Forum prawne (strona 880)

Czy to tak powinno być??

Mam „Urzędowy Blankiet Wekslowy do sumy wekslowej nie przekraczającej (***)”. Weksel jest opieczętowany pieczątką urzędu miasta i ma podniesiona wartość. Mam umowę wekslową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.10 21:47:16

czy należy sie spadek...

Zmarła starsza pani. Nie pozostawiła testamentu. Miała dwóch braci. Jeden wciąż żyje. Drugi zmarł prawie trzy lata temu. Dwie córki zmarłego brata twierdzą, że mają prawo do połowy spadku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.10 21:35:33

Udziały w spółce

Spólka ma dwóch wspólwłaścicieli. Mam 50% udziałów w spólcej. Chcę wycofać się z niej. Czy może to nastąpić jak poniżej? Każda ze stron przekazuje osobie trzeciej po 1% ( ma ona 2% udziału), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.10 18:49:54

jak nie dac sie oszukac z zachowkiem

Otrzymalam w spadku mieszkanie po swojej babci.Zostalo na mnie zapisane testamentem.Syn babci ubiega sie o zachowek,ale wystapil z tym do mnie a nie droga sadowa.Jezeli zgodze sie i bede chciala mu wyplacic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.10 9:30:53

Rozwód z USA

We wrześniu 2005 mój mąż odszedł ode mnie do innej kobiety.Obecnie przebywam w USA.Czy mam możliwość przeprowadzenia rozwodu na odległość.Bardzo prosze o pomocne informacje. ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.5.10 7:1:36

Wymeldowanie osoby niezamieszkałej

jak można wymeldować osoby przebywające od roku poza mieszkaniem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.5.8 20:35:5

płatne miejsca postojowe

Witam! Po pierwsze gratuluję "fajnego" zarządu (sam jestem przewodniczącym zarządu i nigdy bym się na taką uchwałę nie zgodził). 1. Decyzja zarządu nie jest, moim zdaniem oświadczeniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.8 10:45:8

Czy wpłata dowolnej kwoty przerywa przedawnienie ?

Spłate części długu uznaje się za jego uznanie, tak więc przerwałeś bieg przedawnienia i od ostatniej wpłaty biegnie on od nowa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.8 10:33:34

2006.5.8 8:5:25

Płacenie alimentów na dzieci mieszkające razem z exżoną za granicą...!

Moja ex żona mieszka za granicą razem z dwojgiem dzieci,jej zarobek to 2000 euro miesięcznie. Dzieci mieszkają tam na stałe ,ja mam nową rodzinę i zarabiam 900zł ,płacę po 100 zł na dziecko.Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.7 20:53:15

zasiedzenie działki z domkiem czy postepowanie spadkowe?

Czy w poniższej sytuacji mój ojciec moze składać wniosek do sądu o zasiedzenie działki którą później chcę sprzedać? Mój ojciec płaci od 18 lat wszelkie podatki i opłaty za działkę i domek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.7 16:35:48

opieka nad dzieckiem po uzyskaniu pełnoletności

Aby prawnie mogła wyrzucić ją z domu matka musiałaby złożyć do sądu wniosek o wymeldowanie jej z mieszkania, wtedy bedzie rozprawa w której koleżanka będzie mogła się wypowiedzieć na ten ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.7 15:10:24

jak zakonczyc obowiazek alimentacyjny?

Zgodnie z prawem powinna zostac założona sprawa do Sądu rodzinnego i nieletnich o wygaśnięce obowiązku alimentacyjnego. Jeśli otrzymujący alimenty jest w stanie sie już sam utrzymać, jesli natomiast ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.7 14:59:50

Czy mężczyzna ma jakieś wyjście?

Niestety w naszym prawie nie ma określenia ile alimentów przysługuje na 1 dziecko. Kodeks mówi Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.7 14:56:21

paszport dla maloletniego dziecka

Wszystko zależy od tego do czego potrzeby jest Tobie paszport. Musisz mieć argumenty które przekonaja sąd o tym że" tak". I dlaczego ojciec nie chce wyrazić zgody. Osobiście udało mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.7 14:50:3

płatne miejsca postojowe a czynności zwykłego zarządu

Witam wszystkich Mieszkam na osiedlu zamkniętym. Pod blokiem znajdują się miejsca postojowe. Do tej pory miejsca te były dla wszystkich mieszkańców bezpłatne. Przy kupnie mieszkania developer powiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.6 18:28:24

przechlapane???

mam problem chyba duzy w 2003 zabrano mi prawo jazdy na 1 rok,i ostatnio mialem taka sprawe ze jechalem znowu pod wplywem i przywalilem w slup(wiem ze jestem glupcem)wyszedlem z samochodu i zadzwonilem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.6 10:55:17

sprawa o sądowy dział spadku

Chcę wnieść wniosek o sądowy dził spadku po babci i po dziadku, spadkobiercami jest łącznie 8 osób, część z nich zgadza się zrzec swojej części ze spłatą ale dwie osoby blokują wszystko..nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.3 18:31:43

pracujemy 8.5h

powinna być lista obecności i druga godzinowa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.5.3 15:40:5

Zalegam za czynsz POMOCY !

Witam Jestem bezrobotny od 5 miesiecy zalegam za czynsz, od 4 miesiecy wysokość zaległego czynszu wzrosła o ponad 1 000 zł, mam żone i trójke dzieci na utrzymaniu. Czy jest możliwa eksmisja ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.3 15:9:6

Co zrobic z rentą kiedy przez pol roku sie nie ucze Wazne

sprawa wyglada nastepujaco. W styczniu zrezygnowalem ze studiow. Do tej pory biorę rente. Jest to renta po ojcu. Od wrzesnia mam zamiar isc na studja tylko nie wiem co zrobic z pieniedzmi ktore teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.2 22:18:29

gwarancyjna wymiana sprzetu a kontynuacja gwarancji

Witam serdecznie w zeszlym roku kupilem w sklepie jednej firmy napęd combo CD-RW/DVD firmy Samsung. po ok 10 miesiacach przesal czytac płyty DVD wiec zanoislem go do sklepu. przyjeto bez szemrania i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.2 19:33:42

Widzenie niepełnoletniego z osadzonym w areszcie

Chciałam się zapytać o możliwość widzenia niepełnoletniej osoby z osadzonym w areszcie na okres trzech miesięcy. Prokurator nie chce mi udzielić zgody na widzenie z moim własnym ojcem, tłumacząc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.1 23:15:52

Staż a macierzynski

Pisze w imieniu zony kora jest na stazu Staz konczy sie 30 czerwca Porod planowany jest przed terminem ukonczenia stazu Dla scislosci rodzic bedzie w polowie czerwca Jesli moja zona urodzi podczas trwania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.1 20:43:37

quoad usum a pro divisio?

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić różnicę między podziałem quoad usum a współposiadaniem pro divisio? jestem ogólnie zorientowany w temacie, ponieważ piszę pracę magisterska pt "ochrona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.1 16:45:39

Zasiłek chorobowy...

Mam pytanie jeżeli umowa z firmą wygasła mnie w dniu 21,04 a w miedzy czasie zachorowałam i otrzymałam zwolnienie do dnia 26,04 od tego dnia nie mam juz zwolnienia.Ale jeżeli teraz miałabym zwolnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.5.1 12:3:31

Zmiana nazwiska na nazwisko męża

witam Przepraszam, że nie odp. na twoje pytanie ale jestes dla mnie Viki ostatnią deską ratunku. mam ślub za 2 miesiące i nie przyjełam nazwiska męza - teraz bardzo tego żałuje i chciałabym bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.30 23:35:15

jestem jednym z spadkobierców po zmarłym ojcu

sąd orzekł że każdemu należy się po 316 , jest nas piecioro,żona zmarłego ojca i czworo dzieci pełnoletnich.Jestem ze związku pozamałżeńskiego i to ja wnosiłem do sądu o sporządzenie spisu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.30 12:24:6

Urlop,dni dodatkowo wolne

ILE DNI POWINNO SIĘ PRACOWAĆ W MAJU 2006 W BUDŻETÓWCE CO Z 1 I 3 MAJA? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.29 11:38:33

Wymeldowanie przy zamianie mieszkań-bardzo prosze o pomoc

Witam Mam pytanie odnosnie wymeldowania osób z mieszkania spółdzielczego przy zamianie mieszkań Chcicalabym zamienic mieszkanie spółdzielcze na spółdzielcze W mieszkaniu na ktore chcialabym sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.29 2:25:22

Trafiony jelen i prawny busz dookola-kto pomoze?

Facet prepraszam ale jestesmy przegrani jako faceci a te modliszki maja prawo eszystko z toba zrobic sam zostalem na lodzie -moze stworzyc jakas organizacje obrony ochrony facetow Czytam to i awsze to ... Zobacz wątek

34 odpowiedzi

2006.4.28 11:57:19

CZY MOŻNA SIĘ ROZWIEŹĆ Z WARIATKA?

Witam! Mam pytanie - czy można dostać rozwód z kobietą, która od prawie roku unika rozpraw, a teraz na kilka dni przed kolejną rozprawą załatwiła sobie wariackie papiery, w celu niedopuszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.26 0:51:14

Czy dziecko (15l) może decydować z kim chce mieszkać?? Jak zamiezkać z tata??

Witam!! Mam kilka pytań w związku z prawem do opieki. Cała sytuacja dotyczy mojej koleżanki, która obecnie mieszka z matką taka była ostatnia decyzja sądu, z tym że ona nie chce z nia mieszkać, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 23:58:37

Czy mozna wymeldowac meza z mieszkania kwaterunkowego?

Witam...Moj maz i Ja jestesmy głownymi najemcami kawalerki-kwaterunku chciałabym sie dowiedziec jak taka sprawa wyglada z punktu widzenia prawnego?Czy moze sad wyrzucic meza z kwaterunku jezeli udowodnie ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.4.25 23:38:28

ikoszty sprawy o alimenty

Witam.Chcę starac się o alimenty dla córki i mam pytanie czy są jakieś opłaty za złożenie wniosku o alimenty?Ewentualnie gdzie znajdeę info na ten temat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 22:53:25

Bogaci lokatorzy

Moja Mama jest współwłaścicielką małej, zrujnowanej kamieniczki w warszawskich Włochach. Większość mieszkań zajęta jest przez lokatorów z czasów komuny. Niestety, cały czas zarządzaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 16:5:29

wcale biedni lokatorzy

Witam, Moja Mama jest współwłaścicielką małej, zrujnowanej kamieniczki w warszawskich Włochach. Większość mieszkań zajęta jest przez lokatorów z czasów komuny. Niestety, cały czas zarządzaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 15:19:40

uzyskanie wyroku z Sądu Okręgowego-PILNE

Jakie przepisy regulują ,jakie procedury należy zachować przy staraniau się o uzyskanie w możliwie szybkim terminie wyroku prawomocnego z sądu.? Pracodwaca oc, jako strona ,która przegrala sprawe,sam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 15:5:54

rozliczenie czasu przepracowanego

Może ktoś mi wyjaśni najprościej jak można na moim przykładzie jak mam rozliczyć pracownika, który w miesiącu kwietniu przepracował 189 godzin gdzie norma jest 152. Z tego 7h40m pracował w sobotę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 14:52:3

Proszę o szybką poradę co mam zrobićz wegzekwowaniem alimentów jak to zrobić????

Ojciec mojego dziecka od 4 lat nie płaci mi alimentów co mam zrobić żeby je wyegzekwować ? Aimentacja z dalszej kolejności czyli dziadków nie przyniosła rezultatu ze względu na mały ich dochód.Komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.25 14:35:15

Okres próby

to dobrze że nie ty jesteś od wsadzania barani łbie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.4.24 18:51:56

Urlop szkolny, delegacja do szkoly na podstawie umowy z zakladem pracy

Witam, wszystkich może ktoś mi pomoże! W naszej firmie jest pewna rozbieżność dotyczaca urlopów szkoleniowych. Okolo 60 osób zostala wyslana na studia o konkretnym profilu dotyczącym naszej branży. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.24 15:34:47

Jaki wymiar urlopu przy przejsciu z 3/4 na cały etat?

Pracuję od 1 stycznia 2006 na 3/4 etatu (staż pracy ponad 10 lat - czyli 26 dni proporcjonalnie) z dniem 1 kwietnia przeszłam na cały etat. Jaki wymiar urlopu teraz bede miała ?? . Nadmieniam , że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.24 13:0:51

Prawo pracy. Zwolnienie poprzez przeniesienie do innego miasta.

Pracodawca nie powinien tak postąpić, ponieważ nie jest to zgodne z kodeksem pracy. Jednak pracodawca może tak zrobić i takie wypowiedzenie będzie skuteczne. Oczywiście pracownikowi przysługuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.24 12:40:41

Czy należy mi się zachówek?

Siostra otrzymała w spadku od rodziców dom wraz z otaczającymi go gruntami ornymi. Teraz zamierza sprzedać grunty na działki. Czy należy mi sie od niej coś z tego tytułu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.4.23 13:30:17

czy ktoś zna odpowiedź

bardzo pilnie potrzebuję tej odpowiedzi proszę niech ktoś mi pomoże ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.23 8:49:10

Sprawa o alimenty

ja mam za to inne zdanie . Mój mąż wszystkim rozpowiada jaki on jest nieszczęsliwy bo za wszystko płać. Tylko prawda jest inna za mieszkanie płacimy na pół z za światło płacę ja całość ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2006.4.22 17:15:30

Komentarza do prawa karnego

Iwonko, postaram się czegoś wyszukać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.22 0:49:15

C Z Y Z U S M I A Ł R A C J Ę ? PILNE!!!!

powinien w ciagu 30 dni odwolac sie do sadu za posrednictwem ZUS , ZA SAD PLACIC NIE TRZEBA !! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.4.21 21:55:35

Kanały wentylacyjne w kuchni w mieszkaniu wielopokojowym

Po pierwsze udać się do starostwa z pismem zawiadamiającym o niezgodności budowanego obiektu mieszkalnego z przepisami prawa budowlanego. Pismo zostawić u Inspektora Nadzoru Budowlanego. Zażądać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.4.21 21:19:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika