głodówka na montelupich jako protest przeciwko przedłużanym aresztom tymczasowym!! dość z aresztami wydobywczymi!!!!

Odpowiedzi w temacie (1)

Justyna

7.8.2009

Szanowni Państwo,  Mój ojciec przebywający od 10 miesięcy w areszcie śledczym w Krakowie na ul. Montelupich w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym przez prokuratora Apelacyjnego , pod nadzorem prokuratora M. Wełny w ramach protestu przeciw przewlekłości postępowania i stosowania wobec niego aresztu w celu wydobycia zeznań (aresztu wydobywczego) w dniu 6 lipca rozpoczął protest głodowy jako jedyny aresztowany w Krakowie. W czasie pobytu w areszcie ojciec stracił na wadze ponad 20 kilogramów i zapadł na zdrowiu.  Bardzo proszę o pomoc, gdyż dalsza bezczynność organów ścigania naraża ojca nie tylko na bezzasadny pobyt w areszcie (nikt nie sformułował jeszcze aktu oskarżenia), ale nawet na trwałą utratę zdrowia. Już nawet sędzia prowadząca sprawę stwierdziła, iż brak jest merytorycznych przesłanek do sporządzenia aktu oskarżenia, a już w lutym sąd stwierdził, że jeśli postępowanie będzie przedłużane ponad marzec 2009

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kinga_G

2009-10-26 21:00:34

Współczuje... mój mąż spędził pół roku w areszcie. A gdy miały się kończyć pierwsze trzy miesiące aresztu pan prokurator łaskawie sobie przypomniał że musi zrobić ekspertyze osmologiczną. Nie interesowało go że 2 miesięczne dziecko pozostało bez ojca, a nawet nie pozwalał na widzenia małej z tatą...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.2.2018

  Opinia zabezpieczająca w sprawie stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania

  28 grudnia 2017 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej wydał opinię zabezpieczającą, w zakresie stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w kontekście świadczenia pieniężnego uzyskanego (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 30.7.2013

  Jakie są sposoby realizacji weksla?

  Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)

 • 6.1.2005

  Przedawnienie roszczeń z ubezpieczenia majątkowego

  Roszczenie z umowy ubezpieczenia – zarówno w stosunku do zakładu o wypłatę umówionego świadczenia – jak i w stosunku do ubezpieczonego – o zapłatę składki, jako roszczenia majątkowe (...)

 • 9.11.2004

  Zabezpieczenie roszczeń wynikających z zastawu rejestrowego

  Zgodnie z ogólnymi zasadami, wierzyciel może żądać ustanowienia zabezpieczenia dochodzonego przez siebie roszczenia. Podobnie w przypadku zastawu rejestrowego, pomimo zabezpieczenia wierzytelności (...)