Forum prawne (strona 871)

problem...

Witaj Najlepszym i najmniej kosztownym sposobem bedzie dochodzenie ojcostwa w sadzie. Jesli oczywiscie jestescie pewni ze ojcem dziecka jest ten mezczyzna. Zalozenie sprawy o ustalenie ojcostwa nic nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.10.1 12:14:37

Książeczka mieszkaniowa a premia gwarancyjna

Mam pytanie odnośnie tego,na co premia gwarancyjna musi byś wykorzystana?. Mianowicie, czy może być np kupno okien, czy wykończenie wnętrz, czy tylko i wyłącznie zakup działki, domu/mieszkania! ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.30 12:49:59

Pozwolenie na budowe

ja obecnie też sie teraz ubiegam o przyłaczenie sieci wodociągowej i wydaje mi sie ze cos tu nie gra ponieważ ja nie mam żadnego problemu z tym a wodąciągi muszą podłaczyc wam wode jesli jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.29 16:55:55

wypadek w drodze z pracy

uległam wypadkowi drogowemu w drodze ze studiów do domu.pracodawca wyraził zgodę na studiowanie,zwraca część kosztów czesnego i koszty podróży na studia.obecnie przebywam nadal na L 4 i 80 % ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.28 23:33:32

poszkodowana

miałam wypadek drogowy jako pasażer wracając ze studiów do domu.pracodawca wyraził zgodę na studiowanie i pokrywa część kosztów czesnego i zwraca koszty podróży.wobec powyższego mam pytanie,czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.28 23:5:13

gdy ojciec nie stawi sie na rozprawe

ja nie nastawiam dziecka, bo zdaje sobie sprawe ze kiedys moze sie to obrocic wszystko przeciw mnie i jakby sie go spytali dlaczego taty nie kochasz to zeby powiedziało "no bo mama mi tak kazała" ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2006.9.28 22:51:26

Czy będe zwolniony z podatku spadkowego

Otrzymałem spadek po zmarłym ojcu po 1/8 wraz z dwojgiem rodzeństwa, mama posiada 5/8 , i wszyscy chcą to przepisać na mnie jako darowizna, chodzi tu o dom i działkęi który zamieszkuje z mamą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.28 8:41:36

odmiana nazwiska

mam to samo pytanie. czy jest mozliwe, zeby w Polsce kobieta przyjela nazwisko meza w rodzaju meskim? moj narzeczony nosi nazwisko Nowacki, ja tez moge byc Nowacki??? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.28 8:37:56

Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH odszkodowania za szkodę osobową !!!

Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH odszkodowania za szkodę osobową !!! W miesiąsu wrześniu firma NCLS wywalczyła w sumie ponad pół miliona złotych dla swojego Klienta. Odszkodowanie z tytułu OC sprawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 21:57:43

Odszkodowanie na rzecz osób trzecich

zajrzyj do nas napewno znajdziesz odpowiedzi. Ponad PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH odszkodowania za szkodę osobową !!! W miesiąsu wrześniu firma NCLS wywalczyła w sumie ponad pół miliona złotych dla swojego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.27 21:52:31

2006.9.27 21:43:24

Rejestr skazanych

dwa lata temu odbiywałem karę pozbawienia wolności (2 lata)wyszedłem po 1,5 za dobre sprawowanie.Obecnie mam możliwość podjęcia pracy.Jednask obiawiam się , ze w momencie kiedy pracodawca dowie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.27 18:50:12

L4 - BARDZO PILNE

Witam serdecznie. To jest moja pierwsza praca na umowe. Osatnio bylam ulekarza i chcialama zowlnienie na uczelnie, mimo moich usilnych prosb lekarka wypisalam mi zwolnienie L4, na okolo 8 dni, nic nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 17:55:3

Problem z otrzymaniem nagrody z konkursu

Witam. Mam dość nietypowy może problem - otóż, 25 lipca ogłoszono wyniki konkursu, w którym brałam udział (zabawa polegała na wymyśleniu hasła reklamującego serwis informacyjny pewnego miasta). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 15:20:8

alimentów brak zaliczki równiez

BO MAM DRUGIE DZIECKO I TO WŁASNIE DZIECKO WYCHOWUJE SIE Z OJCEM ZYJEMY W KONKUBINACIE OJCIEC DZIECKA NA KTORE SA ZASADZONE ALIMENTY PRZEBYWA ZA GRANICA PONOC W ANGLII NIKT NIE WIE CO SIE Z NIM DZIEJE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 13:10:37

Spalony komputer i odszkodownie z Zakładu Energetycznego

Według mnie żądanie przedstawienia naprawionego komputera jest niezgdone z kc. Nie ma Pan obowiązku naprawiania uszkodzonego mienia. Do Pana należy decyzja co do sposobu rozliczenia szkody Art. 363. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.27 10:55:5

Komornik !!

Czy pomoc finansowa z funduszu socjalnego podlega zajeciu przez komornika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 10:45:42

Zniesienie współwłasności do mieszkania

Odpowiadam od końca. DAROWIZNA na rzecz jednego ze współmałżonków jest majątkiem odrębnym i nie stanowi współwłasności małżeńskiej nawet wtedy, gdy obdarowany pozostaje w związku ! Jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.27 10:41:41

Sprzedaz na allegro - prosze o pomoc

a ja bym sie wystrzegal opinii allerowiczow poniewaz nigdy nie sa obiektywni! ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.27 7:51:16

Kogo skarżyć o zwrot za kartę pojazdu i w jakim terminie?

W związku z tym iż TK uznał opłaty pobierane w wysokości 500 zł za wydanie karty pojazdu dla samochodu sprowadzonego z zagranicy i pierwszy raz rejestrowanego w Polsce za niezgodne z Konstytucją. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.27 0:18:14

Ustalenie pobytu dziecka

moze ktos mi pomoze i napisze do moge zrobic zeby dziecko mieszkało u mnie moja dziewczyna nie jest pełno letnia jej mama starała sie o prawa do dziecka ale nie dostała wiec ja mam wszystkie prawa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.9.26 22:25:18

Spoldzielcze wlasnosciowe mieszkanie w spadku i co dalej?

Jezeli ja i siostra w efekcie sadowego orzeczenia o nabyciu spadku otrzymamy spoldzielcze mieszkanie wlasnosciowe, to czy mozemy obydwie zostac po 50% wlascicielkami tego mieszkania, czy wlascicielem figurujacym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.26 19:26:35

wyłudzenie ????

Szybko opiszę swoja sprawę : do 2001 korzystałem z mieszkania służbowego będącego własnością wojska. w sierpniu 2001 roku zamieniłem się na mieszkania z rodziną , która mieszkała w Szczecinie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.26 18:0:48

co jesli nie chce stawić się jako świadek? POMÓŻCIE

Oj to masz spory problem :/ wiem ze za niestawienie sie do sądy bez odania konkretnych przyczyn (zdrowotnych zazwyczaj) grozi kara pieniezna, moze siegac nawet powyzej tysiaca złotych :/ wiem, bo sama ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.25 22:3:52

Telefon kom. zniszczony w serwisie

Mam poważny problem i proszę Was o poradę: Będąc przez 3 dni szczęśliwą posiadaczką nowego, oryginalnego telefonu komórkowego (kupionego na początku września br. sprowadzonego z Wlk. Brytanii, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.25 1:37:17

Telefon komórkowy uszkodzony w serwisie - prawa konsumenckie i zasada rękojmi

Mam poważny problem i proszę Was o poradę: Będąc przez 3 dni szczęśliwą posiadaczką nowego, oryginalnego telefonu komórkowego (kupionego na początku września br. sprowadzonego z Wlk. Brytanii, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.24 23:12:16

13latka przed sądem

Mam problem. Chciałabym bowiem rozpacząć pracę, ale aby ją podjąć potrzebuję zaświadczenia o niekaralności. Problem w tym że jako trzynastolatka miałam sprawę w sądzie. Z wyroku sądu miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.24 19:34:10

Uchylenie decyzji

wygrałam w sądzie administracyjnym Samorządowym Kolegium Odwoławczym i z MOPR. Sąd uchylił ich decyzje (chodzi o spłatę zasiłku). Nie bardzo wiem co teraz dalej. Porszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.24 14:1:55

jechałem w stanie nietrzeźwym na rowerze - jakie konsekwencje

jechalem po wypiciu kilku piw na rowerze (mialem ponad 1 promil), zabrali mi prawo jazdy i mam sie stawic na komendzie.mam pytanie co moze mi grozic? czy sprawa moze sie zakonczyc na komendzie, bede musial ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.24 0:0:0

olej opałowy

dostarczam olej opałowy do organizacji pozytku publicznego - napisali do mnie pismo gdzie prosza o uchylenie zadluzenia winni mi sa pieniadze ok. 3 tys pozatym nie placili na bierzaca. Teraz chca aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.23 16:47:34

Czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura z tytułu pracy w szczególnych warunkach

Tak,mężczyżni mogą odchodzić na wcześniejsza emeryturę w wieku 60 lat , po przepracowaniu przynajmniej 15 lat w warunkach szkodliwych lub w szczegolnym charakterze. Okres ochronny obejmuje Cie przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.22 22:23:58

URLOP WYCHOWAWCZY A EMERYTURA... B.WAŻNE!!!

Jaki okres urlopu wychowawczego wlicza się do emerytury? Tylko 3 lata na jedno dziecko? Moja matka miał w sumie 9 lat U.W. bezpłatnego na dwoje dzieci: na jedno 3 lata, a na drugie 'chorowite' 6 lat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.22 22:0:28

umowa lojalnoścoiwa

Dokładnie tak, jak jest to opisane w umowie lojalnościowej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.22 16:54:0

CO Z PODATKIEM _ dzialalnosc gospodarcza za granica, zakup towaru w Polsce

witam, mieszkam za granica (Hiszpania) i chcialabym tutaj otworzyc wlasna firme (sklep), natomiast towary importowac z Polski. Moj znajomy zakupuje towary w Niemczech ktore sprzedawane sa w Hiszpani za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.22 13:31:45

Mam Prośbę (nie wiem gdzie to wpisać więc pisze tu)

A co jest napisane w tym wezwaniu? Po sygnaturze akt nikt nic Ci nie powie, bo to wewnetrzna sygnatura danego komisariatu - poprostu nr ewidencyjny sprawy.Nic wiecej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.22 13:13:29

PODATEk - dzialalnosc gospodarcza za granica a zakup towaru w Polsce

witam, mieszkam za granica (Hiszpania) i chcialabym tutaj otworzyc wlasna firme (sklep), natomiast towary importowac z Polski. Moj znajomy zakupuje towary w Niemczech ktore sprzedawane sa w Hiszpani za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.22 11:51:44

odsetki zw wypdaek

witam prosze o podpowiedz miałem wypadek w pracy pracówałem przez biuro posrednicze i w tym okresie uległem wypadkowi nie groznemu ale musiałem isc na L4 oczywisci zanim stwierdzono ze to był wypdaek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.21 1:20:55

Wymeldowac czy jest tak możliwość

Witam wszytkich Mam taki problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic o tuż mój ojcie obiecał mi kiedyś mieszkanie jakieś 6 lat temu nie mieszkałem tam a on mieszkanie wynajmował ja mieszkałem u ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.21 1:5:51

Najścia policji poszukującej byłego lokatora

Witam, parę lat temu nabyłem mieszkanie od człowieka którego synowie są poszukiwani przez policję (uchylanie się od alimentów, drobne kradzieże). Obecnie przebywają gdzieś za granicą, natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.21 0:0:0

Czy jest szansa?Błąd banku

Pomyłkowo wpisałem złą datę :powinno być maj 2003r,więc mineły trzy lata może to ma znaczenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.20 21:10:41

co w tej sytuacji ??? potrzebna porada

Zgodnie z art. 144 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dziecko może żądać świadczeń alimentacyjnych od męża swojej matki, nie będącego jego ojcem, jeżeli odpowiada to zasadom współżycia społecznego. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.9.20 12:59:57

Słowa do piosenki

walcz i jeszcze raz walcz. Mnóstwo ludzi za przeproszeniem olewa takie detale i właśnie dlatego przegrywa. nie4 można się poddawac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.19 22:35:56

"Zmiana" ojca ...

ANUSIA NIEWIEM TERZ MAM TEN SAM PROBLEM KASIA ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.9.19 21:39:4

Odzyskanie emerytury

Moja ciocia otrzymala rente ,jednak renta przyszla w momencie gdy przebywala w szpitalu ,poczta odeslala rente do Zusu .Na nastepny dzien zmarla .Mieszkala w moim domu (ja tam nie mieszkam jest to moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.19 20:17:37

Nowa umowa z najemca po smierci wlasciciela

Odziedziczył Pan mieszkanie wraz z umową i najemcą. Umowa zawarta przez poprzedniego właściciela jest nadal ważna. Może Pan ją wypowiedzieć, jeżeli ma Pan jakieś powody ku temu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.19 12:26:48

Jak można wyliczyć wartość książeczki mieszkaniowej

Witam. Proponuje udać się do najbliższego Banku Pekao BP celem wyliczenia wartości zgromadzonych środków i premii gwarancyjnej. o ile mi wiadomo pierwsza wycena jest bezpłatna.Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.18 21:53:14

co jest w obowiązku spółdzielni

Uważam, ze jeśli chodzi o mieszkanie własnościowe to kupując decydujemy się na taki standard jaki jest. Spółdzilenia nie ma obowiązku wymiany czegokolwiek w tym mieszkaniu. Ale proponuje zajrzeć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.18 21:48:12

Docieplenie bloku - przykrycie azbestu

W spóldzielni decyduje większość wobec tego miała prawo zacząc docieplać budynki po uzyskaniu takiej zgody wiekszości a Twoim obowiązkiem jest teraz nioestety płacic mimo, że takiej zgody nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.18 21:45:11

Wykup mieszkania a zabezpieczenia

Przekształcenie prawa lokatorskiego na własnosciowe bądź odrębna własność powoduje, że prawa te są dziedziczne czyli można je darować sa też pzredmiotem spadku, moga też należeć w częsciach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.9.18 21:42:20

Działka rekreacyjna - proszę o pomoc

Witam wszystkich, sprawa jest trochę skomplikowana, nie bardzo wiem, gdzie mogę uzyskać pewne informacje na ten temat. Otóż w 1988 roku moi Rodzice kupili 1000 m2 ziemi pod działkę rekreacyjną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.9.18 17:14:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika