e-prawnik.pl Porady prawne

Powyżej pół roku poza PL - kiedy wysłać NIP-3 i jak wypełnić?

Odpowiedzi w temacie ()

suavec

27.12.2006

W tym roku (2006) po raz pierwszy spędziłem więcej niż pół roku poza granicami Polski. Chciałbym zatem wysłać NIP-3 do US informujący o tym fakcie. Czy powinienem podawać cały adres zamieszkania za granicą czy wystarczy tylko kraj? Na jakimś wzorze widziałem wypełniony sam kraj. W jednym z punktów jest mowa o zmianie właściwości US - czy w tym przypadku ta zmiana następuje, jeśli urzędem właściwym będzie teraz urząd zagraniczny? Jaki jest termin składania NIP-3 jeśli dotyczy on jeszcze 2006 roku? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki - może już ktoś ten temat już przerobił.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Reklamacja butow - odmowa Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja oczywiscie zostala przyjeta. (...) czytaj dalej»

 • Nazwisko dziecka Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia (...) czytaj dalej»

 • jak zrzec sie praw rodzicielskich i co to daje? witam mam takie pytanie... jak zrzec sie praw rodzicielskich?? i co daje cos takiego jak zrzeczenie sie tych praw?? prosze TYLKO o powazne odpowiedzi... (...) czytaj dalej»

 • Dowód osobisty a zagranica Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami Polski. Czy w zwiazku (...) czytaj dalej»

 • Rok przerwy w nauce a alimenty Witam. Jestem pod opieką matki, ojciec płaci alimenty. Jeśli ukończę 3 klasę LO i zrobię roczną przerwę w edukacji przed pójściem na studia, to czy zostaną odebrane (...) czytaj dalej»

 • jak odzyskac alimenty!!! b]MOJ PROBLEM POLEGA NA TYM , BYŁY MĄŻ PLACI NA JEDNO DZIECKO 400ZŁ OD KILKU MIESIECY ZAPRZESTAL PLACIC KIERUJAC SIE TYM IZ PRZEBYWA NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM I LEDWO CO MU STARCZA (...) czytaj dalej»

 • List gonczy Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie figurowac na przejsciach granicznych wszystkich (...) czytaj dalej»

 • Ratunku zlapal mnie komornik Stalo sie. Namierzyl mnie w pracy. Ksiegowa zadecydowala ze sciagac mi beda 900 zl z pensji ktora wynosi 3000 zl.Uwaga , umowa jest umowa o dzielo!!!!!! Co zrobic zeby ni sciagli (...) czytaj dalej»

 • mieszkanie kwaterunkowe i problem Jestem najemcą mieszkania kwaterunkowego,które jest mi ciężarem w życiu.Nie mozna go wykupić na własność,bo takie kroki były poczynione i trudno je też zamienić (...) czytaj dalej»

 • Uchylanie się od służby wojskowej Jakie niesie za sobą konsekwencje unikanie odbycia służby wojskowej (niestawianie się na wezwania WKU)?Czy dziecko w tej sytuacji coś może zmienic (nie jesteśmy (...) czytaj dalej»

 • problem z wynajmującym Witam, zwracam się do Was o pomoc poniższej sprawie: Wraz z chłopakiem wynajmujemy pokój w 3-pok. mieszkaniu, jestesmy studentami. Umowe podpisalismy na rok, tj od 15.01.2011 (...) czytaj dalej»