Forum prawne (strona 888)

Przelew z zagranicy od osoby prywatnej

To zależy do tego, co jest podstawą tego przelewu, od kwoty i od tego czy osoba fizyczna jest członkiem rodziny czy nie. Czy jest to n.p. pożyczka, darowizna, czy kwota przeznaczona na zakup czegoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.10 13:4:34

jak zmienić nazwisko

Zgodnie z prawem nie jest potrzebna w tym przypadku taka zgoda, skoro jesteś pełnoletni. Należy zgłosić się do swojego Urzędu Stanu Cywilnego i wypełnić Wniosek o zmianę nazwiska. Zasady zmiany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.9 17:10:51

Oddzielność majatkowa

Ile kosztuje taka intercyza? Jest obowiązek spisania jej w formie aktu notarialnego, więc pewnie koszty lekko ponad tysiąc złotych. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.9 11:8:59

Czy właściciel ma prawo do wypowiedzenia mieszkania?

W 2000 roku zakład w którym pracowałem sprzedał innej osobie (nie wiem czy nie bezprawnie) łokal w którym mieszkam i jestem zamieldowany na stałe.Wprawdzie miałem prawo pierwokupu lecz po prostu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.9 10:20:8

Pismo z urzedu miejskiego

23.12.2005 Otrzymałem bardzo ciekawy list polecony z Urzędu Miasta. Szanowny urząd informuje mnie w upomnieniu ze w okresie 2004/2005 nie opłaciłem za parkowanie w strefie ograniczonego postoju. Straszy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.8 22:50:58

podrobiony podpis przez przełożonego

Można donieść o tym fakcie do Prokuratury.Dostaniesz wezwanie na przesłuchanie, będą Cię maglować jakbyś to Ty był winny, a jeśli będziesz nieugienty, to zależy od stopnia pokrzywdzenia, Prokuratura ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.8 16:5:30

Proszę o pomoc. Pytania dot. działalności

Witam. Mysle o otwarciu dzialalnosci zwiazanej ze sprzedaza roznego rodzaju sprzetu. Generalnie mam na mysli rozne branze, mysle o stworzeniu szerokiej oferty - ogolnie chodzi o sprzedaz bezposrednia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.8 14:34:28

Opłata za naukę na studiach wyższych

Witam, jestem studentem dziennym Politechniki Łódzkiej i "bezpłatnie" studiuję- bezpłatna edukacja jest wszak prawnie zapewnionai. W związku z tym mam pytanie: czy uczelnia może pobierać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.8 1:50:51

eksport usług a płace pracowników firmy

Pracowałem we Francji na polecenie firmy macierzystej.Chciałbym dowiedzieć się jakie akty prawne regulują wysokość wynagrodzenia za taką pracę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.7 22:24:39

Prawo władającego [pas drogowy]

Witam Opisze w skrócie jaki mam problem Mój Ojciec był władającym (wpis w księgach wieczystych) pasa drogowego od 20 lat i płacił od tego podatek. Przyszły dwa pisma w jednym była mowa o zapłacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.7 21:57:25

rozliczenie wody

Po ostatnim odczycie wodomierzy spółdzielnia zarzuciła mi, że nie miałam dokręconego zaworu na wodomierzu i przez to były złe wskazania. W nowym rachunku pojawiła się pozycja zapłaty za różnicę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.7 18:44:31

sprzedaż mieszkania nabytego od WAM

Mam pytanie odnośnie tego czy sprzedając mieszkanie wykupione od WAM przed upływem 5-lat od daty jego zakupu zwraca się udzielona bonifikatę (pomniejszenie)czy tylko trzeba zapłacić 10% podatku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.7 14:8:36

BŁAGAM PORADZCIE CO ROBIC???!!!

Jest takie coś jak Pozew o możliwość kontaktów z dzieckiem.Sąd ustala godziny i dni, a sprawa kosztuje tylko 30 ( trzydzieści ) złotych !!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.7 11:32:6

Pracodawca Pan Świata?

Witam. Jedyne co mozna zrobic to wyruchac w dupe pracodawce i wywiezc go do lasu z prosba o zwrot pieniedzy to powinno poskutkowac Dr inz Krystian Kociszewski ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.7 1:44:56

W jaki sposób komornik rozdziela alimenty?

Ja napisałam listem poleconym prośbę do komornika o wystawienie mi zaświadczenia o częściowej lub całkowitej nieściągalności alimentów, że jest mi to potrzebne do sprawy, którą wniosłam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.6 22:39:0

PZU Donosi o popełnieniu przsestępstwa - czy ktoś zwróci moje koszty adwokackie

Witam ponownie. Pięć lat temu uczestniczyłemjako poszkodowany w kolizji drogowej . Sprawca ubezpieczony był w PZU . Zgłosiłem normalnie szkodę do nich i oczekiwałem na wypłatę odszkodowania . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.6 22:33:24

zazalenie na postanowienie

czy ktos moze podac strone z ktorej mozna sciagnac wzor zazalenia na postanowienie sadu? Z gory dziekuje za pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.6 15:54:30

ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKA RADY NADZORCZEJ SPÓLKI Z O.O.

CZY ZA POWSTAŁĄ STRATĘ W SPÓŁCE PRZEWYŻSZAJĄCĄ KAPITAŁ ZAPASOWY ODPOWIADA CZŁONEK RN I JAKA JEST JEGO ODPOWIEDZIALNOŚĆ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.6 14:24:38

CZY MOŻNA I NA JAKIEJ PODSTAWIE ODWOŁAC PREZESA ZARŻDU

MAM PYTANIE - CZY MOŻNA I NA JAKIEJ PODSTWIE ODWOŁAĆ PREZESA ZARZĄDU SPÓLKI (ZARZĄD JEDNOOSOBOWY) WÓWCZAS GY PRZEBYWA NA ZASIŁKU CHOROBOWYM I MA JUŻ PRZEZNANĄ RENTĘ ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.6 14:20:50

zdobycie obywatelstwa

Nie kazdy po II wojnie swiatowej przyznawal sie iz mial pochodzenie Niemieckie lub poziadal podczas wojny te Obywatelstwo. Panstwo Polskie w tym czasie wyniszczalo lub wysiedlali takich obywateli tej klasy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.6 12:24:43

Komornik-opieszałość,ignorancja z jego strony-JAK MAM SOBIE PORADZIĆ

Mam prolem z komornikiem ktory od lat prowadzi moją sprawe.Od zaledwie dwóch miesięcy przesyła mi wyegzekfowane alimenty od ojca ale nie w kwocie takiej jak ściąga od dłużnika tylko o 60% mniejszej.Przykład ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.6 11:42:47

PROSZE I BLAGAM O POMOC

W pażdzierniku 2005r. kupiliśmy z mężem własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego. Na zakup mieszkania przeznaczyliśmy swoje oszczędności a na pozostałą kwote wzięliśmy kredyt hipoteczny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.5 14:30:0

alimenty, a długi?

Niestetyy nie jest to prawda postąpiłem tak jak mówi art. 133 i z dzniem 1.12.2003 przestałem płacić alimenty za zgodą swojego syna.W grudniu 2005 poszedł syn do komornika pokazując wyrok z 1993 ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2006.1.5 13:2:33

Aresztowany w Niemczech

2 dni temu zatrzymali znajoma zkolegami za kradziesz siedziala w czystym samochodzie a koledzy w innym z towarem typu dyskmeny mp3 co jej grozi kiedy dadza jej zadzwonic ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.5 10:57:41

ile przysługuje mi dni urlopu???

quwno prawda- Wymiar urlopu wynosi: 1)20 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2)26 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Wymiar urlopu ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2006.1.5 0:25:31

Uniemożliwienie dostępu do mieszkania

A jak nie było wniesionej sprawy o rozwód i małżonki nie było w domu, to mogłeś do niego wchodzić ? Nie widzę przyczyny, dla której miało by być inaczej teraz. Jak zmieni zamki, to będąc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.4 22:6:28

Problem z siłownią !!! POMOCY

Mam pytanie czy ktoś może wie czy istnieją jakieś akty prawne nakazujące osobą prowadzącym działalność gospodarczą ( w tym wypadku siłownię ) w budynku mieszkalnym ( 50 rodzinnym ) do wyciszenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.4 20:55:20

Akcje w podziale majątku

Chciałabym ustanowić rozdzielność majątkową oraz dokonac podziału majątku. Wiem, że umowę rozdzielności majątkowej sporządza notariusz. Podobnie umowę dzieląca dotychczasowy majątek w wypadku, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.1.4 15:28:37

Umowa majątkowa

Chciałabym ustanowić rozdzielność majątkową oraz dokonac podziału majątku. Wiem, że umowę rozdzielności majątkowej sporządza notariusz. Podobnie umowę dzieląca dotychczasowy majątek w wypadku, ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.1.4 14:48:9

Nie mam meldunku stałego czy sąd moze odebrac mi opieke nad synem

Mam zamiar złozyc wniosek o rozwód ale brak mi meldunku stalego dziecko tez go niema , czy mąz może dostac opieke nad synem pomimo ze ja mam mieszkanie na zasadzie urzyczenia mieszkania i osiagam dochody,a ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2006.1.4 14:9:19

Maksymalna kwota jaką może dorobić rencista 1gr.

Zwracam się z prośbą o wyjasnienie pewnego szczegółu dotyczącego maksymalnej kwoty jaką może dorobić osoba będąca na rencie aby renta nie została zmniejszona. Z informacji na stronach zusu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.3 19:38:26

SPŁATA KREDYTU ZA WSPÓŁMAŁŻONKA!!

Zastanowilbym sie nad niesplacaniem i oczekiwaniem na wyrok sądu. Poniewaz byliscie malzenstwem w momencie brania przez meza kredytu odpowiada pani tak samo jak mąz, a jak mąż nie ma dochodów bank ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2006.1.3 17:39:0

Wypowiedzenie a dług

Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.3 14:50:20

Łamanie prawa w Spółdzielni

Do Spółdzielni Mieszkaniowej wpłaciłem 30% wymaganego wkłdu mieszkaniowego jednoczesnie liwidujac książeczke mieszkaniową z cesją kasązeczki mojej siostry w 2001roku.Spółdzielnia wystąpiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.3 13:9:21

przejscie z wczesniejszej emerytury na pelna.

Urodzilem sie w 1949r i od 2000r od czerwca jestem na stalym zasilku przed emerytalnym. Mam przepracowane 36 i pół roku. Kiedy moge przejsc na pełna emeryture. Nadmieniam ze posiadam grupe inwalidzka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.2 17:54:54

Dni wolne na dziecko...

A dlaczego tylko jednemu? Przecież oboje są pracownikami i mają dwie umowy o pracę. KAżdemu pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do lat 14 przysługuje zwolnienie od pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.1.2 15:14:15

Darowizna z Ameryki w 1967 Ser prosba o pomoc

Witam, Gorace zyczenia w Nowym Roku dla Grupowiczow. Zależy mi bardzo na radzie jak podejść do następującej sytuacji: Pani X w obecności notaruszki publicznej w Ameryce "zeznała" darowizne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.2 12:3:24

MIX wymiana modelu/ zerwanie umowy

Kupiłam telefon w ramach promocji MIX w jednej z sieci telefonii komórkowej. Telefon oddawałam na gwarancję 3 razy, pierwsze dwa razy jako jeden z problemów podawałam, że klawisz podświetlenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.1.1 19:3:54

JAK WYMELDOWAĆ OJCA KTÓRY CHCE SIĘ WPROWADZIĆ PO 17 LATACH ?????

witam.ja mam taki sam problem.prosze o rade jezeli juz wie pani jak mozna na to poradzic.magda ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.1.1 13:53:29

Ogrzewanie mieszkania bez lokatora

Szanowni Państwo !!!!! Po pierwsze jest przepis Każdy właściciel jest zobowiązany utrzymać lokal w należytym stanie technicznym. Dwa jest również przepis mówiący o minimalnej temperaturze w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.12.31 19:33:31

DRUGA SZANSA

Jest jeszcze skarga do Sądu Najwyższego o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, ale na temat tej skargi nic na tych stronach nie pisze się. Czy skarga taka winna być złożona ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.12.31 0:32:58

Czy mój dlug jest przedawniony????

POMOCY!!!!JAKBYM CZYTAŁ O SOBIE SAMYM.MAM W 100% TAKA SAMA SYTUACJE!!!!!TYLKO DO MNIE DZWONIŁA PANI Z KANCELARII ADWOKACKIEJ.JAK JEST KTOŚ MI W STANIE POMÓC PROSZE O KONTAKT NA MAILA:MAGDAWU2@TLEN.PL ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.12.30 16:24:43

Mam problem z działką - pomocy!!

Dostałem od brata działkę budowlaną lecz kupił ją wraz z innym polem i jeszcze przez pięć lat nic nie można z nią zrobić (darowizna). Chciałbym rozpocząć budowę lecz w takiej sytuacji chyba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.30 15:18:39

Odliczenie budowy drogi od podatku dla osób fizycznych

Czy ktoś może wie w jaki sposób można odliczyć koszty związane z budową drogi od podatku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.30 12:11:14

Indywidualne Konta Emerytalne

Jak na razie w IKE niewielu ludzi decyduje się oszczędzać pieniądze na emeryturę. Czy powodem jest brak gotówki? Czy może brak zaufania do nowego typu polis? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.30 12:7:52

Spłata zobowiązań spadkowych

Moi oboje rodzice zmarli, a mieszkanie po nich w calosci przejal moj brat, ktory ma wyplacic mi w gotowce przypadajaca na mnie, i ustalona orzeczeniem sadowym, czesc w/w mieszkania. Czy w tej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.30 8:57:59

umowa zlecenie a zasiłek...

Pytanie: czy jako zatrudniony na zasadzie ''umowy zlecenia nieodpłatnego'' mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych??? dziekuje za odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.29 22:37:29

małżeński ustrój majątkowy

Jestem w związku z mężczyzną, który ma 13-letnie dziecko z pierwszego małżeństwa. W przyszłym roku chcemy wziąć ślub. Zastanawiam się jak uregulować naszą sytuację prawną po ślubie, chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.29 21:43:28

Błagam pomóżcie idea jest bezduszna

Cwaniak naciągnął mnie na wzięcie na siebie dla niego komórki za 1zł...i tyle go widziałem.Nim się pokapowałem o co chodzi wydzwonił 600zł.Zerwałem umowe. Mam 400zł renty i z trudem ale zpłaciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.29 13:49:50

Blagam pomóżcie idea jest bezduszna

Cwaniak naciągnął mnie na wzięcie na siebie dla niego komórki za 1zł...i tyle go widziałem.Nim się pokapowałem o co chodzi wydzwonił 600zł.Zerwałem umowe. Mam 400zł renty i z trudem ale zpłaciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.12.29 13:42:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika