Forum prawne (strona 875)

czy ktos moze odpowiedziec na moje pytanie????????

aktualnie mam 19lat gdy mialam lat 16 wyszlam za maz za mezczyzne starszego o 17lat a miesiac potem urodzilam nasza corke.niestety nasze malozenstwo nie trwalo dlugo i bylo poprostu katadtrofa maz mnie ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.8.8 14:50:17

Przeniesienie zgody na budowę

Witam. Proszę o radę. Upatrzylismyy soebie działkę o typie zabudowy zagrodowej o powierzchni 0,3 ha.Warunki zabudowy przewidują zgode na budowę przy posiadaniu/dzierżawieniu ok 1 ha ziemi w gospodarstwie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.8 13:22:30

Do kogo się zwrócić?

Zgodnie z art.27 Ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali " Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.7 18:36:34

Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!

Wywod jest merytorycznie poprawny. Ale wstawki ideologiczne nieco zaklocaja logike wywodu. Otoz nie znam bardziej przejrzystej formy prawnej anizeli spoldzielnia. Czlonek spoldzielni ma baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.7 17:56:55

prawo do obywatelstwa

mam pytanko czy ktos moze mi pomoc.sprawa jest taka,ze:moj dziadek ze strony ojca sluzyl w wermachcie ale byl polakiem,natomiast babcia jego pozniejsza zona urodzila sie wnienmczech ale rodzice byli polakami.niech ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.6 22:44:52

Nagana za szczególnie rażce niedopełnienie obowiazków słuzbowych .

Jeżeli nie dopełniłeś obowiązków, to wydaje mi się, że nagana była zasadna! Weź pod uwagę, że to pracodawca ponosi odpowiedzialność za popełnione przez Ciebie błędy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.6 20:56:59

Rozwód z orzeczeniem winy

moja sytuacja jest podobna - wszystko było ~ to znaczy mieliśmy wcześniej problemy z seksem, ja poprostu nie miałam ochoty chyba z powodu środków antykoncepcyjnych, a trochę przerastała mnie sytuacja ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.6 19:34:2

Czy można oddać mieszkanie spółdzielcze za dożywocie

Przysługuje mi własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego. Czy mogę oddać go w zamian za dożywocie? Jakie formalności trzeba załatwić, aby przedmiotem umowy dożywocia było spółdzielcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.6 19:21:7

Czy można oddać mieszkanie spółdzielcze za dożywocie?

Przysługuje mi własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego. Czy mogę oddać go w zamian za dożywocie? Jakie formalności trzeba załatwić, aby przedmiotem umowy dożywocia było spółdzielcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.6 19:10:37

wymiana pieca kaflowego w kamienicy - problem

witam.mam pytanie następującej traści: wynajmuje mieszkanie w kamienicy u prywatnego właściciela nieruchomości.mieszkanie ogrzewam piecem kaflowym który trzeba "przestawic" ze wzgledu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.6 1:1:54

Przeksztalcenie piwnicy w lokal mieszkalny.PORADZCIE

nie ma takiej możliwości. Lokal mieszkalny musi spełniać odpowiednie warunki, a ten nigdy ich nie spełni. Np musi być oświetlony światłem naturalnym, czyli mieć okno o określonych wymiarach. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.4 23:5:5

co się stanie z lokatorką???

Babcia moja darowała mieszkanie dla najmłodszej wnuczki a ona po upływie 5 lat chce je teraz sprzedać lecz babcia cały czas tam mieszka i co z babcią?? czy ona musi dać babci mieszkanie zastępcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.4 20:17:37

Jak zrezygnować z funkcji prezesa w sp. z o.o.?

Składa się pismo na ręce Zgromadzenia Wspólników informujące o rezygnacji. ZW musi nastepnie podjąć uchwałę o odwołaniu i z tym dniem odwołanie jest skuteczne. Załączając podjętą uchwałę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.4 14:34:47

Co zrobic jesli byly maz nie placi

WITAM Jak mam napisa pozew o alimęty na rzecz dziadków ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2006.8.3 14:23:56

Wyprawka szkolna

Nie iwem jak jest u Was w mieście ale u nas owszem w szkole składa się wniosek o wyprawkę ale decyzję podejmuje prezydent miasta. Pozatym jest rozporządzenie Rady ministrów w spr. wyprawek szkolnych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.8.3 12:47:43

Moje mieszkanie a długi ojca

Jacy inspektorzy mają przyjśc i co chcą zająć ?? Albo może to nastąpić w ramach zabezpieczenia roszczenia w trakcie toczącego się postępowania w sądzie albo w postępowaniu egzekucyjnym. Czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.2 20:4:10

koszty egzekucyjne - KSR a ZUS

co to za komornik!? podstawa egzekucji jest tytul wykonanwczy i tam znajdziesz odpowiedz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.2 16:53:55

alimenty, małżeństwo, studia

proszę o pomoc: niedawno ożeniłem się, z żoną nie pracujemy, studiujemy razem, rodzice już nas nie utrzymują i uczelnia (uwm) nie chce nam przyznać stypendium socjalnego, ponieważ w ich regulaminie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.2 14:30:14

Egzekucja komornicza HELP

Kupiłem sprzet AGD na raty. Sprzęd nie spełniał swojej roli jak należy. Kontaktowałem sie z wytwóra jednocześnie nie płacąc radt . W wynku całwej sytuacji komornik. Prosze o pomoc i wyjasienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.2 10:57:33

Ksziążeczka mieszkaniowa - zlikwidowana przez rodziców

Witam. Sprawa jest następująca. W latach 80 (po 83 roku) rodzice założyli mi i dwóm siostrom książeczki mieszkaniowe. Przed osiągnięciem naszej pełnoletności, czyli w 90 którymś roku zlikwidowali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.1 21:39:10

Czy moge starac sie o obywatelstwo niemieckie?

Moja babcia ze strony matki urodzila sie w Niemczech. Mieszkala i dorastala tam , byla rownierz tam przyjeta do I komunii sw. Pozniej wyszla za maz za polaka i zamieszkala w Bydgoszczy. To wszystko co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.1 15:11:52

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!

W 2000 roku zrobiłem debet na karcie..Chciałem normalnie go spłacić,ale jak to w życiu bywa,było dużo innych rzeczy,no i niestety nie spłaciłem go.Z banku nie dostałem zadnej informacji o zadłużeniu.Teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.1 2:34:26

Ogrodzenie murowane w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Odpowiedż na Twoje pytania znajduje się w prawie budowlanym.Skoro masz tyle wątpliwości dlaczego nie zgłosiłes ich jeszcze podczas budowy w nadzorze budowlanym.Możesz i tak do nich się udać prosząc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.31 23:57:2

czas na rozpatrzenie

Ile czasu może trwać sprawa o nabycie spadku? Jest testament, jestem jedynym spadkobiercą i od ponad pół roku nic się w sprawie nie dzieje!! Czy sądy nie mają jakichś terminów, których muszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.31 16:2:45

czy należy mi sie odszkodowanie?

jestem osobom bezrobotną od miesiąca czy należy mi sie odszkodowanie za zwichnięcie nogi słyszałem że składki które płacił mój pracodawca są ważne przez 3 miesiące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.31 15:38:21

Niestawiennictwo świadka

Ile razy świadek może odmawiać uczestniczenia w rozprawie, powiedzmy, że będzie miał usprawiedliwienie, np. od lekarza, że nie jest w stanie przyjechać na wezwanie. Jak długo taka sytuacja może ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.7.31 8:43:59

INTERPRETACJA WYROKU

była to sprawa karna, więc zawiadomienie do krajowego rejestru karnego zostanie wysłane. co do zapłaty, dostaniesz wezwanie do zapłaty w terminie 30 dni. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.29 22:13:11

pełnomocnictwo do książeczki mieszkaniowej

witam! mam pytanie dotyczace nadania palnomocnictwa do książeczki mieszkaniowej. bede kupowac wkrotce mieszkanie i realizowac ksiazeczke, jednak mieszkanie kupuje w innym miescie niz miasto w ktorym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.29 11:59:46

sprzedaż auta po leasingu

chciałem zapytać,jak wygląda sprawa sprzedaży auta, którezostało niedawno wykupione za 1% wartości z leasingu.czy trzeba odczekać pół roku?jakie podatki należy opłacic po sprzedaży i czy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.29 10:57:12

Trudni lokatorzy

Chyba nie masz zamiaru wyrzucić na bruk rodziny z małym dzieckiem? Nie miałabyś serca. Poczekaj, jak odchowają dziecko, za trzy lata na pewno sami się wyprowadzą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.28 23:19:31

Ślub w Polsce

w teorii wszystko wygląda pięknie, to prawda.. fakt, że w ostatnim czasie zmieniła się wysokość kosztów sądowych; co do terminu rozpatrzenia sprawy będę upierać się jednak przy swoim zdaniu, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.7.28 14:18:58

Jak starać się o obywatelstwo niemieckie

Jeśli ktoś jest zorientowany uprzejmie proszę o podpowiedź. Moja żona urodziła się w 1979 r. Jej dziadek w lini ojca miał obywatelstwo niemieckie (już nie żyje). Mieszkał na pomorzu (przedwojenne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.28 10:40:50

Więzienie, śmiech, apelacja

kozaq się znalazł. Skąd ty jesteś?? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.7.27 21:29:38

nie wiem co robic

Umowę powinnaś dostać najpóżniej w momencie rozpoczęcia pracy. Jezeli nie masz do teraz to może być jakiś szfindel, mogą ci nie zapłacic albo coś podobnego. Praca w niedziele i swięto jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.27 13:10:5

2% podatku z tytułu kupna mieszkania

Z tego co mi wiadomo podatek od czynności cywilno-prawnych jest pobierany przez notariusza przy zawieraniu umowy kupna sprzedaży w formie aktu notarialnego. nie można dwa razy placić podatku od tej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.27 11:39:16

2006.7.27 11:27:3

Nota obciążeniowa - czy słusznie zostałam obciążona kosztami?

Witam, Pracowałam w dużej ogólnopolskiej firmie, w dziale Handlu na stanowisku Kasjer - Fakturzysta. Umowa o pracę zawarta na czas określony (10 lat) + umowa odpowiedzialności materialnej, ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.27 0:0:0

Renta i działalność gospodarcza a składka na ZUS

kto sie orientuje w nowych wchodzacych[przepisach dot. skladki na ubezpieczenie spoleczne w zus z tytulu prowadzonej dzialalnosci gospodarczej jesli osoba prowadzaca jest na stalej rencie inwalidzkiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.27 0:0:0

Jak mogę się dowiedzieć

Parę lat temu dowiedziałam się od babci i też od paru obcych mi ludzi że byłam w domu dziecka, niestety babcia już nie żyje, a ludzie jak to ludzie, jak zapytałam się o to mamy ona unikała odpowiedzi. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.7.26 14:19:45

2006.7.26 11:32:17

Działalność gospodarcza- wysokość składki

Czy ktoś się oriemtuje i le wyznoso składka w ZUSie, jaśli prowadzie się działalniść gospodarczą? Ponoć weszły jakieś nowe przepisy, ale nie mogę niczego znależć, a chcę założyć taką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.26 11:7:9

Zrzeczenie się własności

Jestem jednym z trzech współwłaścicieli domu wraz z działką. Dwójka pozostałych postanowiła zrzec się nieodpłatnie prawa do nieruchomości na moją rzecz . Z tego co wiem pierwszym krokiem jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.26 0:0:0

Sprawa sądowa w Polsce a my zagranica

mam cudownego 5letniego synka z osoba z ktora nie bylam w zwiazku malzenskim ale w USC wyrazilam zgode aby przyjal jego nazwisko. wszystko nadal byloby ok gdyby nie to ze zaczal mnie zdradzac, a na dodatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.26 0:0:0

czy przysługuje renta po przebytej zatorowości płucnej?

Mam 55 lat i pracuję w poligrafii. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i czekam na wezwanie do komisji lekarskiej. Chciałbym wiedzieć czy z moją chorbą mogę ubiegać się o rentę zdrowotną, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.25 18:30:1

współwłasność...

mam współwałasość,która została podzielona notarialnie.Ma dwie ksiegi wieczyste .Ja posiadam 3/4 domu,kuzynka ma 1/4.Czy musi zgoda drugiego wspłówłaściela na podzielenie mojej części( wyodrębienie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.25 17:28:16

Problem z wypłatą odszkodowania

zloz sprawe do sadu... a pzu zaplaci :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.25 14:21:52

odbiór mieszkania bez kanalizacji !!

kupilam mieszkanie nowe,odebralam juz je i prawie mam wykonczone. wszystko mialo byc do konca czerwca(woda,kanalizacja) ale ciagle to odwlekaja,teraz mowia ze do konca lipca juz wszystko bedzie tzn kazdemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.7.25 10:57:18

INTERPRETACJAA WYROKU

nikt nie wie jak nalerzy (w jaki sposob) zaplacic grzywne? trzeba gdzies isc? skad wziasc nr konta>? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.7.24 17:57:12

*Budowa budynku gospodarczego na wsi*

Czy można zameldować się na stałe na działce siedliskowej w budynku gospodarczym? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.23 10:1:36

Co na to prawo-czy to było świadome działanie policji?

Wszystko zależy od tego czy wynik był w promilach czy mg/dm3. Bo jeśli w promilach to wykroczenie i kara dużo lżejsza, a jeśli w mg to już p- stwo za co grozi jak znam życie do 2 lat pozbawienia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.7.23 0:38:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika