Forum prawne

Citifinancial

kolejny bank lichwiarski. reklamują się, że oprocentowanie pożyczek jest od 15,99% ...... taaaaaaa, jasne.. Prawda jest taka, że oprocentowanie realne wynosi w przedzoale 50-120 %, z tym, że średnio wynosi 70-90 %.. opłaty, prowizje itp. a ludzie ciemni i prości (głównie emeryci i renciści) nie umieją niestety policzyć sobie tak naprawdę ile będzie ich kosztować taki kredyt i pakują się w to bagno niestety... LICHWA, LICHWA i jeszcze raz LICHWA...

2005.6.15 8:58:56

Odpowiedzi w temacie: Citifinancial (13)

Jak sie czytać nie umie, w tym wypadku umowy, to sie zabiera ze sobą kogos, kto czytac potrafi!!!! Tymbardziej, że bidne babinki biorą $ na zachciewanki wnusiów, którzy to obiecuja kredyty spłacać, a suma sumarum te babinki olewaja i pozyczki nie spłacaja!!!! Teraz im pozostaje myśleć, co z tym fantem zrobić - skoro nie myśleli jak robili... A na marginesie skoro kredyt dostali musieli miec taka zdolność- czyli weryfikacja obliczyła czy bedą w stanie kwote raty spłacać!

2005.11.3 17:48:29

mua - czlowiek ktory nic nie wie na temat pozyczki, kredytow. Mam pytanie do kolegi. Jesli Bierzemy kredyt mieszkaniowy na 25 lat w wysokosci np. 150 000 zl i zwracamy bankowi 250 000 zl to rowniez mozemy uznac ze jest to lichwa ??? Zastanow sie czlowieku co ty gadasz. Kazdy bank idnywidualnie przygotowuje oferty klientowi i wszystko jest to uzaleznione od "profilu" klienta. Jak rowniez od dlugosci trwania kredytu. I jeszcze jedno, nie trzeba znac extra matematyki aby obliczyc koszty kredytu, wystarczy pomnozyc rate przez ilosc miesiecy - cala filozofia. mua - zastanow sie a potem pisz, bo robisz z siebie BARANA

2005.12.1 13:29:26

weryfikacja oblicza zdolność kredytową w ten sposób, że klientowi musi zostać jakieś 350-400 zł na przeżycie po odjęciu raty citipożyczki. Nic nie zmieni faktu, że Citifinancial to LICHWA, żerująca na niewiedzy i ciemnocie ludzi, kłamiąc ich, ze pożyczka będzie na 15.99% gdy w rzeczywistości jest na 80% !!!!!!!!!

2005.12.13 21:26:8

beeeee - tak się beka ludziom naciągnietym przez szacowne Citifinancial brzmisz koleżeński baranie jak jeden z naciągaczy tej lichwiarskiej instytucji, który ma dużą prowizję za omamienie i nakłamanie biednej emerytce lub renciście, że bierze tanią pożyczkę, w rzeczywistości oprocentowaną na lichwiarską stopę !! CITIFINANCIAL to LICHWA !!

2005.12.13 21:30:34

hejka , to co piszecie to bzdury, porównajcie oferty innych banków Ge money, getin bank, luskas , aigo itp a nie oczerniajcie CITIFINANCIAL!!!!CF ma szybko dostepny kredyt , szybka decyzja i minium formalnosci i kazdy klient jest poinformowany o całkowitym koszcie kredytu (prowizja, oprocentowanie itp) i klient sam wybiera dla siebie oferte bankowa. A najlepiej oczerniac bank!!!!!!!

2005.12.16 18:6:41

Obudź sięmonia... Mechanizm działania CITIFINANCIAL polega na tym: bank / pośrednik (partner banku) oszukuja klienta od początku do końca jakie jest PRAWDZIWE, REALNE, RZECZYWISTE oprocentowanie tej pożyczki gotówkowej. Wciskają kit, że oprocentowanie wynosi 15,99%. KŁAMSTWO!! A zwykły szary człowiek nie ma szans na przeczytanie ze zrozumieniem umowy. Żadko kiedy ktoś się decyduje na przeczytanie długiej umowy, pisanej językiem prawniczym (niezrozumiałym dla większości ludzi -ulubiony profil klienta Citifinancial to osoba w wieku 55-75 lat, najczęsciej bez wyższego wykształcenia), czcionką '4' (gdy ja oglądałem taką umowę, a wzrok mam dobry, miałem problemy - gubiłem linijki, po pewnym czasie tekst zlewał się w jedną plątaninę maleńkich znaczków) i jeśli ten ktoś doczyta się prawdziwego oprocentowania i podpisze taki papier - to ok - jego sprawa - dobrowolna decyzja, człowiek taki jest świadomy konsekwencji podpisania takiej umowy. Ale to sytuacja ze świata idealnego. W naszych realiach ludzie starsi, słabo wykształceni nie mają najczęsciej szansy zrozumieć tego co tam jest napisane (często mając problemy z przeczytaniem tekstu w ogóle) i proszę o krótkie zreferowanie pracownika banku/przedstawiciela. I w tym momencie NIGDY W ŻYCIU NIE PADNIE SFORMUOWANIE: "OPROCENTOWANIE RZECZYWISTE WYNOSI 88,5 %" -> dla mnie to jest zatajenie prawdy = kłamstwo/oszustwo. CITIFINANCIAL to LICHWA !!!!!!!!!!! jeśli pożyczka hipoteczna będzie tak samo zbudowana jak pożyczka gotówkowa to ODRADZAM !!!!!!

2006.1.24 20:27:7

Mechanizm działania CITIFINANCIAL polega na tym: Bank / pośrednik (partner banku) oszukuja klienta od początku do końca jakie jest PRAWDZIWE, REALNE, RZECZYWISTE oprocentowanie tej pożyczki gotówkowej. Wciskają kit, że oprocentowanie wynosi 15,99%. KŁAMSTWO!! A zwykły szary człowiek nie ma szans na przeczytanie ze zrozumieniem umowy. Żadko kiedy ktoś się decyduje na przeczytanie długiej umowy, pisanej językiem prawniczym (niezrozumiałym dla większości ludzi - ulubiony profil klienta Citifinancial to osoba w wieku 55-75 lat, najczęsciej bez wyższego wykształcenia), czcionką '4' (gdy ja oglądałem taką umowę, a wzrok mam dobry, miałem problemy - gubiłem linijki, po pewnym czasie tekst zlewał się w jedną plątaninę maleńkich znaczków) i jeśli ten ktoś doczyta się prawdziwego oprocentowania i podpisze taki papier - to ok - jego sprawa - dobrowolna decyzja, człowiek taki jest świadomy konsekwencji podpisania takiej umowy. Ale to sytuacja ze świata idealnego. W naszych realiach ludzie starsi, słabo wykształceni nie mają najczęsciej szansy zrozumieć tego co tam jest napisane (często mając problemy z przeczytaniem tekstu w ogóle) i proszę o krótkie zreferowanie pracownika banku/przedstawiciela. I w tym momencie NIGDY W ŻYCIU NIE PADNIE SFORMUOWANIE: "OPROCENTOWANIE RZECZYWISTE WYNOSI 88,5 %" -> dla mnie to jest zatajenie prawdy = kłamstwo/oszustwo. CITIFINANCIAL to LICHWA !!!!!!!!!!! jeśli pożyczka hipoteczna będzie tak samo zbudowana jak pożyczka gotówkowa to ODRADZAM !!!!!!

2006.2.5 23:10:37

Mechanizm działania CITIFINANCIAL polega na tym: Bank / pośrednik (partner banku) oszukuja klienta od początku do końca jakie jest PRAWDZIWE, REALNE, RZECZYWISTE oprocentowanie tej pożyczki gotówkowej. Wciskają kit, że oprocentowanie wynosi 15,99%. KŁAMSTWO!! A zwykły szary człowiek nie ma szans na przeczytanie ze zrozumieniem umowy. Żadko kiedy ktoś się decyduje na przeczytanie długiej umowy, pisanej językiem prawniczym (niezrozumiałym dla większości ludzi - ulubiony profil klienta Citifinancial to osoba w wieku 55-75 lat, najczęsciej bez wyższego wykształcenia), czcionką '4' (gdy ja oglądałem taką umowę, a wzrok mam dobry, miałem problemy - gubiłem linijki, po pewnym czasie tekst zlewał się w jedną plątaninę maleńkich znaczków) i jeśli ten ktoś doczyta się prawdziwego oprocentowania i podpisze taki papier - to ok - jego sprawa - dobrowolna decyzja, człowiek taki jest świadomy konsekwencji podpisania takiej umowy. Ale to sytuacja ze świata idealnego. W naszych realiach ludzie starsi, słabo wykształceni nie mają najczęsciej szansy zrozumieć tego co tam jest napisane (często mając problemy z przeczytaniem tekstu w ogóle) i proszę o krótkie zreferowanie pracownika banku/przedstawiciela. I w tym momencie NIGDY W ŻYCIU NIE PADNIE SFORMUOWANIE: "OPROCENTOWANIE RZECZYWISTE WYNOSI 88,5 %" -> dla mnie to jest zatajenie prawdy = kłamstwo/oszustwo. CITIFINANCIAL to LICHWA !!!!!!!!!!! jeśli pożyczka hipoteczna będzie tak samo zbudowana jak pożyczka gotówkowa to ODRADZAM

2006.2.6 23:24:40

mua głupi jesteś jak but .może zamiast takie strony zwiedzać zrób sobie masaż małego

2006.6.23 3:59:39

mua. nie zadreczaj sie finansami zajmij się klepaniem niemca po kasku. lepiej ci sie spało bedzie

2006.6.23 4:4:27

a mua to debil

2006.6.23 4:6:4

a co czyżbym trafił cię palancie w czuły punkt? wstydzisz się czegoś co robisz w życiu, czy tylko matka cię krzywdziła w dzieciństwie...

2006.11.19 9:54:21

citifinancial to lichwa !!

2006.12.16 11:32:58

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika