Do którego roku życia rodzice ponoszą odpowiedzialnosc za pobicie swojego syna?

Odpowiedzi w temacie (0)

Obej

23.10.2013

Witam, Mam pytanie. Juz dzisiaj doczytalem sie, ze od 17 roku życia dam jestem odpowiedzialny za swoje czyny itp. Ale nie moge nigdzie znaleźć informacji do którego roku życia rodzice sa odpowiedzialni za mnie w wypadku gdy przykładowo zostanę pobity w drodze do domu po godzinie 22. Rozumiem ze rodzicie mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nie sprawowanie opieki nade mną po godzinie 22, dobrze rozumiem? Nie da sie ukryć ze czasami chcąc wrócić do domu po 22 rodzice jako jedyny argument mówią wlasnie to, ze " gdy cos ci sie stanie, ponosimy za to odpowiedzialnosc - nie ma mowy" Czy faktycznie istnieje taka regulacja w prawie przez która moi rodzice mogą mieć problemy gdy cos mi sie stanie po godzinie 22? Oczywiście to ja będę osoba poszkodowana i nie złamie żadnego prawa podczas tego powrotu do domu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 30.4.2019

  „Dobry start” będzie gwarantowany ustawą

   Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy o świadczeniu „Dobry start”, czyli wypłacanym raz w roku wsparciu dla rodzin na zakup wyprawki szkolnej (...)

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)