Części i urządzenie wspólne budynku

Odpowiedzi w temacie (0)

julciakulcia

12.1.2007

kupiłem mieszkanie będące częścią budynku jednorodzinnego. Poprzedni właściciel podzielił budynek na 3 takie same mieszkania i dwa z nich sprzedał. jest teraz tylko właścicielem jednego mieszkania i 1/3 części wspólnych budynku. w akcie not jest zapis iż nabywam praw (1/3) do części wspólnych budynku i jego urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali. W budynku jest przyłącze gazu na które kiedyś podpisał umowę dawny właściciel budynku i nadal na niego widnieje umowa mimo iż jest właścicielem tylko 1/3. Na dole jest odrębne pomieszczenie w którym znajduje się piec gazowy ogrzewający cały budynek. Rozliczenie gazu następuje między nami,nie ma problemu. Kuchenek gaz nie ma. Czy piec w myśl w/w zapisu z aktu notarialnego jest takze częścią wspólną budynku i należy w 1/3 do mnie. Co z umową na gaz . czy strona do podpisania umowy nie powinna byc wspólnota. Nie chce sytuacji w któreją były właściciel zakręci mi gaz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.6.2009

  Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali

  Od 1 stycznia 2009 roku w zasadzie charakterystyka energetyczna, w formie świadectwa charakterystyki energetycznej, powinna być ustalona dla: każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku (...)

 • 25.12.2017

  Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości?

  Obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości powstaje, co do zasady, od pierwszego dnia miesiącanastępującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego (...)

 • 4.10.2017

  Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  Ustawa Prawo budowlane szczegółowo definiuje, co należy rozumieć np. przez obiekt budowlany, budynek, budowlę i obiekt małej architektury. Rozumienie tych pojęć jest pomocne dla (...)

 • 19.4.2017

  Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

 • 18.5.2017

  Zwolnienie od opłaty skarbowej w sprawach budownictwa mieszkaniowego

  W dniu 25 kwietnia 2017 roku Minister Finansów wydał interpretację ogólną, która dotyczy stosowania przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej w (...)