Forum prawne (strona 877)

Wolontariat - Wolontariusze w firmie

Wiesz co przez takich jak Ty ludzie nie maja pracy w Polsce, bo sam szukam pracy a mowia ze owszem jest ale tylko na wolontariat i zglaszaja sie ludzie co pracuja za darmo rzeby miec wpis w cw. A inni ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.29 15:28:51

DYSKRYMINACJA!!!!!!

facet nie wszedles w uklady i to przyczyna ze nie jestes w ukladach. Proces w sadzie stanowczo odradzam bo sie zrujnujesz finansowo a i tak nic nie zyskasz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.29 15:23:32

Urzad pracy a Konstytucja RP? Kto ma racje?

Mialem taka sama sytuacje. Bralem adresy potencjalnych pracodawcow z urzedu pracy i jezdzilem do nich ale raz zachorowalem i nie zdarzylem stawic sie na rozliczenie w terminie. zostalem wyrejestrowany ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.29 15:17:37

2006.6.29 11:15:11

Czy odzyskamy spadek??

Nalezy zlozyc wniosek do sadu o stwierdzenie nabycia spadku. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.28 23:30:7

Ograniczenie dysponowania spadkiem

Co to bylo za postepowanie? Idz do sadu i zobacz tresc postanowienia. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.28 23:19:22

Wypowiedzenie warunków pracy i płacy

Czy przysługuje odprawa jeżeli pracownik nie przyjął warunków pracy i płacy nie wyraził zgodę na proponowane warunki przez pracodawcę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.28 21:40:12

Zniesławienie Bardzo proszę o Pomoc

mam taki problem zostałem oskarżony z art.278 §1kk nie została udowodniona mi wina ponieważ ja tego nie zrobiłem. A teraz Powód zniesławia moje imie i nazwisko co mogę z tym zrobić ? Bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.28 12:37:27

odszkodowanie za wypadek z dzikim zwierzęciem

ja tez mialem wypadek tylko z sarną, wiesz moze juz co trzeba w takim przypadku zrobic ze sciagali z OC lasow panstowych, a nie z mojego AC? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.28 7:49:40

ZNOWU KRUK !!!

Nie odbierać telefonów,wyrzucać pisam do śmieci,jak przyjadą terenowi buce to psem poszczuć,nie płacić grosza tym bandytom.... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.28 4:25:32

Wyjazd do Anglii - wymeldować się z Polski?

Jeśli niechcesz płacić podatku w Polsce za uzyskane tam dochody to najlepiej jest się wymeldować. Ja tez pracuję w Anglii i tak właśnie zrobiłem, a jeśli będę chciał wrócić do Polski to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.27 14:34:36

Praca po urlopie wychowawczym - rozwiązanie stosunku pracy- praktyczny przypadek

Włąsnie kończy mi się urlop wychowawczy (2 dzieci)- 6 lat. Wyprowadziłam sie do innego miasta i raczej nie planuje wrócić do starej firmy - w starej firmie zmieniła się struktura organizacyjna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.27 14:25:39

Sprzedaż na Allegro i kłopoty

Nie napisałeś czy prowadzisz działalność gospodarczą. Jeśli tak, to się dziwie, że nie wiedziałeś że wszystko jest opodatkowane. Jeśli nie - to mam pytanie - jak cię Urząd Skarbowy namierzył ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.26 7:44:54

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne i rentowe

Vitam WArto wykupić sobie polisę emerytalnną np. w formie IKE. Szczególy?? Chętnie pomogę. Prosze o kontakt na adres: ubezpieczyciel@orange.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.25 22:38:23

Ubezpieczenie na studiach zaocznych!

No cóż. Na każdej prawie uczelni jest ktoś za to odpowiedzialny. Mimo to można wystąpić przeciwko uczelni z ich OC działalności gospodarczej, w związku z nieprzygotowanym gruntem, urządzeniami ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.25 22:30:42

Czy ubezpieczenie OC jest ważne po dacie oznaczonej na polisie?

Ubezpieczenie OC ważne jest do ostatniego dnia wyznaczonego w polisie. Można je wypowiedzieć na pewien czas przed. Posiadanie OC jest obowiazkowe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.25 22:13:3

po zamianie mieszkania pozostał w nim zameldowany jeden z lokatorów!!!!!!!!!!!!

Ponad 3 lata temu zamieniłem mieszkanie komunalne na spółdzielcze. Po zamianie jeden z lokatorów nie dokonał wymeldowania, bo miał takie prawo-NIESTETY! Sprawa trafiła do sądu.Wyrok: nakaz przydzielenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.25 19:54:3

Przyjecie w poczet członków Spółdzielni

Ubiegam się o przyjęcie w poczet członków Spółdzielni mieszk. po zmarłej mamie, z którą byłam zameldowana i mieszkalam od 38 lat. Dowiedzialam się, że mogą być problemy ponieważ mąż ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.25 13:38:43

Francja - jak ściągnąć alimenty

hej, ja mam ten sam problem dokładnie taki sam jezeli masz ochotę wymienić się doświadczeniem to odezwij się na e-maila: bergiel12@interia.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.25 13:19:53

praktyki dla studentów

Witam, Mam pytanie dotyczące praktyk zawodowych, czy jest możliwe podpisanie ze studentem (na okres 1 m-ca)umowy na odbycie praktyki zawodowej bez wynagrodzenia a jeżeli tak to jaka jest podstawa prawna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.24 22:43:47

KOMORNICZA BEZCZYNNOSC

ma prawo ubiegac sie o odszkodowanie od komornika-artykul 26 KRP-powodzenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.23 17:22:31

Przydział mieszkania spółdzielczego po śmierci ojca?

W ubiegłym roku zmarł ojciec, który był głównym lokatorem. Rodzice byli po rozwodzie ( bez podziału majątku) z wyrokiem eksmisji dla ojca, ktorej to nie udalo sie przeprowadzić, spoldzielnia nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.23 12:57:51

agent - klient

Zawsze można próbować i raczej powinno Ci się udać. Najpier wyślij ponowne wezwanie do zapłaty, tym razem z zagrażeniem, że sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. a Potem ewentualnie do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.23 11:31:18

Spadek w Anglii

rok temu zmarł moj wujek mieszkajacy w Anglii zostawil swojej rodzinie mieszkajacej w Polsce pieniadze do podzialu.Mam pytanie czy jesli zapłącimy podatek w Wilekiej Brytanii to czy w Polsce takze musimy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.23 10:44:41

14 dni urlopu?

W KP jest napisane i to jest wiążące, że co najmniej jedna cześć urlopi powinna trwac nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. pzdr ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.22 10:10:35

Mąż ma dziecko z inną kobietą

problem polega na tym, że w akcie urodzenia tego dzecka on wcale nie musi być wpisany - nie wiadomo czy uznał dziecko, a nie jest mężem matki, więc nie wpisują go tam automatycznie. na pewno akt ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.22 10:2:14

Co może zabrać komornik ?

komornik sprzeda sprzet za grosze a dlug i tak pozostanie do splaty to wszystko jest o ucho rozbic.powinno byc takie prawo ze komornik niema zabierac z domu nic co jest potrzebne do zycia ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.6.21 19:43:17

VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym..

Dzień Dobry! Proszę o informację w nastepującej sprawie. Zakupuję na terenie państwa będącego członkiem wspólnoty europejskiej towary i otrzymuję fakturę ze stawką VAT 0%. Proszę o informację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.21 0:0:0

KARA ZA PRZEKROCZENIE SALDA W LUKASIE

NIE MASZ RACJI - NIE WSZYSTKIE BANKOMATY PRACUJĄ W TRYBIE OFFLINE I NIE MUSZA. A TY GDYBYŚ PRZY SPRADZANIU STANU RACHUNKU NA DRUGI DZIEŃ UPEWNIŁA SIĘ CO DO TEGO NIE MIAŁABYŚ PROBLEMU - NIESTETY ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.20 22:48:9

SKOK-pomyłka w naliczeniu odsetek

Bardzo mi przykro - ale na jakiej podstawie twierdzisz, że masz źle naliczone odsetki skoro nie masz umowy i zapewne ani razu jej nie przeczytałaś w związku z czym zapewne nie wiesz na jakie szczegółowe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.20 22:39:31

CZY TO FORUM PRAWNICZE CZY TYLKO ŻARTY ?????????????

Jeszcze ja - a nie jestem administratorem - chciałbym jednak, aby prawo do wypowiadania się mieli tylko prawnicy, bo to jakie tutaj niektorzy bzdury pisza to mi się włsy na głowie jeżą - a prawnikiem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.20 22:35:53

Premia gwarancyjna za niska

Czy ktoś kiedykolwiek odwolywal sie w sprawie naliczania przez bank premii gwarancyjnej ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.20 18:45:32

Sprzedaż miejsca na stronie internetowej a faktura VAT

Witam. Chciałbym sprzedawać "miejsce" na mojej stronie internetowej na czas nieokreślony. (albo przykładowo z gwarancją na minimum 1 miesiąc). Nie będzie to żaden dostęp do treści serwisu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.20 14:45:29

czy można odliczyć wyjścia prywatne z urlopu

Mam pytanie czy pracodawca może pracownikowi odliczyć wyjścia prywatne z urlopu wypoczynkowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.20 12:47:6

gdzie składa sie pozew?

Mamy dluznika z Warszamy, my mieszkamy w Poznaniu. Gdzie musze zlozyc pozew do sadu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.20 9:39:52

Spotykałem się z dziewczyną (jak się później okazało brakowało jej kilku miesięcy do 16 roku życia

a następnym razem patrz panience w dowód albo metryke. Żeby nie było: "Wysoki Sądzie przysięgam na wszelkie świętosci nie wiedziałem ..." ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.6.20 1:8:33

Zostało TYLKO 6 DNI!!!! ZŁAPANA PRZEZ KONTROLERÓW !!!!!

poprostu jeżeli nie przysłali ci tego listerm poleconym to nie ma żadnej korespondencji. Coz z tego że oni mają to ujęte w dzienniku korespondencyjnym. Nie ma potwierdzenia wysłania doreczenia, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.6.19 22:24:27

Czy samotna matka moze popelnic przestepstwo?

Grtuluję debilizmu. Teraz będziesz mogła w kiciu długo myśleć o tym co zrobiłaś... ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2006.6.19 14:38:23

czy dziecko może u mnie spać

Proszę o pilną odpowiedź.. mam ustalone kontakty z dzieckiem... weekendy... do tej poty było tak, iż odwoziłem dziecko w sobotę i zabierałem w niedzielę rano... jutro następny weekend... Chce ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.6.16 22:20:35

spór o miedze

Witam.. są dwie podstawy prawne... USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne.* (tekst jednolity) Rozdział 6 Rozgraniczanie nieruchomości; Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.16 10:4:12

art.286 fikcyjne faktury

Jakie są konsekwencje dla otrzymującego /usługobiorcy/ faktury od podmiotu któremu postawiono zarzut z art. 286 . Czy podlega on takim samym sankcjom jak sprawca ? Może ktoś zna podobne sprawy ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.15 10:21:35

Przedawnienie zwrotu stypendium doktoranckiego

a czemu niby ma sie przedawniać ????????????????????????????????????? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.14 12:53:1

zajął mi wynagrodzenie komornik

w przypadku zajęcia komorniczego związanego z alimentami to prawnie zabierają 3/5 wypłaty a jeżeli są jakieś zadłużenia to trzeba je wpłacić samemu do kasy z tego co zostanie( o ile zostanie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2006.6.14 10:40:5

Mieszkanko męża a żona na bruk?

Witam , chciałabym prosić o poradę, być może ktoś był w podobnej sytuacji lub jest obeznany z przepisami i podpowie mi co robić. Otóż sytuacja wygląda tak. Mieszkam wraz z mężem i dziećmi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.14 10:32:34

Malzenstwo za granica

Oczywiście,że jest możliwe zawarcie małżeństwa za granicą. W Anglii potrzebny jest paszport, zaświadczenie o miejscu zamieszkania w Anglii (np.rachunek, lub konto bankowe), jeśli któryś z partnerów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.14 9:59:12

Problem z obcymi dziećmi które demolują plac zabaw w naszej wspólnocie

To samo jest tutaj, moje dzieci są w wieku 3 i 6 lat a przychodzą chłopcy w wieku ok 17 lat i na tym placu zabaw używają hustawki zamiast " siatki" .Dzieci kilkakrotnie zostały uderzone. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.6.13 19:58:59

Dziecko w Anglii

zawsze możesz złozyć wniosek do Sądu Rejonowego wydział rodzinny i Nieletnich, lub zgłoś na policje ze bez Twojej zgody dziecko zostało wywiezione. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.13 19:27:32

BARDZO PILNE - PROSZE O POMOC!!!!!!!

Bardzo prosze o pomoć mam pewnien problem i nie umiem sobie z nim poradzić. W zakładzie przepracowałam 11 lat - umowa na czas nieokreślony. Od tamtego roku jestem na zwolnieniu lekarskim i lekarz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.6.13 17:8:30

Odpowiedzialność właściciela pubu

ciezar dowodu spoczywa na powodzie, zatem musi udowodnic, zes rzucil flaszka. jesli tego nie udowodni to klops. to ze zdarzenie mialo miejsce pod pubem niewiele dowodzi. wszak to moze byc gosc powoda, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.13 16:29:58

koncesja na sprzedaz alkoholu-wygaśnięcie z powodu zwłoki z płatnosciami????

Witaj! No niestety niewiele możecie zrobić. Organ administracyjny nie zabiera zezwolenia na sprzedaż alkoholu w przypadku spóźnienia sie z opłatę, jedynie stwierdza jego wygaśnięcie. Twój chłopak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.6.13 13:45:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika