Forum prawne (strona 872)

Rozwód a majątek ?

Mieszkamy z żoną w mieszkaniu moich rodziców którzy to mieszkanie wykupili na własność ( wykupili mieszkanie pare lat temu na własność a teraz sami mieszkają w domu ) Jesteśmy z żoną tylko ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.9.18 9:2:37

kto jest właścicielem?

mam taką sytuację: zamarł mój dziadek,nie zostawił testamentu,nie było sprawy spadkowej to kto jest właścicielem mieszkania .Babcia w całości czy w części a reszta dzieci (pięcioro).Co zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.18 5:21:48

czy bedzie przyslugiwal mi zasielek macierzynski?

od 8 marca do 7 sierpnia bylam na umowie stazowej ten sam pracodawca podpisal ze mna umowe na okres probny od 8 sierpnia do 7 listopada w lipcu okazalo sie ze jestem w ciazy obecnie to 4 miesiac .i teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.17 20:0:35

co dalej?>

witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac jest teraz .Czy jest taka mozliwosc ze nie zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.17 19:32:28

matka leczaca sie psychiatrycznie a pozbawienie praw rodzicielskich

Witam, mam prosbe o rade w ponizszej sprawie. Moja siostra (42 lata) leczy sie psychiatrycznie (hipochondria, infantylizm, kompletne nieprzystosowanie spoleczne), np. z powodow trudnosci z nauka skonczyla ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.17 11:1:17

Dziwna zmiana zmiany z III na II

W grafiku pracy dokonano zmian (nie pytając mnie czy mi to odpowiada czy nie, ale mniejsza o to) i zauważyłam że w ostatnim tygodniu września mam jedną nockę z czwartku na piatek. I w piątek mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.17 9:27:57

Tzw. woda gospodarcza

Woda gospodarcza jest to różnica pomiędzy stanem licznika w hydroforni według którego rzozlicza się Spółdzielnia lub Wspólnotra a sumą indywidualnych liczników w lokalach mieszkalnych. Woda ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.9.17 7:29:22

Śmierci dluznika!

pozwij o alimenty dziadków ! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.9.17 7:18:21

Darowizna po 26 latach...

30 lat temu moi rodzice juz jako malzenstwo wzieli pozyczke i zbudowali dom. Material kupil ojciec mojej mamy i wszystko jest udokumentowane w postaci rachunkow, takze zadnych watpliwosci nie ma, kto co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.16 22:35:3

alimety dziedobry

dziedobry moj moz mieszka w bruxeli jest tu na papierach legalnych nie mamy rozwodu ja tak samo pszebywam w bruxeli ale nie mam papieruw tu legalnych chcialam zapytac jakie mam prawo do alimetow mam 3 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.16 21:10:26

Licencja na zdjęcia

Witam dotarłem na stronę : http://www.stockxpert.com/ gdzie zamieszczone są liczne galerie zdjęć za średnio 1-3 dolarów. Zajmuje się robieniem stron dla Klientów. Chciałem zawarte tam zdjęcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.16 17:32:24

Co mam zrobić jak nie ma malzonka...

Możesz wystąpić do sądu z wnioskiem o ustanowienie kuratoradla niobecnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.16 9:3:40

Chcę wycofać zgodę na wyjazd dziecka za granicę

masz przypał.matka mojego dziecka chciała abym przyjecha do niejł wraz synem do szkocji.powód:paszport dla dziecka.współczuję.jadę na tym samym wózku.pamiętaj że jesteśmy polakami i to my rządzimy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.16 3:13:11

Jak "wydostać" się z Polski

Sprawa dotyczy tego, jak można zalegalizować wyjazd z Polski. Problem polega na tym, że zawarte zostało małżeństwo między cudzoziemcem przebywającym w kraju nielegalnie a obywatelką Polski, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.15 12:50:55

przesłanki ubezwłasnowlnienia

Piszę pracę magisterską na temat unieważnienia małżeństwa z powodu choroby psychicznej i niedorozwoju umysłowego i interesuje mnie gdzie znajdę klarowne wyjaśnienie takich pojęć jak choroba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.15 12:5:16

unieważnienie małżeństwa z powodu choroby psychicznej i niedorozwoju umysłowego

Pisze pracę mgr na temat unieważnienie małżeństwa z powodu choroby psychicznej i niedorozwoju umysłowego i mam problemy ze znalezieniem książki która w prosty i klarowny sposób wyjaśniłaby ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.15 11:54:24

Zarabianie przez internet i podatek VAT

Witam Mam 13 lat i jestem webmasterem. Za niedługo zamierzam wypuścić darmowy cms, którego używać będzie mógł każdy, będzie zawierał reklamy w panelu administratora. W większości takich projektów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.15 11:14:58

mam16lat, wmiszana jakoś w miastowe narkotyki?!

Uwierz ze ciagle sie ucze tego zeby pierw myslec ale wies zjak to niekiedy jest... A to raczej nie podpucha, staram sie nie przejmowac ale zawsze to jakis dyskomfort psyhiczny wiedzac ze ktos cos do ciebie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.14 20:23:15

Cofnięcie zgody na wyjazd dziecka za granicę

Albert nic nie zrobisz. Mam podobna sytuacje. Jesli nawet uniewazni sie paszport matki badz nawet skonczy sie jego waznosc to matka twojego dziecka wyrobi dowod osobisty dziecku i w konsekwencji i tak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.14 13:43:37

Jak napisac pozew o podwyzszke alimentacyjna????

Od 4 lat nie wznosilam podwyzki o alimenty ja niepracyje dostaje 200 zl na dziecko 8 letnie jak mam napisac ten wniosek mdo sadu POMÓŻCIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.14 11:42:49

Długi siostry, a włansość rodziny

Twoja siostra jest pełnoletnia i sama ponosi konsekwencje zaciągniętych długów. Nikt z rodziny, jeśli nie był żyrantem, nie ponosi żadnych konsekwencji za jej długi. Siostrę można poprosić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.14 7:22:49

poszukuje prawnika

czy moglby mi ktos polecic bardzo dobrego adwokata odnosnie prawa karnego w krakowie????????? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.13 22:48:43

zajęcie części nieruchomości pomocy!!!!

witam, potrzebuję konkretnej informacji co powinnam zrobić jak postępować dalej.Kupiłam z mężem posesję wraz z domkiem . przez pewien czas nieodwiedzalismy naszej posesji ,i wtedy nasi sąsiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.13 14:18:1

Sprzedaż gruntu a podatek VAT i PDOF

Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, podatnikiem VAT. W momencie rozpoczęcia działalności posiadałem działkę budowlaną (w posiadaniu od lat 80tych) nie wprowadziłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.12 19:27:45

DLUG ALIMENTACYJNY-czy i jak mozna odzyskac pieniadze???

Ten art. mówi własnie o zobowiązaniu alimentacyjnym w dalszej kolejnosci możesz pozwać dalsza rodzinę ex o alimenty, ale nie sciągnąć z nich dług alimentacyjny swojego ex. Art 139 KRiO. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.12 13:2:43

nazwisko dla nienarodzonego dziecka

Wystarczy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego z ojcem dziecka i przed Kierownikiem uznać dziecko nienarodzone. Otryzmacie pisemko i przy porodzie nalezy je pokazac w szpitalu wtedy wpisza nazwisko ojca. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.11 21:48:42

Czy moge... ?

Aby zakonczyć obowiązek płacenia alimentów ojciec musiałby wnieść sprawę do śądu i udowodnić że pracujesz i jesteś w stanie za swoją pensję sama sie juz utrzymać. Sąd poprosi Cię o udokumentowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.11 21:43:11

pomozcie czy jak placi alimenty czy musi placic....?

Jesli alimenty nie starczają na potrzeby dziecka , masz prawo wnieśc sprawę do sądu rodzinnego o podwyższenie alimentów. Jesli ojciec płaci alimenty nie ma obowiązku dalszego uczestniczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.11 21:40:17

czy sienależy dzieciom

Pani X wyszła drugi raz za mąż za pana Y. Z pierwszego małżęństwa miała dwoje dzieci. Pan Y była bezdzietny. Pani X i pan Y nie mieli wspólnych dzieci. Umarł pan Y. Majatek po panu Y należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.11 21:26:47

Podział majątku po rozwodzie - podział mieszkania

Witam Mam poważny problem. Od ok 3 lat mamy z matą problemy z ojcem. Nie płacił za mieszkanie, jak dostałem kase z odszkodowania to tydzień później odszedł z pracy i nie pracował wcale. nawet ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.9.11 13:16:25

Zapłata za niezamówioną usługę / towar.

Pewnego dnia konsultant firmy X świadczącej usługi internetowe zadzwonił do mnie do sklepu. Podczas mojej nieobecności rozmowę podjęła pracownica, która obecnie nie pracuje. Ustnie oświadczyła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.11 11:39:57

rozporządzanie spadkiem

mam pytanie, jeśli przedmiotem spadku jest mieszkanie i sąd przyznał 5/6 części synowi zmarłej a 1/6 wnukowi, czy przy sprzedaży bądź wynajęciu mieszkania przez syna obecny musi byc również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.11 11:39:18

2006.9.11 0:0:38

Pomoc w zaczeciu sprawy

Musisz złozyc wniosek do sądu rodzinnego o alimenty dla dziecka, udokumentowac wydatki i potrzeby małoletniego dziecka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.10 17:33:12

auto sprzedane brak umowy

mam pilna sprawe auto sprzedalam,bylo dopiero co przywiezione na celnych na mnie,umowe z niemcem mam.auto sprzedalam,kase dostalam a kupujacy wszelkie papiery ale mial za 15min przyjsc spisac ze mna umowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.10 13:38:44

Matka w sądzie zamiast dzieci

Dzieci same musza wystapic o alimenty, ale Pani moze je reprezentowac w sadzie. Ich obecnosc w sadzie nie jest wiec konieczna ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.9.10 12:15:35

Czy muszę płacić ratę za OC

Witam! Chciałem się zapytać czy to iż posiadam wypowiedzenie z firmy ubezpieczeniowej oznacza, że mam uregulowany stosunek z tą firmą. Pytam gdyż mam nietypową sytuację: rok temu kupiłem samochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.9 20:0:11

potrąciłam pieszego pijanego

Jak zrozumiałem nie wezwałaś policji, to źle. Policja w takich sytuacjach robi zdjęcia miejsca wypadku i pojazdu, które są później dołączone do akt sprawy. Jeżeli masz uszkodzenia pojazdu z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.9 15:54:26

A jak nie bede PLACIL to co przyjedzie do SZWECJI rutkowski!!!!

Dowalili mi 800 zl a place 400 nie mam wiecej to co komornika mi tu przysla????albo zaaresztuja????.....te polskie sady sa stronnicze.Tak wielu ojcow to..G....je ale wiele matek tez jedzie po calosci.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.9 13:46:5

Chciałabym zostać "prawną sierotą"

Radzę Ci zabezpiecz się na przyszłość. Istnieje jeszcze coś takiego jak ALIMENTY. Obowiązują one tak samo stosunku dzieci - rodzice. Jak oni nie będą mieli środków do życia, to przyjdą do ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.9.9 8:25:47

emerytura ... kiedy ??

Witam ... mam takie pytanie : Moja mama ma 51 lat ... przepracowała 29 lat w warunkach szczególnych ... od kiedy przysługuje jej emerytura ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.8 21:55:27

działalność gosp i praca we Francji

Znajimy proponuje mi założenie działalności gospodarczej w Polsce i pracę na rzecz jego firmy we Francji ,on będzie wynajmował mi sprzęt potrzebny do wykonywania pracy. czy jest to zgodne z prawem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.8 19:56:56

Mąż ma kochankę, mieszkam w mieszkaniu teściowej,mąż nie łoży na rodzinę. POMÓŻCI

Droga NIEWIASTO!!!! Widze, że masz dostęp do internetu więc poradze ci strony internetowe, bo ja jestem troche dalej w takiej samej sprawie. Przeglądnij sobie www.poradaprawna.pl , lub www.infor.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.8 15:34:9

ona chce separacji- ja rozwodu. Pomóżcie!

Odpowiedż na pozew (w 2 egzemplarzach) wysyłasz do Sądu Okręgowego i podajesz powody dla których chcesz się rozwieść. Ułatwieniem dla Was będzie jeżeli dogadacie się ze sobą - choć wiem z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.8 8:57:5

ŚWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE A NAGRODA JUBILEUSZOWA

OKRES PRZEBYWANIA NA ZASIŁKU PRZEDEMERYTALNYM JEST OKRESEM NIE ŚWIADCZENIA PRACY.SPRAWY ZALICZANIA POSZCZEGÓLNYCH OKRESÓW SĄ ZAZWYCZAJ REGULOWANE W REGULAMINACH PRACY CZY ZAKŁADOWYCH ZBIOROWYCH UKŁADACH ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.7 12:20:0

brak mi slow...

Niestety żaden sąd nie przyzna tobie opieki nad dzieckiem. Nie masz ku temu warunków, zero dochodów , a chcesz przejąć opiekę nad dzieckiem. W naszym kraju kobieta może byc bez pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.7 5:11:50

Niepełnosprawna matka, rozwód, dziecko

Stoje przed tego rodzaju problemem, że rozwodzimy się z żoną, która jest niepełnosprawna (po amputacji nogi powyzej kolana), jeszcze miesiac temu rozmawialismy o rozstaniu na bardzo ludzkich warunkach, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.6 23:9:24

2006.9.6 19:7:33

Dług Taty

Witam wszystkich mam takowy problem mojemu acie nie wyszło w interesach i ma sporo długów ZUS US wierzycieli itd. i tu moje pytanie czy ja jako syn odpowiadam za długi taty mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.6 15:52:13

Nagrywanie filmu na video

czy nagrywanie z telewizji np. filmu czy koncertu na kasetę video, lub z radia np. muzyki czy audycji, jest łamaniem prawa autorskiego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.6 0:0:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika