Proszę pomóżcie

Odpowiedzi w temacie (2)

USLRUTKOWSKI

28.8.2006

Wyprowadziłam się do Francji tam też zapisałam swoją 6 letnią córkę do szkoły ojciec jednak nie wyraza zgody na wyjazd córki za granicę.Nie żyję z ojcem córki.Córka ma paszport wydany przez sąd. Ojciec ma przyznane wizyty raz w miesiącu od Czwartku do Niedzieli. Płaci alimenty w kwocie 100 zł przez komornika. Czy może mi zabronić zabrać córkę ze sobą przeciesz jesteśmy w Uni Europejskiej nie może mi chyba zabronić się wyprowadzić. Proszę pomóżcie o dla mnie bardzo ważne. Niewiem co mi grozi jeżeli wyjadę z córką bez jego zgody. Co mogę zrobić.Sandra

Nie znalazłeś odpowiedzi?

padme_06

2006-09-02 06:52:21

grozi Ci uprowadzenie dziecka i wywiezienie go za granicę. Ojciec ma zagwarantowane widzenia z dzieckiem a twoim obowiązkiem jest to mu umorzliwić. ojciec może w każdrj chwili wystąpic do Sądu o klauzulę wykonalności dotyczącą widzeń z dzieckiem i wyegzekwować to od ciebie występując do sądu o ukaranie Cię grzywna lub grzywna zamienioną na areszt za nieprzestrzeganie warunków wyroku. Wyworząc dziecko oraniczysz jedo prawa. Radziłabym wnieść sprawę do sądu rodzinnego o zezwolenie na wyjazd.

Kaja

2006-09-04 15:41:24

Witam Sa dwa wyjscia z tej sytuacji, albo mozesz wnieść do Sadu o zgodę na wyjazd córki, albo pozbawic władzy rodzicielskiej ojca. Nie piszesz o tym jak układają sie stosunki dziecka z ex. Czy widuje dziecko w wyznaczonych przez sad dniach? godzinach? Dlaczego placi alimenty przez komornika? Czy uchylał sie wcześniej od nich? Odpowiedz na te pytania pozwola ustalic czy sa przesłanki do tego aby pozbawić go władzy rodzicielkiej. . Pozdrawiam Kaja

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 16.5.2019

  Wysoki wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne

  Podpisałam obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2018 r. Wynosi on 109,2 i jest to jeden z najwyższych (...)

 • 11.8.2009

  Sprawa w Szamotułach - wyjątek czy reguła?

  Rozmowa z Radosławem Konca, radcą prawnym z kancelarii w Warszawie o postanowieniu Sądu rejonowego w Szamotułach dotyczącym odebrania matce nowo narodzonego dziecka.

 • 5.3.2019

  Przedsiębiorco, przeczytaj list z ZUS!

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi wysyłkę ponad 2,5 mln listów do przedsiębiorców. Informuje w nich, jak wyglądały rozliczenia firm z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo (...)

 • 21.12.2017

  Czy członek zarządu odpowiada za długi spółki z o.o.?

  Znajomy poprosił mnie, abym został członkiem zarządu prowadzonej przez niego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czy jako członek zarządu będę odpowiadał za długi spółki?