e-prawnik.pl Porady prawne

PRZEDAWNIENIE-POMOCY!!!

Odpowiedzi w temacie (3)

seti

14.8.2006

mam problem z firmą windykacyjną Intrum.W tamtym roku wysłała do mnie pismo iż zalegam z platnoscia za fakturę polcomtel z 2000r Firma polkomtel po upływie 2,5 roku sprzedała dług firmie windykacyjnej.Faktura została zapłacona w terminie tzn w lutym 2000r. Moje pytania są następujące: Czy polcomtel miał prawo sprzedać dług choć sam nigdy się o niego nie upomiał? Czy firma windykacyjna ma prawo przechowywac moje dane osobowe bez mojej zgody i czy pozyskała je nie łamiąc prawa? Czy firma windykacyjna ma prawo domagac się spłaty zadłużenia choć przez 3 lata nie było wezwania do zapłaty? Jaki jest okres przedawnienia? Czy firma windykacyjna strasząc mnie wpisaniem do KRD ma do tego prawo? Jakie pismo wystosować do firmy windykacyjnej aby dała mi spokój i przestała przysyłać pisma z cylku"płać ile chcesz a przestaniemy naliczać odsetki" przecież nie jestem idiotka i nie zapłacę im powtórnie faktury? Proszę o pilna odpowiedz?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sator

2006-09-01 16:32:05

Odpowiadając na Twoje pytania: AD 1-Czy polcomtel miał prawo sprzedać dług --miał prawo AD 2- Czy firma windykacyjna ma prawo przechowywac moje dane osobowe bez mojej zgody --- ma prawo AD 3- Czy firma windykacyjna ma prawo domagac się spłaty zadłużenia choć przez 3 lata nie było wezwania do zapłaty-- ma prawo okres przedawnienia nie pozbawia wierzyciela możliwości dochodzenia zaległego roszczenia--oznacza to tylko , że nie pomoże mu w tym państwo. Przedawnienie jest prawem ale nie nadawanym z urzędu-- trzeba taki zarzut podnieść. Moja rada nic nie robić i czekać na nakaz zapłaty i wtedy podnieść zarzuty (o ile nie doszło do przerwania biegu przedawnienia ew swoistego lub nieswoistego uznania długu)

seti

2006-09-21 15:57:15

bardzo dziekuje za odpowiedz,nie wiem na ile mi pomogła wiem jedno to jawne oszustwo ze strony firmy polcomtel...o firmie windykacyjnej nie wspomne..... ja spłaciłam swoje zadłuzenie a po 6 latach oni chca mnie zmusic do tego zebym jeszcze raz zapłaciła.brak słów.....czasami czytając forum i wiedzac z własnego doswiadczenia mam wrazenie ze takie rzeczy dzieją sie tylko w Polsce!!!!!!!!!!!!!

sator

2006-10-13 15:03:48

daj może szczegóły na maila s-r6@wp.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM