Alimenty w uk

Odpowiedzi w temacie (1)

Karo_066

20.4.2016

Witam ! Mój partner ma syna jego była żona wyprowadziła się 200 mil od nas ona ma partnera mieszka z nim a zgłaszona jest jako samotna matka i pobiera benefity . On zarabia ok. 250 f-270f tygodniowo . Nie wiemy co mamy robić grozi mu ze puści go z torbami a niedługo chcemy się starać o dziecko

Nie znalazłeś odpowiedzi?

nkasia

2018-04-19 12:36:03

Witam. Mój partner ma 2 dzieci z poprzedniego związku. Do tej pory płacił miesięcznie 190? na dwoje.Teraz przyszła mu decyzja że alimenty wynosić będą 400? miesięcznie. Wzięli oni pod uwagę dochody z zeszłego roku gdzie zarobił 23tys?. Niestety przy naszej obecnej sytuacji finansowej nie jesteśmy w stanie dźwignąć takiego dodatkowego wydatku miesięcznie (mamy 2 swoich dzieci plus zadłużenia) Oczywiście chcemy płacić tzn mój partner chcę ale jest to dla niego za dużo. Była partnerka nie pozwala na zabieranie dzieci do nas przez co alimenty wzrosły ( do grudnia nie miała problemu z tym że dzieciaczki przebywały u nas czasami po 3-4 dni w tyg) Czy jest szansa jakoś to ugryźć?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 8.3.2018

  Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem sądu, nie płacą bądź (...)