e-prawnik.pl Porady prawne

Jak starać się o obywatelstwo niemieckie

Odpowiedzi w temacie ()

bogol30

28.7.2006

Jeśli ktoś jest zorientowany uprzejmie proszę o podpowiedź. Moja żona urodziła się w 1979 r. Jej dziadek w lini ojca miał obywatelstwo niemieckie (już nie żyje). Mieszkał na pomorzu (przedwojenne tereny niemieckie). Żona chce starać się o obywatelstwo niemieckie, czy ma szanse? Jeśli tak to jakie należy skompletowac dokumenty i w jakich urzędach o nie pytać? Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Obywatelstwo niemieckie Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka (...) czytaj dalej»

  • Obywatelstwo niemieckie - konkretny przyklad - wiele pytan Witam - zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc. Chciałbym dowiedzieć się, czy na podstawie przedstawionych poniżej informacji mogę (...) czytaj dalej»

  • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu podatkowemu (...) czytaj dalej»

  • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»

  • Malzenstwo z cudzoziemcem 1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku (...) czytaj dalej»