Forum prawne (strona 869)

Spłata spadku

Jeżeli to była ugoda sądowa to należy wnieść o przyznanie klauzuli wykonalności i egzekucję oddać komornikowi. On to już załatwi. Jeżeli umowa prywatna to trzeba wnieść pozew do sądu, a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.31 13:17:39

jaki podatek od darowizny?????????????

dostanę darowiznę jest to działka budowlana z rozpoczętą budową razem wycenione na 75 tys. oraz pole uprawne ponad 3 hektary o wartości 10 tys. obecny właściciel otrzymał to również w formie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.31 10:41:58

Ile trwa rozwod

mam pytanko, czy mozna samemy bez adwokata zlozyc pozew? jakie sa koszty manipulacyjne z tym zwiazane? i gdzie konkretnie w warszawie mam to zrobic? dzieki za odp ewentualna:-) ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2006.10.31 8:49:58

Ojciec i dziadkowie płacą... ale ile właściwie?

Nie jest w porządku. Całość powinien płacić ojciec. Wg opinii sędziny ds. alimentacyjnych, jeżeli ojciec płaci alimenty, choć robi t nie regularnie i tylko częściowo to nie można żądać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.31 7:7:26

spłata długów spółdzielni przez członków

Z przepisu art. 19 § 2 „Prawa spółdzielczego”, który stanowi, iż: „Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów”, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.30 12:33:41

Wewnątrzunijny handel alkoholem

Mam hurtownie z napojami alkocholowymi i niewiem czy na hurtowy handel wewnatrzunijny napojami alkoholowymi wystarczy licenca na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowym, czy trzeba starac sie o inna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.30 0:0:0

podatek od akcji pracowniczych.

Mam takie pytanie.Jestem posiadaczem akcji pracowniczych.Nie długo będę je mogła sprzedać na giełdzie.Ponieważ były one "zamrożone" w zeszłym roku wzięłam kredyt pod zastaw tych akcji.Chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.29 23:2:37

dom na wspólnym placu

Moi rodzice mieli duży dom na swoim placu. W domu tym czworo z pięciorga ich dzieci przez lata spokoje żyło ze swoimi małżonkami i dziećmi. Każda z rodzin zajmowała 2-3 pokoje. Piate dziecko zamieszkało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.29 18:25:58

on jest zlodziejem.Chce wziąść ze mną ślub zeby niby odzyskać swoje dzieci????

około 10 miesięcy poznałam faceta.spotkaliśmy się 5 razy i cały czas utrzymujemy kontakt smsowy.on ma 28 lat,ja 20..i chyba sie w nim zakochałam. On jest złodziejem samochodów i ma dwójke dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.29 14:56:16

Pieniądze po zmarłym tacie. Mogę liczyć na coś?

Otóż pół roku temu zmarł mój tata, z którym i tak nie miaszkałam gdyz mama rozeszła sie z nnim dawno. Mieszkałam i mieszkam obecnie z matka i rodzenstwem oraz ojczymem. Gdyz w chwili smierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.29 0:0:0

mąz mnie opuścił, na co mogę liczyć?

Witam. Właśnie mąż odszedł do innej i zostawił mnie w ciężkim szoku. Nie dość, że ja go kocham i świat mi się zawalił, to właśnie zaczyna do mnie docierać problem finansowy...Byliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.28 13:28:34

Przeprowadzka !! Czy musze ??

Witam Pracuje w sklepie odziezowym jednej ze znanych firma. W Polsce jest tych sklepow bardzo duzo i za granicami tez. Pracuje od ponad 6 miesiecy na stanowisku kierownika sklepu. Ostatnio kierownik (prezes) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.28 0:1:35

kurza ferma pomocy

mam prośbe o warunki produkcji ferm kurzych chodzi mi o odłegłosci do nieruchomości, strefyochronne gdzie tego szukać, juz nie moge wytrzymać tego smrodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.27 21:59:52

Jestem biały - mam dziecko mulata

jest biala jak snieg i ruda blond jak zalorzylem sprawe pierwsza o zaprzeczenie pozbawiony zostalem praw ojca abym nie mugl go wziac gdziekolwiek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.27 17:52:8

CZY NALEżY MI SIę ZASIłEK ROZINNY NA 3 DZICI ?

Tak, ta pani z opieki miała rację, ponieważ jeśli dziecko 20 letnie uczyło by się i w tym czasie zachorowało, zasiłek należał by się do 24 roku życia. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.27 14:26:54

Znowu KRUK - Idea

Trochę pokręciliście pojęcia. Wpłata spowodowała tzw nieswoiste uznanie długu, przez co jest on w pełni wymagalny. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2006.10.27 12:13:49

alimenty na meza - zasadne??

Witam Obowiazek alimentacyjny - małżonek rozwiedziony ktory nie został uznany za wyłacznie winnego rozkładu pożycia i który znajduję sie w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.27 8:29:9

Pomóżcie za 14 dni 1 sprawa

Witam Mozesz wniesc o to aby Sad wyciagnał wyciagi rozmow tel. meza - trzeba bylo zrobic to juz w pozwie, ale na rozprawie tez mozesz zlozyc taki wniosek. Jednak sieci komorkowe nie prztrzymuja bilingów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.27 8:10:50

Górnośląska Agencja Finansowa

Braliśmy za ich pośrednictwem kredyt hipoteczny w Dombanku na kupno mieszkania. Doradca był bardzo uczynny. Całymi dniami pracujemy i czas mieliśmy tylko późnym wieczorem. Nie było problemu, żeby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.26 21:48:0

Agencja ubezpieczeniowa w Starostwie

Jeżeli agencja wynajmuje pomieszczenie na prowadzenie takiej działalności i ma umowę ze Starostwem na wynajem czy inną - tak. Nie widzę przeciwskazań. Dochody agencji nie maja nic wspólnego ze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.26 20:56:46

Podatek od sprzedanego mieszkania

W lutym 2006 roku sprzedałem mieszkanie w Warszawie za sumę 200 000 zł. Rzeczoznawca wycenił jego wartość potrzebną do wykupu na własność od spółdzielni na sumę około 150 000 zł. Złożyłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.26 0:0:0

Przekręt notariusza? Jak to rozwiązać?

Witam, prosze o pomoc. W ubiegłym roku (lipiec) zakupilem stanowisko parkingowe w lokalu uzytkowym znajdującym pod nieruchomoscia. Podpisany zostal akt notarialny. Po kilku tygodniach otrzymalem z sadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.26 0:0:0

Szybkie unieważnienie małżeństwa

Minął rok od Twojego zadanego pytania, czy juz otrzymałaś unieważnienie małżeństwa? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.25 21:1:28

Renta z tytułu nie zdolności do pracy a status bezrobotnego

Tak, mozesz ubiegac się o rente z tyt. niezdolnosci do pracy. Pobierasz wniosek w ośrodku MOPR, potwierdzasz u lekarza u którego się leczysz i składasz w Mopr. Wyznaczą ci termin komisji lekars., ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.25 14:25:42

2 miesiące bez umowy

Proszę zrwrócić sie do działu kadr o wyjaśnienie tej sprawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.25 9:17:43

Spadek po zmarłych pensjonariuszach w Domach Pomocy Społecznej

Witam.Mam pytanko.Jeśli mieszkaniec Domu zmarł,zostala powiadomiona rodzina zmarłego o pozostawionych na koncie depozytowym śr.finansowych i nie zglosila sie ,mimo upływu kilku lat lub tez nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.25 0:0:0

Zatarcie karalności po wyroku w zawieszeniu?

W maju br. minęła mi kara w zawieszeniu (1rok i 3m-ce na 5 lat), była również grzywna. Czy już teraz mogę starac się o wymazanie karalności z rejestru? Jeśli tak, to co powinnam zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.24 17:37:28

Ile kosztuje służebność na drodze

Jeżeli nastąpi to przez zawarcie z sąsiadem umowy, w której ustanowiona zostanie na rzecz nieruchomości sąsiedniej służebność przejazdu (ewentualnie służebność drogi koniecznej) to w umowie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.24 14:17:2

ALIMENTY Z U.K.

czy ktoś może mi pomóc w sprawie uzyskania alimentów od mojego małżonka przebywającego i pracującego legalnie w Wielkiej Brytani od dwóch lat. Mamy 2letnie dziecko, wyjechalismy razem, jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.24 12:44:32

zamiana ojców dopuszczalna?

Witam serdecznie jestem osobą rozwiedzoną. Ze zw. z byłym wychowuję 3 córki. Najmłodsza córka ma 9 latek i urodziłam ją w trakcie trwania zw.'/ teraz już/ z byłym, ale po wniesieniu przez niego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.10.24 2:30:9

Uznanie kwalifikacji niemieckich w Polsce

Dzien Dobry. Od kilku lat mieszkam w Niemczech z mezem Niemcem. Tu zdobylam zawod "ASYSTENT PRAWNIKA I NOTARIUSZA". Czy ktos jest w stanie mi powiedziec czy zawod ten jest w Polsce uznawany, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.23 21:52:35

Ex mąż po 9 latach chce odwiesić prawa do syna czy moze???

jeśli twój ex małżonek nie został pozbawiony całkowicie praw ojcowskich to może jest nadzal ojcem twego dziecka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.23 12:33:12

Alimenty a pożyczka

Jak odzyskać od męża połowę kwoty za urzymanie dziecka i wyprawkę dla niego. Aby utrzymać dziecko i zrobić dla niego wyprawkę wziełam pozyczki od rodziny. W tamtym czasie nie miałam jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.23 9:37:21

kto moze odebrac mi prawo do milosci?

Oprócz tego że będzieszmusiał placic alimenty to możesz wystapić do sądu o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Na razie bedzie to troche problemowe gdyz córeczka jest mała, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.22 23:14:22

jak odzyskac dla dziecka "kredkowe"pobierane przez eks?

Napisac do dyrekcji zakąłdu pracy o tym fakcie i udokumentować wpłaty ex na poczet tego "kretkowego". Prawdo podobnie ex może się tłumaczyc ze reszte dał w postaci zeszytów itd. Niestety ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.22 23:3:53

Alimenty a rozwód z wyłącznej winy

Alimenty przysługują gdy strona popadała w niedostatek z powodu rozwodu. czyli przez rozwód strona straciła i tzw gorsze życie. Może żadac alimentów od drugiej strony na utrzymanie. Jęli drugiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.22 22:54:11

...nowe dowody w sprawie karnej

poltora roku temu zostalam skazana na pol rokudwa w zawieszeniudobrowolnie i bez adwokata przyznalam sie do winy, zgodzilam sie na kare.emocje,strach nie pozwolily mi trzezwo myslec,dzis wiem ze byl to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.22 15:49:18

Koncesja na sprzedaż alkoholu

" przedsiębiorcy podający lub sprzedający różne mieszaniny napojów alkoholowych (koktajle), z wykorzystaniem napojów zawierających powyżej 18% alkoholu, są obowiązani do posiadania zezwolenia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.10.22 9:41:4

Apelacja do Sądu II instancji - POMOCY PILNE

moj chlopak tez jest w podobnej sytuacji -pisal apelacji do II instancji! niestety w I instancji stwiedzone ze malzenstwo jest wazne:( ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.21 14:41:42

Mieszkanie na własność - spółdzielnia gra na zwłokę?

Masz rację Krzysiu, i to jest przerażające. Aby w obecnej rzeczywistości uzyskać odrębną własność pozostaje wystąpienie na drogę sądową. Nie jest w interesie zarządu spółdzielni mieszkaniowej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.10.21 12:41:15

remonty we wspólnotach mieszkoaniowych

Czy muszę ponosić koszty elewacji budynku gdy moje udziały we własności wspólnoty wynoszą 10% a resztę ma bank, który ciągle remontuje budynek choć moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.20 19:19:25

Wydziedziczenie....

Wydziedziczyć można jedynie dziecko pełnoletnie ( z wydziedziczeniem nierozerwalnie łączy się pozbawienie prawa do zachowku,a nie można tego uczynić skutecznie jeżeli dziecko jest niepełnoletnie).W ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.20 18:14:21

urlop wypoczynkowy - zaokrąglam czy nie?

Czy urlop wypoczynkowy zaokrąglam do pełenego dnia? Zostałam zatrudniona na zastepstwo 2.10, 27.10 skladam wypowiedzenie ktory uplynie 31.10. Z tego co licze nalezy mi sie 2, 17 dnia urlopu. Tzn. ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.20 13:7:29

Pomóżcie...

dziekuje ze odpisalas troche kamien spadl mi z serca pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.19 20:4:35

Jak poskarżyć sie na lekarza zachowującego się arogancko?

nie nie ma pracowalam w tym bagnie tzw przedstawiciel medyczny, nawet wypadku smiertelnego nie udowodni Pan bez kologacji, mozna zlozyc skarge do kierownika placowki ale to niewiele da,szkoda nerwow, lepiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.19 17:9:33

Proszę o pomoc!!!

skoro bylo juz postanowienie sadu, to nie radze sie odwolywac, ja dostalam w prezencie dodatkowe 9 miesiecy, bo tak dlugo trwal czas rozpatrzenia odwolania,kolezanka prokurator bardzo sie starala napisac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.19 16:44:34

Odwołanie się od mandatu, pozostało bez odpowiedzi. Co dalej???

Kodeks Postępowania Administracyjnego. Przede wszystkim!! Ale jak znam życie odpowiedzi nie dostaniesz, a mandat zostanie przekazany do egzekucji urzędowi skarbowemu właściwemu zgodnie z Twom adresem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.10.19 14:3:46

Urząd Miasta chce zwrotu funduszu remontowego!!!

Witam serdecznie! Mam mały problem. Ostatnio kupiłam lokal użytkowy od Urzędu Miasta, który teraz chce zwrotu od wspólnoty łącznej składki za fundusz remontu, który ponosił. Zarządca, paradoksalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.19 12:59:57

RODK i co dalej?

Dziękuje Ci przemasso za wszelkie informacje na temat RODK. Pozdrawiam, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.19 12:51:0

czy spółka jawna może być udziałowcem w sp.z o.o.

Witam Mam pytanie. Czy spółka jawna może mieć udziały w spółce z o.o. Bedę wdzięczna za każdą pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.10.19 12:35:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika