Forum prawne (strona 878)

2006.6.13 1:53:6

wypowiedzenie umowy o pracy przez pracownika w trakcie zwolnienia lekarskiego

czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie zwolnienia lekarskiego, i na jakiej podstawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.12 10:32:53

spadek po mężu dla nieślubnego dziecka?

Nie jestem w stanie powiedziec na jakiej zasadzie komornik bedzie wyceniać majątek pani i pani męża. Na pewno dzieci nieslubne męża będą po nim dziedziczyły jezeli mąż nie pozostawił testamentu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.11 21:15:11

Czy dzieci z pierwszego małżeństwa mają prawo domagać się zachówku??

Jeżeli pani nie wspomni o dzieciach z pierwszego małżenstwa w testamencie czyli po prostu pominie- mogą się domagać zachowku. Musi pani w testamencie zaznaczyć,że wydziedzicza dzieci z jakiegos ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.11 21:8:1

Płatność odsetek

Mam takie pytanko. Jeśli sąd I instancji orzekł wyrok a sąd II instancji go podtrzymał to odsetki będą płacone od momentu wyroku z I instancji czy też z II-giej? Z góry dzięki za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.9 15:50:12

2006.6.8 21:2:59

JAK ZAPOBIEC WPROWADZENIU!

mam podobny problem.ojciec juz sie ożenił.mieszka z żoną narazie bez meldunku.w urzędzie gminy wymagali podpisu współwłascicieli{nas}. czy zmieniło sie coś żeby mogl zameldowac zone bez naszej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.8 20:59:35

polska renta za granica i mozliwosc odliczen

Pisze z zagranicy i mam pytanie. Mieszkam w niemczech i polski Zus przesyla mi rente tu do niemiec. W polsce z tej renty zostaje mi potracane 19 % podatku. Czy moge sobie np. z tego podatku odliczyc koszty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.7 22:15:1

pytanie dotyczace spadku

Mam następujące pytanie. Zmarł mój ojciec, z którym mieszkałam wspólnie w domu, poza nami nikt nie był zameldowany, co teraz powinnam zrobić żeby przepisać dom na siebie i jakie sa tego koszty, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.7 10:21:30

wjazd na skrzyzowanie na czerwonym swietle prosze o pomoc !!

Witaj!! mam problem i nie moge znalezdz przepisu ktory by okreslal moj problem . Slyszalem od kilku oso ze jesli sygnalizator znajduje sie za przejsciem dla pieszych (bez wiszacego tylko stojacy) i pokazuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.6 22:34:53

zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym

Dlaczego policja nie skieruje sprawy do Sądu Grodzkiego ? Za dręczenie i nękanie na podstawie kodeksu wykroczeń. Ponad to policja ma obowiązek przyjecia wniosku o groźby karalne kierowane pod waszym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.6 20:27:59

Jakie koszty sprowadzenia samochodu z Niemiec???

Witaj, spoko Ci doradził, 200 E, hehe za ten rocznik 1989 wpisz 30 euro i napisz ze samochod wymaga poprawek lakierniczych i remontu zawieszenia i zaplacisz akcyze ponizej 100zl. Pozdro ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.6 9:34:54

Budowa galwanizerni

chcesz budowac galwanizerie to napisz do mnie , bo ja tez chcem!! Stelzer@vp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.5 21:40:28

walne zgromadzenie

czy aby walne zgromadzenie odbylo sie i mialy moc prawna powziete na niej decyzje akcjonariuszy musi byc 51%akcjonariuszy czy wystarczy mniej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.5 20:30:13

KOCHANI!!!!!!!!!! CZY MAM PRAWO DO PIENIEDZY ZE SPRZEDAZY MIESZKANIA RODZICOW

DODAM, ze moja mama nie zyje, zostalismy z tatą i bratem rodzonym, później brat wyjechal za granice, gdzie zalozyl rodzinę, natomiast tata ozenil sie z macochą i maja wspolnego syna czyli mojego brata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.5 17:6:58

Prosze pomóżcie!!!!....niepłacenie alimentow ,a sprawa odwoławcza

Sąd oczywiscie moze zmniejszyc kwote alimentow na dzieci. Tylko odwolanie musi byc wniesione we wlasciwym czasie. Czyli w ciagu 7 dni od ogloszenia wyroku, nalezy zlozyc wniosek o uzasanienie wyroku, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.5 8:26:26

Wtargnąłem na teren Wojewódzkiego Osrodka ruchu drogowego

Po oblanym 3 egazminie na prawo jazdy (pblałem go na łuku) chciałem sie przekonać jak to jest że w ośrodku szkolenia kierowców jazda na łuku bardzo dobrze mi wychodziła, a na egzaminie - nie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.4 21:2:35

CZY ODZIEDZICZYłEM NIEśWIADOMIE DłóG??

W styczniu 2000 roku moja mama zaciiągneła kredyt bezdotówkowy na kwote 2700zł.W styczniu 2001 roku zmarła pozostawiając spadek, który przyjołem. Otórz teraz po pieć i pół roku od śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.4 20:47:22

Sprawdzenie osoby na którą przepisane jest mieszkanie

Moja babcia twierdzi, że przepisała na mnie mieszkanie, w którym obecnie mieszka (Warszawa/Mokotów). Przyznam, że mam co do tego wątpliwości, gdyż nie byłam pełnoletnia podczas dokonywania przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.4 18:51:30

Instrumenty wymagające wiarygodność listów zastawnych

Witam, Zwracam się z zapytaniem jak w temacie o te właśnie instrumenty, nie moge nigdzie znaleść dokładnej informacji na ten temat, prosiłbym o jakieś linki. Z góry serdecznie dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.4 15:48:18

Gdzie znależć w necie rodzaje działalności...?

ten dziennik ustaw jest w necie -gogle-AKTY PRAWNE ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.4 8:58:59

Wynajem lolkalu bez umowy

Jeżeli wynajmuję lokal bez umowy najmu, a jestem kobietą ciężarną, a właściciel wypowiedział mi umowę najmu z miesięcznym wypowiedzeniem to jakie przysługują mi prawa ? Co właściciel może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.3 22:28:54

CZY ODZIEDZICZYłEM NIEśWIADOMIE DłóG??Prosze o pomoc

W styczniu 2000 roku moja mama zaciiągneła kredyt bezdotówkowy na kwote 2700zł.W styczniu 2001 roku zmarła pozostawiając spadek, który przyjołem. Otórz teraz po pieć i pół roku od śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.3 21:39:8

rejestracja pojazdu a karta pojazdu,pilnie odpowiedz

Kartę pojazdu otrzymasz wraz z "twardym" dowodem rejestracyjnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.3 21:26:52

jak z ustaleniem ojcostwa ?

Ustalenie ojcostwa odbywa się przez sąd.Matka składa wniosek,sąd kieruje na badania jeśli ojciec nie jest pewien swojego ojcostwa.Jeśli badania wykażą,że nie jest biologicznym ojcem,koszty ponosi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.3 7:13:31

wypadek z motocyklem

zapewne bedziesz oskarzony, jesli dobrze pojdzie wine bedzie po obu stronach, jesli zas uda ci sie dobrze bronic, to nie zaplacisz odszkodowania z oc (ziutek na motorze przyczynil sie do powstania szkody). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.2 21:55:58

2006.6.2 21:52:49

Umowa Zlecenie - czas rejestracji i koszty

"zamów poradę" albo "zapytaj prawnika" a najlepiej po prostu pójść do swojego ZUS-u i zapytać pania w okienku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.2 11:17:1

skomplikowana sytuacja - pytanie

Mam pytanie w związku z ewentualnym rozwodem. Ożeniłem się z córką duzego i zamożnego przedsiębiorcy. Ale formalnie do mojej żony nie należy nic. Wszystko, łącznie z naszym domem jest na teściów, ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.6.2 7:22:13

Dane osobowe sprzedane?

Mam pewien problem. Firma A na wniosek firmy B udostepnila moje dane osobowe. Zapisek w regulaminie firmy A jest taki: 2. Operator zobowiązuje się nie udostępniać danych osobowych przekazanych mu przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.1 23:1:55

Sprzedanie danych?

Pewna firma hostingowa (A) prawdopodobnie przekazala innej firmie moje dane osobowe. Mowie prawdopodobnie, bo nie mam pewnosci, ale tego samego dnia konto zawiesili (byly tam informacje, ktore firmie B ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.1 22:58:41

może Wy mi pomożecie

proszę o kontakt wszystko wytłumacze 604 182 170 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.1 15:52:29

Błędne badania DNA a dochodzenie roszczeń

można, zalezy tylko kto i jakie zawinienie zostało dokonane, aby wiedziec do jakigo organu wnieść jako pierwsze roszczenie. I udowodnic to argumentami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.1 11:37:45

Założenie spółki z o.o. w celach zakupu nieruchomości

Jakie są warunki założenia spółki z o.o. na cele zakupu nieruchomości w Polsce, jeżeli udziałowcami będą polak i obcokrajowiec z czym pełny wkład pienięzny na zakup nieruchomości będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.31 14:29:3

zakup nieruchomości przez obcokrajowca

mieszkam i pracuję za granicą i chcę kupić dom w Polsce za pieniądze, które pochodzić będą z kredytu hipotecznego pod nieruchomość mojego partnera-obcokrajowca. Będę współkredytaobiorcą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.31 14:9:29

Komornik - zaleglosci kredytowe

Do mieszkania, w ktorym mieszkalem jakies pol roku temu przeszedl komornik w sprawie zaleglosci kredytowych. Ja przebywam od pol roku za granico i jestem juz wymeldowany z Polski. Moi rodzice mieszkajo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.31 0:8:26

Właściciele mieszkania

Zamierzamy kupić z bratem mieszkanie.I z tym związane jest moje pytanie. Czy oboje możemy być w równym stopniu właścicielami tego mieszkania? Czy w związku z tym możemy ubiegać się o dwa oddzielne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.30 14:35:21

ROZWÓD BEZ POZWANEGO???

Witam! Prawie 2 lata temu złożyłem pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Na przestrzeni tego czasu doszło tylko do jednej pojednawczej rozprawy, ponieważ moja żona zaczęła unikać stawiania się ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.5.30 13:19:37

zamieszkanie dziecka

jestem samotnie wychowujaca matka,ojciec dziecka sie nie odzywa od 2och lat,dziecko ma juz 5 latek,nigdy nie bylam z ojcem dziecka w zwiazku malzenskim,nidgy razem nie mieszkalismy,dziecko nosi nazwisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.30 12:4:53

PS Dot. sprawy leasingowej auta

3 x składałem pisma do Sądu o zawieszenie lub umorzenie postępowania ale bez jakiegokolwiek efektu.Nie otrzymałem NIC od Sądu w tej sprawie?? Sąd milczy i nic nie odpowiada tylko przysyła zawiadomienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.30 9:14:44

Długi ... komornik itp...

Mam taki "mały" problem . Prowadziłem kilka lat temu firmę ... i popadłem w długi - musiałem firmę zamknąć . Zalegam zarówno do ZUS jak i US i ostatnio się dowiedziałem że jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.29 23:37:12

Matka mojego dziecka chce mnie zostawić

Byłem w podobnej sytuacji i teraz od 4 lat żona mieszka z rodzicami z dzieckiem. Ja zaś płacę alimenty (żona ustalać ze mną nic nie chciała). Nie mamy ani separacji ani rozwodu, ale szykuję się ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.5.29 23:10:38

wartośc nieruchomości do wartości długu

mój dług wynosi 80 000 zł , zajęta nieruchomość około 500 000 zł. Czy komornik może wszcząśc postępowanie komornicze/oszacowanie i wreszcie licytacje nieruchomości, która kilku krotnie przewyższa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.29 22:28:9

zatrudnianie cudzoziemców

wiitam chcę zatrudnić cudzoziemca - masażystę pochodzenia azjatyckiego - ijakich musze dokonać formalności , gdzie, jaki jest okres oczekiwania?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.29 6:19:59

Jak przyspieszyć rozwód

Można przyspieszyć za pieniądze.Sam byłem świadkiem takiej sytuacji kiedy zgodziłem się pokryć koszty (sprawa bez orzekania o winie) , mecenas na uszko załatwił z sędziną wcześniejszy termin. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.28 19:3:42

Darowizna działki rekreacyjnej dla syna

Posiadam działkę rekreacyjną nad jeziorem z domkiem letniskowym. Co należy zrobić aby przekazać tę działkę mojemu synowi (syn pełnoletni - 22 lata)?? Jakie są związane z tym koszty?????? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.28 17:24:14

Dochodzenie roszczeń - błednie wykonane badania DNA

Przepraszam, ale myślałem, że mój post jest kasowany, atyu okazuje się, że wpisałem pomyłkowo w prawie rodzinnym zamiast w tytule - ustalenie ojcostwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.28 13:10:49

Wypadek w pracy czy w drodze do pracy?

Bzdura. Zaskarż tę odmowę. Przyczyna zewnętrzna to np. nirówność chodnika. A droga do pracy skonczyła się z chwilą przekroczenia bramy zakładu pracy! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.27 18:36:49

Zapis rejentalny

Ojciec przed simiercia ustanowil swoja zone wlascicielem calego majatku w 100% .Matka (zyje) mimo ze z tego malzenstwa sa dwie corki majatek zapisala wnuczkowi,Czy mozna podwarzyc ten zapis lub cosc zmienic. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.26 23:55:48

pokrewieństwo i powinowactwo

jaki jest stosunek pokrewieństwa czy powinowactwa , i w jakim stopniu - mnie i moja wszagra czyli męża mojej siostry? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.26 13:45:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika