e-prawnik.pl Porady prawne

faktury na materiały i usługi budowlane

Odpowiedzi w temacie ()

katija

29.12.2006

Sprzedałam mieszkanie przed upływem 5 lat(jako majątek odrębny).po tym zostałam dopisana do gospodarstwa męża.Budujemy dom.Aby być zwolnionym z podatku zbieram faktury na materiały i usługi budowlane.Dowiedziałam się ,żę gdy zbiorę faktury na kwotę 80 tys.czyli tyle za ile sprzedałam mieszkanie za połowę tej kwoty i tak zapłacę podatek czyli jeśli mam być całkowicie zwolniona z podatku musiałabym przedstawić faktury na 160 tys. Nie podano mi konkretnych przepisów.Nie wiem dlaczego czy to interpretacja US czyjakieś konkretne przepisy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Kiedy przedawni się kredyt? Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 kapitału. miałbyć (...) czytaj dalej»

  • zwrot vat - czy można???? Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione materiały budowlane. (...) czytaj dalej»

  • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...) czytaj dalej»

  • Podział majątku Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg czego? Nakładów, aktualnej wartości? (...) czytaj dalej»

  • Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca. Witam Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca (...) czytaj dalej»