Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam

Odpowiedzi w temacie (0)

Wanda

10.2.2018

Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam bita, poniżana i dręczona psychicznie. Niestety wychowanie wyniesione z domu i wstyd nie pozwoliły mi na zgłaszanie pobić na policję, więc nie mam żadnych dowodów. Według mnie mąż ma problemy psychiczne (wiem że korzysta z pomocy psychiatry).Nie panuje nad sobą, ma zaniki pamięci, wpada w furię bez powodu, jest wtedy wulgarny i brutalny (to typowe objawy schizofrenii). Po kolejnej awanturze spakowałam podręczne rzeczy i wyprowadziłam się na jakiś czas do siostry. Po ok. dwóch miesiącach postanowiłam wrócić, ale się okazało, że mąż wymienił zamki w drzwiach i nie chce mnie wpuścić. Dodam, że mieszkanie jest naszą wspólną własnością. Co mam zrobić żeby dostać się do mieszkania? Czy mogę prosić o pomoc policję? Czy też mam wezwać ślusarza i wymienić zamki? Myślę o rozwodzie, ale nie chcę oddać mieszkania mężowi. Niestety jego nie stać, żeby mnie spłacić, a ja nie mam się gdzie podziać. Proszę o poradę co mogę zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.12.2013

  Emerytury częściowe w 2014 roku

  Nowelizacja systemu emerytur jaka miała miejsce na początku 2013 roku wprowadziła nieznaną dotychczas instytucję emerytury częściowej. Zgodnie z nowymi założeniami prawo do emerytury warunkowane (...)

 • 2.8.2018

  Odpowiedzialność współmałżonka z tytułu umowy najmu lokalu mieszkalnego

  Na podstawie zawartej umowy najmu lokalu mieszkalnego co do zasady wynajmujący zobowiązuje się oddać dany lokal do używania najemcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony, natomiast najemca jest zobowiązany (...)

 • 31.1.2018

  Zakaz unieważnienia małżeństwa

  Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • 6.11.2012

  Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  Jeżeli zachodzi konieczność, aby pracownik opiekował się osobiście członkiem swojej rodziny, ma prawo do uzyskania zwolnienia od pracy na czas sprawowania opieki. Natomiast, aby zrekompensować (...)

 • 26.4.2017

  Jakie zasady rządzą małżeństwem?

  Kilka zasad prawa rodzinnego odnosi się do związku małżeńskiego i wzajemnych stosunków małżonków. W Polsce małżeństwem jest jedynie związek zawarty w formie określonej prawem (...)