Forum prawne (strona 876)

Niemoc decyzyjna zarządu wspólnoty

Może ktoś z Państwa będzie w stanie coś poradzić. Mieszkam w nowym budynku administrowanym jeszcze przez developer'a. Mamy już zawiązaną Wspólnotę i powołany zarząd. By się wydawało, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.21 14:3:43

Czy TBS może zarabiać ponad 100 procent na wywozie śmieci?

TBS nie może zarabiać na usługach komunalnych. Jest tylko pośrednikiem w rozliczeniach i powinien się okresowo rozliczać z pobranych zaliczek oraz poniesionych kosztów (zgodnie z fakturami za usługi). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.20 13:19:36

Nie stać mnie na dojazdy do pracy

Witam, pracuje w odległości ok 30 km od domu. Pracodawca regularnie opoźnia wypłaty o 2-3 tygodnie. W tej chwili nie mam juz pieniędzy na benzynę. Czy jest jakiś legalny sposób na nieprzychodzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.20 11:59:49

ile dni urlopu mi sie nalezy-pomoooocy

witam serdecznie mam pytanie:obecnie mam przepracowane 30lat,od 31.07.2005r. mam przyznana grupe o niepelnosprawnosci w stopniu umiarkowanym;ustawowo przysluguje mi 26dni urlopu;czy oprocz tego przysluguje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.19 20:54:11

2006.7.19 18:44:24

Alimenty - czy przysługują, czy warto ?

Tak myślałem, ale dziękuję bardzo za tę informację. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.19 18:26:20

zawieszenie stosunku pracy!!!

mam raka płuca lecze sie od stycznia 2006. W lipcu minęły 182 dni chorobowego. Wystapiłem do ZUS o przyznanie swiadczenia rehabilitacyjnego, gdyz rokuję nadzieje na wyzdrowienie a na rente nie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.19 15:35:32

Rozliczenie matki samotnie wychowującej dziecko

Witam, mam duży problem i bardzo chciałabym, żeby ktoś z Was pomógł mi go rozwiązać. Jestem wdową i od kilku lat rozliczam się z podatku razem z nieletnim dzieckiem (moje dochody i dochody dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.18 0:0:0

Rozwiązanie umowy z IDEA

Potrzebuję Pilnie pomocy!!! Byłem abonentem sieci IDEA przez 2 lata. Rozwiązałem umowę z w/w operatorem po czym już PO rozwiązaniu umowy tenże operator przysłał mi jeszcze 4 rachunki i domaga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.18 0:0:0

Wykupienie mieszkania od Zakładu Karnego

Mieszkam w mieszkaniu po zmarłym ojcu który pracował w ZK, otrzymał przydział mieszkania służbowego i mieszkałam w nim od 1975 roku z rodzicami, potem z ojcem a teraz sama. ZK odmawia sprzedaży ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.18 0:0:0

pomocy - lokal dla ubogich we wspólnocie

Jestem wlaścicielem we wspólnocie (11 lokali). Właścicelem 3 lokali jest Gmina. Jeden z tych lokali jest użytkowy, ale nietypowy, bo jest nim jedno pomieszczenie, do którego dochodzi się po przejściu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.17 20:13:44

Proszę o pomoc !!!

Witam mam pewien problem czy jeżeli pożyczyłam pewną kwote pieniędzy komuś i teraz osoba ta odmawia zwrócenia tych pieniędzy czy moge ją zaskażyc, albo jej rodzine gdyz wiem ze osoba ta jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.15 23:29:49

dział spadku - jestem totalnie zagubiona

Witam serdecznie! Bardzo proszę o porade ponieważ nie wiem co robić. Przeprowadziłam się do męża do domu kilka lat temu. W domu tym mieszka równiez teściowa. zainwestowałam w ten dom kupe własnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.15 11:18:3

ODWOLANIE SIE OD WYROKU W I INSTANCJI W SPRAWIE UNIEWAZNIENIA SLUBU!! pomozcie

chodzilo mi oczywisci o uniewaznienie slubu koscielnego a raczej stwierdzenia niewaznosci slubu od samego poczatku!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.14 11:49:39

renta rodzinna a urlop dziekanski

czy ktos moze wie czy bedac na urlopie dziekanskim przysluguje mi renta??niby pytalam w zusie i powiedzieli ze tak,ale juz sama nie jestem niczego pewna.prosze o odpowiedzi!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.13 23:20:5

zmniejszony czynsz

raczej nie. zgodnie z przepisami budowlanymi smietniki nie moga byc blizej niz 10 m od budynku a nie dalej jak 80 m. jesli smietniki te normy spelniaja, coz... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.13 14:26:27

Nieskonsumowane małżeństwo-czy dziedziczy?

Dzięki za odpowiedź. Dziadek był, mimo posuniętego wieku, w 100 procentach sprawny umysłowo, a testamentu nie sporządził bo był człowiekiem starej daty i myślał, że jak powie co kto ma dziedziczyć ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.7.13 11:33:38

2006.7.12 19:49:58

Wypowiedzenie warunków umowy - opinia zwiazków zawodowych

Konkretny problem. Pracownik otrzymuje wyjątkowo niekorzystne wypowiedzenie warunków umowy o pracę. Nie przyjmuje warunków wypowiedzenia, co skutkuje rozwiązaniem umowy o pracę po okresie wypowiedzenia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.11 14:44:11

Porozumienie stron

Proponuję niezwłocznie złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron w określonym dniu (p.n. od natychmiast lub z 31.07.06). W tym samym piśmie zawarłbym sformułowanie, iż ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.11 12:2:9

czy dziadkowie (teściowie) mogą pozbawić matkę praw do dzieci

witam , musieliby miec powazne argumenty aby pozbawic cie praw rodzicielskich i odebrac dzieci. Jest przecież jeszcze ojciec, który ma na poczatek pierwszeństwo do dzieci. To ze masz kogoś nie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.10 20:32:52

Odpowiedz na pozew

Witam Prosze o maila w tej sprawie. kajka10@wp.pl Postaram sie pomoc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.10 20:8:6

Świadek w sądzie

niestety nie możesz się wykręcić, bo dziewczyna to nie krewna. wiek też nie chroni, świadkami mogą być nawet małe dzieci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.10 15:17:36

książeczka mieszkaniowa-gotówka

Likwidacja książeczki mieszkaniowej KPO może nastąpić po przedłożeniu w PKO ostatecznego aktu notarialnego UMOWY kupna mieszkania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.10 14:19:25

ZABEZPIECZENIE ALIMENTACYJNE_komornik

postanowienie sadu mam, ale ojciec dziecka złozył odwołanie od postanowienia sądu .... wszystkie dokumenty są teraz w sadzie apelacyjnym, a on jak nie płacił tak nie płaci..... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.7.10 8:46:36

praca na czarno a wypadek przy pracy

Ten wypadek i jego skutki nie mają nic wspólnego z definicją ustawy KOdeks pracy. Praca na czarno ma skutki czarne. Nie wyklucza jednak pozwu do właściwego sądu, w którym możesz domagać się odszkodowania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.9 19:27:34

2006.7.7 15:52:51

Ciotka PANNA kto i co??

W mojej rodzinie mam ciotkę która zmarła (nie pozostawiając testamentu) będąc "Starą Panną" w związku z czym nie ma dzieci ani męża. Była to siostra mojej mamy. Po za nimi dwoma jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.7 11:3:9

pełnomocnictwo, dyspozycja na wypadek śmierci, apostille

Witam i na początku bardzo proszę o pomoc. Najpierw może przedstawie swoją sytuacje. Na początku grudnia 2005 roku zostałam upoważniona jednorazowo do wypłaty pieniążków z babci konta bankowego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.6 15:28:22

Świadczenia - działalnośc gospodarcza

Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na cały etat i na czas nieokreślony, prowadzę także działalność gospodarczą i opłacam z tego tytułu składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Uległem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.6 11:8:4

Stat oil-owi gratuiemy obsługi

Witam jestem tu zupełnie nowy i zrejestrowałem sie tylko z jednego powodu. Mianowicie spotkała mnie na tej stacji bardzo NIE MIŁA STYUACJA. Chciałem kupić 3 piwa (byłem pod wpływem alkoholu) Pan ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.6 5:21:38

2 dni na dzieci

Dziękuję za odpowiedzi.Zadawalają mnie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.7.6 0:58:45

Poreczenie

W 2001 r poręczyłam /osoba fizyczna/ własną hipoteką /działką/ kredyt bankowy dla Sp. zo.o. Od 2002 r Spółka ta miała problemy ze spłatą kredytu a w 2005 r ogłosiła upadłośc, kredyt w banku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.5 14:28:59

CZY DZIECKO MOŻE U MNIE SPAĆ ???

zależy co jest w wyroku !!! jesli w wyroku jest mowa o weekendzie od soboty do niedzieli to dziecko jak najbardziej może spac u ciebie nie widze tu żadnego postawiania się, jesli ex robi jakies "ale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.5 6:41:0

Fundusz remontowy /wspolna pula

Czy Fundusz Remontowy w spoldzielni mieszkaniowej WIELOBUDYNKOWEJ moze byc rozdysponowany DOWOLNIE z calej puli na wszystkie budynki czy INDYWIDUALNIE dla kazdego budynku w zaleznosci od zebranych srodkow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.3 18:27:35

przestępstwo niealimentacji

Mój eks-mąż od lat nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego. Chciałabym złozyć doniesienie do prokuratury. Bardzo prosze osoby które miały lub mają podobny problem o kontakt - interesuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.3 13:31:1

Separacja czy rozwod?

Mąź odchodzi, wraca i odchodzi. Sam nie wie co ma robić, moźe przemyśli i się opamięta. Poza tym mamy adoptowane małe dziecko której jest z nami rok, ale teraz wiem, źe nie dotrzymał wierności ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.7.3 12:29:53

totalny hardcore Dzieci maja dzieci

Dzięki serdeczne. Doczytałem komenty i napisałem klientce analize z wskazaniem co ma robić. Ja sie zajmuje sprawami z postepowania administracyjnego i karnego a ta sprawa spadła na mniejako dopust ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.3 12:5:45

Wspólnota likwiduje wózkarnie

Wydaje mi się, że zarządowi poprzewracało się w du..ch. Uchwały zarządu można zaskarżyć. Można też zmienić zarząd wspólnoty, co powinno wylać im zimny kubeł wody na głowy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.3 11:20:25

pomocy!!!!!!!!!!!!

aha w tym wszystkim zapomnialam napisac ze brat nie mial przy sobie zadnego dokumentu stwierdzajacego jego tozsamosc... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.2 21:13:50

po zamianie mieszkania pozostał w nim jeden z lokatorów!!!!!

złoś fak na komosariat policji, jesli on beda przyjeżdżać i stwierdzą ze tam nik nie mieszka faktycznie to powinni wystosowac pisemka o tym ze taka osoba nie przebywa w tym mieszkaniu, dobrzebyłoby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.2 6:25:56

nazwisko rodowe matki jako drugi człon

jest to możliwe, trzeba złożyć wniosek do urzędu gminy (USC) wniosek(5 zł) wypełnić i uzasadnic , na decyzję czeka się ok 30 dni (wydanie decyzji 30 zł) jesli starosta pozytywnie wyda decyzje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.2 6:13:29

komornik zajmuje 60% wynagrodzenia

jesli zadłuzenie zostało spłacone, a wierzyciel nie chce wycofać egzekucji można wnieść wniosek do sądu rejonowego wydział egzekucyjny o umorzenie postepowania egekucyjnego, mozna tez spróbowac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.2 5:57:26

Pół etatu i cały etat jednocześnie.

Witam. Mam pytanie: pracuję w szkole publicznej na pół etatu. Umowa obowiązuje do 31 sierpnia. Znalazłam juz inną pracę, w prywatnym przedsiębiorstwie. Czy mogę podpisać umowę o pracę na cały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.1 13:18:54

ubezpieczenie studenta w małżeństwie

Witam.Jestem studentką studiów dziennych uzupełniających mgr.Mam 25 lat. Do niedawna byłam ubezpieczona w ramach ubezpieczenia mojej mamy.Czy w sytuacji,gdy weszłam w związek małżeński z osobą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.1 12:12:19

zachowek od dziecka

Znalazlem sie w podobniej sytuacji. Przed smiercia moja matka przepisala mieszkanie wlasnosciowe w ramach darowizny jednemu z czworga wnukow, tzn jednemu z dwojga synow mojego brata. Czy przysluguje mi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.6.30 23:15:24

Gdzie można zgłosić fakt o nielegalnym pobycie osoby zagranicą (Włochy)???

nigdzie...ze wzgledu na wspanialy fakt,ze Polska nalezy do Unii..Polacy moga legalnie,bez wizy przebywac we Wloszech 3 miesiace..pozniej musza sie zglosic tylko do najblizszego komisariatu policji z paszportem..tyle ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.30 17:29:43

CZy wspólnotamieszkanoiwa z funduszu mieszkaniowego ma prawo kupic koloryfer

Wspólnota ma nie tylko prawo ale i obowiązek wymiany przegnitego kaloryfera. Instalacja centralenego ogrzewania jest bowiem częścią wspólną. Darek M. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.30 13:27:38

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

To nie jest wniosek o wydanie wyroku skazujacego o najmniejszej karze. A wniosek skazujący ( czyli przyznajesz sie do winy ) i wymierzenie określonej kary bez przeprowadzania postępowania dowodowego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.29 20:2:2

Błąd Sądu i opieszałóść doprowadziły do przedawnienia

Wlasnie mam taka sama sprawe , ale chyba nic nie da sie zrobic. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.29 15:44:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika