Forum prawne (strona 873)

Zwolnienie od pracy na dziecko do 14 lat

Pracuje u mnie pracownica ktora ma dziecko do 14 lat nie wystapila do mnie ani pisemnie ani ustnie z wnioskiem o udzielenie jej tych dwoch dni wolnych a teraz ma ona pretensje do mnie ze jej o tym nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.6 0:0:0

spółka partnerska?

Witam Chcemy ze znajomym założyć biuro tłumaczeń, z tego co wiem musiałaby to być spółka partnerska a ja tłumaczem nie jestem (on jest). Czy wobec tego musimy się zdecydować na jakąś inną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.5 16:32:30

Prawo mieszkaniowe POMOCY!!

Nie wiem czego mam sie uczyć, co warto wiedzieć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.5 13:55:46

JAK ZMUSIĆ WIĘKSZOŚĆ LOKATORÓW DO ZAPŁATY

MAM NATĘPUJĄCY PROBLEM, A MIANOWICIE OD 20 LAT DOM JEST WYKUPIONY OD GMINY I DO TEGO CZASU NIE ZOSTAŁA ZAŁOŻONA WSPÓLNOTA I CO DALEJ IDZIE, PRZEZ TEN CZAS NIE BYŁ PRZEPROWADZANY ŻADEN REMNT DACHU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.5 13:12:39

jak to jest w koncu z tym nazwiskiem??

pierwsze odpada wogole, jesli chodzi o drugie wyjscie - chodzi o to ze jesli ja bym teraz wyszła za mąż za pana Y to dziecko (pod warunkiem ze Pan X bedzie mial odebrane prawa, lub tez ograniczone - ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.5 11:7:56

UZYSKANIE OBYWATELSTWA NIEMIECKIEGO - BARDZO WAŻNE WEJDŹ PROSZĘ!

aha zapomniałam dodac ze powołujesz sie na ojca, dziadka, idziesz po prostu po linii "meskiej", dla mnie to jakas dyskryminacja ;-) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.5 11:4:1

składniki wynagrodzenia umowy-zkecenia

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Znalazłam dodatkowe zatrudnienie w innej instytucji na podstawie umowy-zlecenia. Dostarczyłam zaświadczenie z mojego stałego miejsca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.4 21:0:31

Proszę pomóżcie

Witam Sa dwa wyjscia z tej sytuacji, albo mozesz wnieść do Sadu o zgodę na wyjazd córki, albo pozbawic władzy rodzicielskiej ojca. Nie piszesz o tym jak układają sie stosunki dziecka z ex. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.4 15:41:24

Mieszkanie po babci

Musi brac udział, ponieważ jest w połowie - ze swoją siostrą - ustawowym spadkobiercą. Któreś ze spadkobierców może się zrzec spadku na rzecz drugiego, a to drugie dokonac darowizny - najlepiej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.4 13:40:43

dziwna sprawa

dzien dobry mam maly problem ze sprawa rozwodowa niewiem czy mam sie zgodzic na rozwod bez ozekania o winie poniewaz chce sie starac o rozwod koscielny o ile jest to mozliwe niewiem co robic zona okazala ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.9.4 12:13:19

umowa o dzieło a emerytura

Proszę o informację, czy pobierając tzw. wcześniejszą nauczycielską emeryturę do ZUS muszę zgłaszać przychody z tytułu umowy o dzieło? Słyszałam, że to jedyny typ umowy, który takiego obowiązku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.4 10:3:1

Program do ZUS DRA

Witam! Ściagnalem sobie ostatnio darmowy program do prowadzenia ksiag oraz drukowania VAT7 i PIT5, co znacznie usprawnilo prowadzenie mojej dzialalnosci. Czy istnieje jakis prosty program do formularzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.4 8:18:38

Prosze o pomoc !!

tak...to po co zeznawac jak puzniej ma sie odwolywac?... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.3 23:56:22

Pilna sprawa!!!

no tak...wsada cie do wiezienia na 10 lat... a swoja droga masz tak malo oleju w glowie zeby powiedziec "nie wiem od kogo, znalazlem w ubikacji w dyskotece" lub cos na ten wzor ? omg... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.3 23:52:25

czy mozna wyslac listem wniosek o nowy dowod osobisty?

nie nie ma takiej możliwości bo musisz sie podpisać na specjalnym formularzu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.2 10:40:20

pytanie o prawo do dziecka?

Ojciec ma prawo ubiegac sie o prawo do uznania dziecka. Dziecko nie jest tylko matki, nie poczęło sie samo. Możecie iśc do urzędu stanu cywilnego i możesz ty uznac dziecko i mozecie wpisac Twoje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.2 6:47:41

Pracodawca a ciąża kobiety

Kiedy należy poinformować pracodawcę o tym, że jest się w ciąży? Pytanie to wysyłam w imieniu mojej żony. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.1 14:2:14

Agencja Ubezpieczeniowa w Starostwie Powiatowym - Wydział Komunikacji

Czy w Starostwie Powiatowym przy Wydziałe Komunikacji może działać agencja ubezpieczeniowa. Czy są przepisy regulujące tę kwestię. Pośrednictwo ubezpieczeniowe jest wykonywane na zasadzie działalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.1 12:37:33

2006.8.31 22:58:57

Orzeczenie nieważności małzenstwa a rozwód cywilny

Witam, Mam następujące pytanie: czy orzeczenie o winie w przypadku rozwodu cywilnego może mieć jakikolwiek wpływ na postępowanie przed Trybunałem Kościelnym? Pozdrawiam, ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2006.8.31 13:5:54

Wzór wniosku jaki MOPS winien skierować do sądu o nadanie imienia dziecku oraz..

Witam Potrzebuję wzór wniosku jaki MOPS winien skierować do sądu o nadanie imienia dziecku oraz wzór drugiego pisma o wydanie postanowienia o umieszczeniu dziecka w domu małego dziecka. Szukałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.30 17:36:11

DEKLARACJA WEKSLOWA-MOJ NAJWIEKSZY BLAD!!!!

Witam wspierając sie wzajemnie...tez miałam problem z szefową. Idź do sądu pracy! tam sa bezpłatne konsultacje z prawnikami w odpowiedznie dni i godziny. Weź dokumenty które podpisałes i maszeruj, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.8.30 9:46:13

Jakie mam prawa jesli spoldzienia nie rozpoczela budowy,choc powinna 5m-cy temu

Witam, W kwietniu tego roku podpisalem umowe na zakup mieszkania spoldzielczego - wlasnosciowego. W umowie jest zapis, ze rozpoczecie budowy mojego bloku przewidywane na 1 kwartal 2006 roku. W tej chwili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.30 8:4:1

Umowa kupna sprzedazy

jak wygląda wzór sprzedaży motocykla ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.8.29 21:55:29

pilni poszukuje prawnika

Znam osobe, ktora sie tym zajmuje w sposob profesjonalny. Prosze o kontakt, jesli jest Pani zainteresowana. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.29 20:35:8

czy jest taka mozliwość

sprzedaje mieszkanie, kupujący bierze kredyt, umawiamy sie do notariusza, ma umowe kredytową,ja defakto podpisujac akt juz nie jestem właścicielem, kupujacy dopiero z aktem idzie do banku no i wiadomo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.29 18:46:50

Zajęcie wynagrodzenia a wypłata dywidendy. PILNE !!!!

Wysłał tylko o zajęcie wynagrodzenia. To nie muszęgo informowac o tym , że mam udziały ? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.8.29 17:19:42

Czy moge zaskarżyc byłego teścia?

mam pytanie mój były teśc opowiada nieprawdziwe i wrecz obraźliwe rzeczy na mój temat uniemożliwiło mi to w ostatnim czasie wynajęcie mieszkania a pozatym nie zbyt przyjemne jest słuchanie takich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.29 11:49:51

czy moge oskarżyć teścia?

mam taki problem były teść mojego chłopaka uniemożliwia nam normalne życie tzn. opowiada różne nieprawdziwe rzeczy o moim chłopaku. w ostatnim czasie uniemożliwiło nam to wynajęcie mieszkania. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2006.8.29 8:10:38

pobiłem gościa kastetem co za to grozi??

skakał do mnie pewien ty a ze sie go bałem zaczołem nosic kastet. i kiedyś jak szedłem z kumplem to go spotkalismy a ze koles wazy 120kg to wziołem kastet i zaczeliśmy sie z nim tłuc. natłukliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.28 21:55:0

wodomierz!

mam w mieszkaniu zalozony wodomierz place regularnie ,wlascicielka mojej kamienicy chce obciazyc wszystkich lokatorow za roznice pomiedzy licznikami w mieszkaniach a licznikiem glownym w piwnicy czy ma ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.28 19:15:16

eksmisja po 20 lat zameldowania??

Wszystko, co istotne zostalo napisane. Wazne, czy zostaliscie Panstwo powiadomieni o checi zawarcia umowy najmu. Jesli nie warto to podniesc w trakcie postepowania sadowego. Niewiele to wniesie, ale zawsze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.8.28 18:49:24

mieszkanie po zmarłej babci

Tydzień temu zmarła moja babcia. Nie zostawiła żadnego testamentu. Babcia posiadała mieszkanie własnościowe. Mąż babci czyli dziadek nie żyje. Babcia miała dwóch synów. Jeden mój wujek żyje; ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.28 13:17:27

dodatek mieszkaniowy- czy muszę się wymeldować?

dziękuję za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie, czy wystarczy również złożyć oświadczenie aby w oprzyszłośći uniknąć ewentualnych kosztów egzekucji komorniczej ze zwględu na fakt nie płacenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.8.28 13:14:28

Jestem dłużnikiem i wierzycielem , czy można to jakoś skompensować? Pilne!!!!!

To strasznie kiepsko, z wierzcielen jestem raczej na wojennej ścieżce więć raczej nie pójdzie mi na ręke. Myslałem , że jest jakieś inne wyjście urzędowe , ale widze że jestem udupiony na cacy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.8.28 12:40:1

Co może komornik ?

to są normalnie chamy i im wszystko wolno, mnie zostawili na ulicy za 200,00zł! Od 200,00zł urosło 11000,00zł przez 7 lat!!!!! To są ludzie bez serc! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.28 9:24:48

Jak załatwić dotację unijną na małą smażalnie naleśników

Witam wszystkich, chciałbym otworzyć swój mały własny interes a mianowicie małą smazalnie naleśników. Po oszacowaniu kosztów na jej otwarcie potzrebowałbym ok 40 tyś zł. Czy można dostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.27 22:54:55

Alimenty na rzecz chorego ojca

Kaja dziękuję, odpisałam Ci na maila.Aneta ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.8.27 14:28:36

Jak korzystnie przepisac mieszkanie lub ustanowić współwłaściciela?

Zwracam sie z prośbą o porade w następującej kwestii. Razem z mężem jesteśmy właścicielami mieszkania, które wynajmujem i oczywiście osiągamy z tego tytułu dochody. Niedawno powstał jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.27 13:48:23

Alimenty. Proszę o pomoc

Rodzice też mogą się starać na siebie o alimenty od dorosłych dzieci. Uważaj żeby się role szybko nie odwróciły. A swoją drogą to wstyd żeby mając 22 lata i ucząc się zaocznie być jeszcze ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2006.8.26 18:33:17

narzucony urlop

Rok temu przebywałam na zwolnieniu lekarskim w czasie wakacji, a zaraz potem byłam na rocznym urlopie zdrowotnym. Dyrektor przymusowo udziela mi 6-cio tygodniowego (niewykorzystanego) urlopu wypoczynkowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.25 21:58:53

protokół zdawczo-odbiorczy

witam mam prośbę czy ktos zna stronę www, na ktorej znajde wzór protokołu zdawczo-odbiorczego jaki nalezy sporzadzic przy przekazaniu mieszkania zakupionego na rynku wtornym. z gory dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.25 12:39:17

Administracja budynkiem

Jeżeli budynek budowała spółdzielnia mieszkaniowa i jest on na zasadach odrębnej własności to w myśl ustawy: "ART 26 Jeżeli w określonym budynku lub budynkach położonych w obrębie danej ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.8.25 7:12:30

SPRZEDAŻ UDZIAŁÓW

Sprzedałem udziały w sp.z o.o.Spólka nie ma długów ,zobowiązań.Zostało kilka tysięcy na koncie,drobiazgi w biurze,meble,co z tym zrobic ,zostaje dla nabywców,czy co.Pomóżcie bo pojęcia o tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.24 18:3:52

Szpital - wyjście na własne żądanie

jak ukończone bedzie 18lat i rodzice mogą wypisac własne dziecko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.8.24 16:8:53

Alimenty na dzieci z poza małżeństwa

Jestem żonatym facetem,mam dwoje dzieci oraz żone.Jakiś czas temu spotykałem się z dziewczyną i nasz nieformalny związek trwał dwa lata.Ona mieszkała ze swoim chłopakiem a ja z własną rodziną.W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.24 13:56:0

Zakup auta - drugi wlasciciel

Witam, moj brat kupil sobie niedawno auto, niedawno stwierdzil, ze chcialby mnie zrobic jego wspolwlascicielem - i teraz moje pytanie co musimy zrobic? czy cala umowe trzeba zawierac na nowo? czy wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.23 23:5:6

Wypis ze szpitala

Witam! Po ukończeniu którego roku życia można żądać wypisu ze szpitala? Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.23 19:47:16

Co teraz zrobić kiedy mam bilet a dług jest uregulowany

Dostałem dzisiaj bilet do więzienia, wcześniej otrzymałem wyrok z zaznaczeniem iż jeśli ureguluje kwotę którą mam zasądzoną nie będzie podstawy do odbycia kary pozbawienia wolności, paradoks ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.23 17:40:47

1/2 etatu zamiast u.wychowawczego a zwolnienie z pracy

-Czy jeśli skorzystam z możliwości zmniejszenia wymiaru czasu pracy do 1/2 etatu w czasie, w którym mogłabym przebywać na urlopie wychowawczym, to czy ta zmiana musi być zawarta w nowej umowie o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.8.23 11:39:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika