Forum prawne (strona 870)

Decyz. o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu- Urząd chce cofnąć- Pomocy

W chwil ustalenia PZP obowiązują ustalenia zapisane w nim,co za tym idzie jeż plan został już uchwalony to trzeba się do niego podporządkować,natomiast jeżeli nie jest szansa aby starać sie o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.19 10:14:5

Problem z piwnicą we wspólnocie

W akcie notarialnym musi być zapisane wszystko, jeśli nie zwróciliście Państwo na to uwagi wcześniej, to wasz strata. Na dzień dzisiejszy nie ma takiego obowiazku, żeby do lokalu mieszkalnego przypisana ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.19 9:45:37

Wymeldowanie poprzednich lokatorów

Mam zamiar kupic wykupic mieszkanie zadluzone i chcialabym sprawdzic czy poprzedni lokatorzy sie wymeldowali (na dzien dzisiejszy nie mam nawet 100% pewnosci ile osob jest w tym miejscu zameldowanych). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.19 0:0:0

Lokata po zmarłej

Nie ma tak, że nikt nie jest upoważniony. Po śmierci teściowej - niezależnie od tego, czy pozostawiła ona po sobie testament czy też nie - jeden ze spadkobierców testamentowych lub ustawowych, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.18 11:40:45

Piwnica we wspólnocie

Witam, deweloper nie ma takiego obowiązku. Piwnica zawsze musi być wyszczególniona w akcie notarialnym wraz z podaniem metrażu, jest oczywiście osobno płatna. Teraz wiele mieszkań jest sprzedawanych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.17 16:33:12

Umowa lojalnościowa -" lojalka"

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie co zrobic gdy pracodawca za pomocą "lojalek" stara się zatrzymać pracowników? Chodzi o to, że w momencie gdy wygasa zobowiązanie z poprzedniej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.17 13:35:31

EGZEKUCJA PRZEZ KOMORNIKA

Witam Dziękuje za odpowiedz Mam przecież pismo od komornika byłem u niego i on sam twierdzi że zadluzenie zostalo splacone!!! Ale Kancelaria Prawna, ktora prowadzi soprawy SKOK twierdzi, że jest zadlużenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.16 16:41:26

co wazniejsze umowa z PZU czy testament ????

Moim zdaniem obowiązuje testament i PZU powinno go wziąć pod uwagę, ale w tej firmie pracuje cała masa mało kompetentnych ludzi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.16 14:4:7

Kto powinien wymienić towar?

Jeśli konsument reklamuje towar z tytułu GARANCJI to sposób realizacji reklamacji jest taki jak napisano w gwarancji. Jeżeli jest tam zapis, że w ogóle możliwa jest wymiana produktu (w większości ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.16 12:7:0

chcę poślubić 17letnią dziewczynę

Jak mam postąpić w tej że sprawie sądu opiekuńczego? Gdzie i jak to zgłosić? Jakie dokumenty mam przedstawić? Czy są potrzebni świadkowie? Pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z sądami. Proszę ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.15 19:26:34

przysądzenie

W następnym tygodniu sąd wyda mi postanowienie o przysądzeniu nieruchomości z licytacji komorniczej. Nieruchomość zamieszkują dłużnicy. Czy mogę złożyć pismo z prośbą o umieszczeniu w przysądzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.15 12:19:40

Egzekucja z nieruchomości _ P O M O C Y !!!!

Trzeba było swoje długi spłacać to teraz nie byłoby płaczu.Wyznaję zasadę jeżeli nie mam z czego spłacać to nie zaciągam długów.Postaw się na miejscu tych którym jesteś winien.Ja jestem ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2006.10.15 2:33:59

jak długo można przebywać w areszcie śledczym??

rozumiem cie ja tez mam meza w areszcie i jestem bez srodkow do zycia z corka nikogo to nie interesuje mialam adwokata i nic nie dalo pisalam podania o zawieszenie kary tez nic nie dalo prawo w Polsce ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.14 19:12:34

Czy nadanie kary porządkowej w formie upomnienia za brak życzliwości

Czy nadanie kary porządkowej w formie upomnienia za nie odezwanie się w momencie wprowadzenia praktykanta kwalifikuje się do udzielenia kary? Pracodawca nie uprzedzil mnie o przesłuchaniu pod kątem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.13 22:43:41

nadanie kary porządkowej w formie upomnienia za brak życzliwości

Czy nadanie kary porządkowej w formie upomnienia za nie odezwanie się w momencie wprowadzenia praktykanta kwalifikuje się do udzielenia kary? Pracodawca nie uprzedzil mnie o przesłuchaniu pod kątem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.13 22:41:2

Odsetki Ustawowe-można wyłączyć umownie????

1. W sytuacji, gdy Agencja nie znajdzie dla Pracownika pracy opisanej w § 1 umowa wygasa. W tym przypadku Agencja zwraca Pracownikowi opłatę określoną w § 6.2. umowy, po potrąceniu wydatków związanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.13 18:52:12

PRZEDAWNIENIE-POMOCY!!!

daj może szczegóły na maila s-r6@wp.pl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.13 15:3:48

spadek po rodzicu a długi

Po śmierci rodzica dowiedziałem się, że ma na koncie pewną sumę pieniędzy. Nie wiem natomiast czy rodzic miał jakieś długi. Czy ktoś wie jak to sprawdzić? Dodatkowo zastanawiam się czy spadek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.12 22:45:23

Rozwod w Polsce podczas gdy przebywam w Stanach

Witam forumowiczow, czy moze ktos wie jak rozwiesc sie w Polsce nie opuszczajac Stanow Zjednoczonych? Nie mamy dzieci ani majatku. Jest miedzy nami bardzo duza roznica wieku. Nie widzielismy sie ponad ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.10.12 21:9:23

Chcę poślubić nie letnią

Witam! to nie rodzice małoletniej wyrażają zgodę na jej małżeństwo, a sąd opiekuńczy (patrz art. 10 kodeksu rodzinnego) z ważnych powodów. Małoletnie musi napisąc do sądu, by udzielił jej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.12 19:5:53

nazwy wlasne (marki) przypisane do jednej spolki z o. o.

Nasza spolka zajmuje sie impresariatem artystow, ale w ramach rozszerzania dzialalnosci bedziemy rozpoczynac teraz dzialalnosc handlowa. Wszystko odbywac sie bedzie za posrednictwem juz istniejacej spolki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.12 17:24:41

Szukać ojca czy żyć spokojnie?

no to corka jak dorosnie dowie się jaką miała mamuskę, nie ma co ładnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.12 10:53:35

Bank a spadek

Moja mama zmarła i zostawiła lokatę terminową bez upowarznienia na innego członka rodziny.Czy te pieniądze są do odzyskania np. na nagrobek? Od smierci minęło już trzy lata a myśmy się o tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.11 13:0:4

Lukas Kruk i ja

W marcu 1997 brałem na kredyt sprzęt RTV. Kłopoty finansowe doprowadziły do niepłacenia przezemnie rat i w konsekwencji w listopadzie 1998 roku sprzęt został mi odebrany przez inspektora kredytowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.11 10:5:19

kupno auta z przebitymi numerami

trzy miesiące temu kupiłam garbusa z 1959 roku. przy rejestracji okazało się że to składak i taką adnotację umieszczono w dowodzie. teraz pojechałam na przegląd techniczny i okazało się że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.9 16:44:57

Raklamacja w biurze podróży

Jubiler, powinienes wiedziec ze nie wszystko złoto co sie świeci. Moze w umowie byla mowa o zakwaterowaniu na terenie kompleksu a nie w samym hotelu. W katalogach nawet same hotele pokazuja najlepsze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.9 15:2:6

Jazda samochodem szybciej niż pozostali

Nie mogą nic, jak udowodnią ile Pan jechał?? Do tego trzeba mieć wideo rejestrator z pomiarem prędkości, a to mogą tylko specjalne jednostki Policji! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.9 14:14:4

Jestem studentka.....

czesc Aniu dziekuje za te publikacje ,wlasnie jestem w trakcie podwyzszenia alimentów; ta wypowiedzł wiele mi pomogła jak juz bedzie po ''sprawie'' napisze czy sprawiedliwość istnieje dzieki wielkie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.8 22:53:21

NIE CHCĘ ROZWODU......

zadzadalam rozwodu,lecz moj maz nie wyraza zgody,on jest obywatelem nigerii,raz juz rozwiedlismy sie i ponownie zawarlismy zwiazek,ale stwierdzilam ze tylko dlatego ze on potrzebowal papiery aby mogl otrzymac ... Zobacz wątek

27 odpowiedzi

2006.10.8 13:45:11

Mieszkanie policyjne - i co dalej..?

czy to jest mieszkanie komunalne będące w dyspozycji policji czy w budynku policyjnym gdzie są same policyjne mieszkania ? jeśli komunalne - musisz zacząć od gminy czy mieszkanie jest preznaczone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.8 10:57:2

Karta kredytowa bez umowy

Witam. Mam taki dziwny przypadek. Chodzi o użytkownika karty kredytowej. Klient od czerwca posiada kartę, korzystał z niej, ale........ nie ma z nim podpisanej umowy o użytkowanie karty!! Teraz klient ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.8 9:37:43

Poręczenie parentowskie

Witam! Mam problem może ktoś mi pomoże. Spotkałam się z sytuacją, że zagraniczna firma udzielniła gwarnacji dla podmiotu polskiego (w którym ma udział ok. 100%) na zabezpieczenie zaciąganych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.8 1:17:12

nie żyjacy spadkobierca

Jeśli jeden ze spadkobierców nie żyje, a testament był sporządzony po połowie na tego nie żyjącego i żyjącego, to czy drugi dziedziczy całość? Dodam jeszcze, że zapis ma formę aktu notarialnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.7 18:45:37

Nie żyjący spadkobierca

Jeśli jeden ze spadkobierców nie żyje, a testament był sporządzony po połowie na tego nie żyjącego i żyjącego, to czy drugi dziedziczy całość? Dodam jeszcze, że zapis ma formę aktu notarialnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.7 18:37:9

Nieskuteczna egzekucja przez komornika

Wnieś skarge na działalność komornika do sądu rejonowego wydział egzekucyjny. Opisz całą sytuację. Moge pomóc sama musiałam pisać. amidala_06@interia.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.7 12:24:20

Pomyłka w proteście

Czy Wykonawca może złożyć poprawiony tekst protestu, w którym sie pomylił. Pomyłka nastapiła w powołaniu sie na konkretny artykuł, jak również nie o punkt tylko ustep danego artykułu. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.6 14:49:12

Możliwość poruszania się po terytorium RP na obcych tablicach rejestracyjnych???

Czy jest możliwość poruszania się po terytorium RP na obcych tablicach rejestracyjnych???? Sytuacja jest taka, że kupiłem samochód w Szwecji, ubezpieczyłem go w Polsce po przekroczeniu granicy! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.6 9:1:11

windykacja - telefonu służbowego przez TPSA

witam proszę o poradę co powinienem zrobić w takiej sytuacji: w niewielkim mieście prowadzę sklep i w sierpniu 2004r dokoptowałem do sklepu agencję pocztową , którą przeniesiono z innego lokalu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.5 22:28:5

windykacja z telefonu służbowego przez TPSA

witam proszę o poradę co powinienem zrobić w takiej sytuacji: w niewielkim mieście prowadzę sklep i w sierpniu 2004r dokoptowałem do sklepu agencję pocztową , którą przeniesiono z innego lokalu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.5 22:15:43

Windykacja telefonu służbowego prywatnej osoby przezTPSA

witam proszę o poradę co powinienem zrobić w takiej sytuacji: w niewielkim mieście prowadzę sklep i w sierpniu 2004r dokoptowałem do sklepu agencję pocztową , którą przeniesiono z innego lokalu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.5 21:56:37

opłaty na samochód ciężarowy powyżej 3,5t do 5,5t

czy potrzebna jest koncesja na samochód ciężarowy o masie całkowitej 5,5 t oraz jaka jest wysokość wszystkich opłat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.5 18:4:48

kruk-wizja

To Tobie trzeba współczuć. Oczywiście taka firma CIĄGLE sobie pozwala na BEZPRAWNE działania! Widać, że krótko żyjesz, Toja, i naprawdę NIC NIE WIESZ. Lepiej się dokształć i NAPRAWDĘ zainteresuj ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.10.5 11:45:42

2006.10.4 22:24:33

Wspólne pożycie z najemcą

Pomocy Jak ci się udalo to załatwić mam już z rodziną eksmisję . ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.4 20:53:7

dochodzenie ojcostwa na podstawie aktu notarialnego

tw związku z tym, że wszystko razem jak moja wypowiedz i przytoczony cytat sa razem ujęte kopiuję moją wypowiedz do tego beznadziejnego błagania autorki ....................... najlepiej to kogoś ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.10.4 19:5:1

Umowy z Sp. z o.o. i S.A.

Podpisy składają osoby wymienione w KRS (uprawnione do składania podpisów czyt. oświadczeń), najlepiej aby firma z którą podpisujesz umowę przedstawiła Ci wyciąg aktualny z KRS - tam będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.4 17:33:21

ZALICZKA ALIMENTACYJNA , ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI PORAZ DRUGI

Dzieńdobry mam pytanie zwiazane zaliczką alimentacyjną jestem po rozwodzie z mężem mój eks mąż nigdzie nie pracuje wczesniej dostawałam zaliczke na dwojke dzieci alimentacyjną bo skuteczność ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.4 12:17:37

kapitał początkowy a staż pracy

Kobieta, która w 1994r urodziła dziecko i chodząc jednocześnie do szkoły do 1997 wychowywała je wystapiła do ZUS-u o ponowne ustalenie kapitału początkowego tak, by trzy lata opieki (wychowania) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.4 11:34:23

2006.10.3 15:30:49

Bankowosc elektroniczna-bank nie wycofal mi z niej pelnomocnoctwa i..

Ojciec 86lat zamieszkal ze mna i ustanowil mnie pelnomocnikiem do swego konta.Siostra moja w tajemnicy przede mna zaprowadzila ojca do banku i wymogla na nim by cofnal moje pelnomocnictwo,a mnie tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.2 0:3:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika