e-prawnik.pl Porady prawne

jak udowodnić ojcu dochody? zmiana Sędziny?

Odpowiedzi w temacie ()

mada1982

29.9.2005

witam :) Mam 23 lata, ojciec widział mnie ostatnio jak miałam 5lat. Do 2001roku płacił śmiesznie niskie alimenty (35zł). Po sprawie w 2001 zostały one podniesione do kwoty 250zł. Ojciec nie pracuje, ma tylko rentę w wysokości 400zł. Alimenty przyznano patrząc na jego 'możliwości zarobkowe' (praca była w jego zawodzie, i to nawet kilka ofert ale ojciec nie chciał ich przyjąć). Była kolejna sprawa o podniesienie alimentów, ale pani Sędzia uznała, że nie może podwyższyc, bo on nie pracuje.Wręcz powiedziała, że może je obniżyć. Sędzina nie chce zwrócić uwagi na pewne sprawy np., że on po zapłacieniu mi alimentów ma na życie tylko 150zł a na utrzymaniu siebie, żonę oraz troje dzieci (bliźniaczki 19letnie oraz 17letniego syna) a w tym czasie wybudował dom (twierdzi, że nie mieli/mają żadnych oszczędności). Jego żona nie pracuje, bo (cytuję jego słowa) "musi pomagać dzieciom w lekcjach". A przecierz za 150zł miesięcznie na da się utrzymać 5 osób i wydudować domu. Wszystkie zaświadczenia lekarskie jakie przedstawił były wydane przez prywatnych lekarzy. Sędzia nigdy nie zapytała się skąd na to wszystko ma pieniądze. Ojciec wszystko co miał przepisał na żonę, rodziców i swoje rodzeństwo. Sędzina na sprawie pytała się czy mama jest z kimś związana, bo od tego będzie zależeć wysokość alimentów jakie będą przyznane (jeśli nowy partenr zarabiał by dużo, to ojciec płacił by dalej te 35zł ( mama z nikim nie jest związana)). Niestety nie interesuje jej czy żona mojego ojca pracuje (uwierzyła na słowo, że nie, nie było żadnych dokumentów potwierdzających to) bo jak Sędzina twierdzi, aktulana żona mojego ojca nie ma nic wspólnego z alimentami i jej dochody nie są potrzebne do określenia kwoty jaką będę dostawać. Może umiecie wyjaśnić mi, czemu dochody teoretycznego partnera mojej mamy miały znaczenie a jego żony nie??? Od marca 2005roku ojciec przestał płacic alimenty, komornik teraz dowiedział sie, że ojciec jest właścicielem 2 nieruchomości i ma nowy adres (dom jednorodzinny). Aktulanie studiuję dzienni i nie pracuje. Mama jest na rencie z całkowitym zakazem pracy. Poradźcie mi jak wykazać przed Sądem, że ojciec ma jakieś dochody??? Przecierz z powietrza nie zbudował domu i na piekne oczy nie dostał 2 nieruchomości. Czy mogę prosić o zmianę Sędziny (ta jest bardzo nieuprzejma i stronnicza)??? Ile wynoszą aktulanie odsetki od zaległych alimentów??? Pozdrawiam, Mada

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mary_24

2005-09-30 11:31:47

To przykre, ale tak jest, że dochody (jeśli nawet jakieś są) obecnej żony ojca, nie będą brane pod uwagę. Możesz napisać skargę na sędziego, ale czy to coś da?... Wątpię Spróbuj złożyć kolejny wniosek o podniesienie alimentów i powołaj komornika na świadka. Może wyznaczą innego sędziego? Trzymam kciuki.

OLKA

2005-09-30 12:11:57

Wnieś sprawę o podwyższenie alimentów; teoretycznie rodzice maja obowiązek utrzymywac dziecko do czasu usamodzielnienia i i ch oficjalne dochody nie sa jedynym kryterium wysokości placonych alimentów.Możesz powołać się na wysokość tzw miniumum socjalnego.W przypadku niekorzystnego wyroku zawsze istnieje mozliwośc odwołania się do wyższej instancji. Natomiast nie wiem jak jest w swietle obecnych uregulowąń prawnych , ale wydaje mi się ze jesli sie uczysz , mama moze pobierac tzw , zaliczkę alimentacyjną-170 zł, co zobliguje komornika do działania , da tez podstawy do złozenia wniosku o zatrzymanie prawa jazdy lub pociągniecia do spłąt rozdziców ojca-a tego jak znam zycie pewnie wołał bedzie uniknąć. Zawsze mozesz tez podac dziadków o alimenty , skoro ojciec nie placi a oni , jak piszesz dysponują sporym majatkiem.Powodzenia;-)

mateczka

2005-10-01 21:48:07

Dochodow nie da sie udowodnic, pewnie jeszcze prowadzi własna działalność i wykazuje straty... wiem cos na ten temat bo z ojcem moich dzieci tez walczę. Komornik nie robi nic, prokurator umarza postepowanie bo "brak znamion czynu zabronionego" mimo, ze Tatulek ma własna firmę, spółkę z konkubiną i jest jeszcze zatrudniony w firmie własnej konkubiny. Komornik z tytulu tegoz zatrudnienia ściągnął pieniądze raz - i to smieszne, bo "biedactwo" zarabia minimum :)... parodia!

lolka

2005-10-05 18:23:35

Rozumiem, że te alimenty są na dwudziestoparoletnia pannę czyli ciebie. Przeciez jesli podwyższą Ci alimenty to i tak te parę lat nie na wiele się zda i nerwów nie zabraknie. Może lepiej znaleść jakieś drobne zajęcie a człowieka być może bez honoru takim zostawić.

zuch

2011-12-09 14:20:06

LOLKA!!! CO TO JEST CARITAS??? MA TATUŚ DZIECKO, BEZ WZGLĘDU NA TO CZY MA LAT 5 CZY 25 UCZY SIĘ I OBOWIĄZKIEM!!!!! NIE SZCZODRYM GESTEM, JEST JE UTRZYMYWAĆ.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM