Forum prawne

CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ...

...mam problem!!! W art.964kpc [zwolnienie z rękojmi]jest mowa o cenie wywołania, a mianowicie, że jeśli wartośc prawa ujawnionego itd., nie jest niższa od wysokości rekojmi i do tej wysokości znajduje ono pokrycie w cenie wywołamia WRAZ Z PRAWAMI STWIERDZONYMI W OPISIE I OSZACOWANIU, KORZYSTAJĄCYMI Z PIERSZEŃSTWA PRZED JEJ PRAWEM, to osoba której przysługuje takie prawo nie składa rękojmi. A w art.968 mówi się o cenie nabycia..., że nabywca może zaliczyć na poczet ceny własną wierzytelność, jeśli znajduje ona pokrycie w cenie nabycia. Czy ta cena nabycia jest tak samo rozumiana jak cena wywołania tj. CENA NABYCIA WRAZ Z PRAWAMI STWIERDZONYMI W OPISIE I OSZACOWANIU, KORZYSTAJĄCYMI Z PIERSZEŃSTWA PRZED JEJ PRAWEM???? A uiszczana cena z art.1037 kpc????, bo stoi tam jak wół,że ...jeżeli nabywca uiszczając cenę, potrącił wierzytelność która się w niej nie mieści... itd., tylko jak rozumianą: CENA NABYCIA WRAZ Z PRAWAMI STWIERDZONYMI W OPISIE I OSZACOWANIU, KORZYSTAJĄCYMI Z PIERSZEŃSTWA PRZED JEJ PRAWEM????, czy po prostu cena uiszczana czyli wylicytowana czyli nabycia? Jestem sobie prostym inżynierem i A to dla mnie A, a B to B a tu tyle tych cen róznych, że już niczego nie jestem pewien.

2004.12.22 12:13:59

Odpowiedzi w temacie: CENA NABYCIA z art.968 kpc, to ta sama UISZCZANA CENA z art.1037 kpc????, bo ... (1)

WIESZ MAM PODOBNE PROBLEMY . CIEZKO JEST ZNALEZC PRAWNIK A KTóRY ZNA TEMAT TEZ PROWADZE EGZEKUCJE PRZECIWKO KOMUS. TO WSZYSTKO TO JAKS PARANOJA,KASA KASA KASA.. GDYBYS MóFL SKONTAKTUJ SIE ZE MNA NA dirkom @ wp.pl

2006.12.14 17:5:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika