e-prawnik.pl Porady prawne

Zwrot towaru nabytego poza siedzibą firmy.

Odpowiedzi w temacie ()

Kaban72

8.11.2006

Witam Proszę o informację ewentualnie akt prawny. Po kontakcie telefonicznym, przejrzeniu strony internetowej sprzedawcy i przejrzeniu oferty wysłanej mailem, nabyłem urządzenie elektroniczne, które zostało do mnie wysłane na podstawie proformy. Proszę o informacje czy przepisy dotyczące tzw normalnego konsument dotyczą również firmy. Chodzi o to, że konsument ma prawo zwrócić rzecz w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania jeżeli zakupił ją poza siedziba firmy (np. przez Internet). Urządzenie nie spełnia naszych oczekiwań, jest wolniejsze niż zakłada specyfikacja., oraz nie nadaje się do obsługi tych czynności, dla których maszyna została kupiona. Sprzedawca był informowany, do jakiego typu prac maszyna będzie wykorzystywana przed transakcją zapewniał, że się nadaje niestety rzeczywistości jest inna. Jednym słowem przy podmiot gospodarczy może zastosować ten przepis, lub jak zmusić sprzedawcę do zwrotu pieniędzy? Pozdrawiam wszystkich

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Reklamacja butów - zwrot gotówki Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć i pękać mimo (...) czytaj dalej»

  • Kłopotliwy zwrot towaru. Zakupiłem produkt u firmy \"x\". Niestety nie jestem z niego zadowolony, cena była nieadekwatnie wysoko do jakości i opisu produktu. W umowie było napisane że mam czas do (...) czytaj dalej»

  • POLISA POSAGOWA PZU Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego chciałabym złożyc (...) czytaj dalej»

  • zwrot obuwia / wymiana Witam, w dniu dzisiejszym 11.07.2011 w sklepie obuwniczym dokonałam zakupu sandał w cenie 269 zł (przecena z 299 zł). Przed decyzją zakupu w salonie rozmawiając ze sprzedawczynią (...) czytaj dalej»

  • Odpowiedzialność materialna kilka niejsności Witam. Pracuję w firmie handlującej złomem. (skup złomu). Miesiąc temu ja, kierownik i jeszcze jeden pracownik podpisaliśmy umowę o wspólnej odpowiedzialności (...) czytaj dalej»