Forum prawne

brama wjazdowa na drodze dojazdowej

Witam

Czy żeby postawić bramę wjazdową na drodze dojazdowej należącej do mnie , muszę uzyskać jakiekolwiek pozwolenia na budowę lub też inne zgody ? Droga dojazdowa prowadzi również do posesji sąsiadów , którzy korzystają ze służebności drogi wieczystej , każdy z nas ma oczywiście własną bramę , a ta którą mam zamiar postawić byłaby główną bramą .

Pytanie jest też takie , czy muszę prosić sąsiadów o zgodę na postawienie takiej bramy mimo że droga jest moją własnością , czy oni mogą jakoś prawnie zablokować taką nazwijmy to inwestycję .

Są jakieś wymagania dotyczące stawiania takich bram , np jeden wspólny fundament dla dwu słupków ?

Dziękuje za każdą poradę :)

2011.8.6 13:41:38

Odpowiedzi w temacie: brama wjazdowa na drodze dojazdowej (1)

Budowa jakichkolwiek zapór drogowych, szlabanów, bram, ogrodzeń, nasypów, itp. na drodze istniejącej dojazdowej stanowiącej jedyny dojazd do posesji sąsiadów bez porozumienia z sąsiadami i bez zgody odpowiednich urzędów (starostwo, u. miasta lub gminy, straż pożarna, itp.) jest niedopuszczalne z punku widzenia prawa.
Dodatkowo aby podjąć jakiekolwiek prace na działce nawet w przypadku uzyskania zgody urzędów i wszystkich sąsiadów korzystających z dojazdu ww. drogą aby uniknąć późniejszych problemów należy zgromadzić przed rozpoczęciem prac dokumenty potwierdzające Pańskie prawo własności do nieruchomości (inaczej mówiąc musi Pan być wpisany do KW jako właściciel) oraz upewnić się że teren przez który przebiega droga w dniu rozpoczęcia prac budowlanych nie jest przedmiotem postępowania sądowego lub administracyjnego.
Pozdrawiam.

2011.8.10 8:36:32

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika