kilka kredytów. W momęcię przemian ustrojowych odsetki o tych kredytów wzrosły o kilkaset ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.13 0:7:18

świadczenie dla samotnej matki - studentki

Jednorazowo becikowe-1000zl , jesli dochod w rodzinie na osobę nie przekracza 504 zł -drugie 1000zł,ale tez tylko jednorazowo, poza tym co miesiąc 43 zl zasiku rodzinnego i 170 zl dla osób samotnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.12 18:2:23

poslugiwania prawo jazdy kolegi

Za przestepswto poslugiwania sie cudzym dokumentem grozi do grzywna, ograniczenie wolnosci albo pozbawienie wolnosci do lat 2 ( 275kk) jesli jeszcze poslugujesz sie dokumentem cudzym bo Twoj zostal zatrzymany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.12 15:0:43

Pracuje w irlandii,w lipcu ma sie urodzic moj synek...

Witaj Wyjasnie wszystko od samego poczatku. Piszesz o "otrzymaniu prawa wychowywania dziecka" a poki co nie masz jakichkolwiek praw do dziecka. Poniewaz w polskim prawie istnieje domniemanie ze ojcem dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.12 14:30:11

Rozwód, mieszkanie i znęcanie

Witam Z Twojej wypowiedzi wynika ze mieszkanie, w ktorym mieszkałas podczas trwania malżenstwa należy do Twojej teściowej. Zatem Ty do niego nie masz zadnych praw, poniewaz byla to zwykla umowa uzyczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.12 13:17:35

Gdzie złożyć wniosek

Pozew o rozowd rozpoznaje wyłacznie Sąd , w ktorego okręgu małzonkowie mieli ostatnie wspolne zamieszkanie ( miejcem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowosc, wktorej osoba ta przebywa z zamiarem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.12 11:52:19

nowa umowa ze spoldzielnia

Mieszkanie spoldz.lok. wraz mezem otrzymalismy w trakcie zwiazku i czlonkiem byl maz i na niego byl przydzial mieszkania.Obecnie po rozwodzie i podziale majatku sad przyznal mi mieszkanie jednoczesnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.12 9:30:59

Zatarcie skazania.

Sad moze zarzadzic zatarcie skazania po uplywie 3 lat od wykonania ,czyli od momentu uiszczenia grzywny.A wniosek taki trzeba skladac do sadu ktory orzekl kare wydaje mi sie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.5.11 23:24:11

Jak płacić mniej? MAŁY ZUS dla FIRM Połowa dla Ciebie

Prowadzisz działalność gospodarczą, chcesz obniżyć koszty opłacanych składek na ZUS. Miesięczne oszczędności z obniżenia składek ZUS mogą sięgać nawet 400zł. ZADZWON tel. 0 509 873 997 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.11 15:55:27

opłaty dla sądu

witam, czy orientujecie się czy zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem stała opłata /ok. 200 pln/ dotyczy wniosku o wpis do księgi wieczystej czy samego wpisu? dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.11 10:58:17

Gdy zleceniodawca nie płaci...

Od 7 m-cy pracuję zatrudniona na umowę o dzieło. Umówiłam się z zleceniodawcą, że będzie wypłacał mi moje wynagrodzenie kwartalnie. Pierwszego terminu płatności dotrzymał, obecnie spóźnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.11 10:50:40

2006.5.11 8:3:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika