Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam

Odpowiedzi w temacie (0)

Wanda

10.2.2018

Jestem mężatką z 47-letnim stażem. Mam 68 lat, a mąż 74. Przez cały czas małżeństwa byłam bita, poniżana i dręczona psychicznie. Niestety wychowanie wyniesione z domu i wstyd nie pozwoliły mi na zgłaszanie pobić na policję, więc nie mam żadnych dowodów. Według mnie mąż ma problemy psychiczne (wiem że korzysta z pomocy psychiatry).Nie panuje nad sobą, ma zaniki pamięci, wpada w furię bez powodu, jest wtedy wulgarny i brutalny (to typowe objawy schizofrenii). Po kolejnej awanturze spakowałam podręczne rzeczy i wyprowadziłam się na jakiś czas do siostry. Po ok. dwóch miesiącach postanowiłam wrócić, ale się okazało, że mąż wymienił zamki w drzwiach i nie chce mnie wpuścić. Dodam, że mieszkanie jest naszą wspólną własnością. Co mam zrobić żeby dostać się do mieszkania? Czy mogę prosić o pomoc policję? Czy też mam wezwać ślusarza i wymienić zamki? Myślę o rozwodzie, ale nie chcę oddać mieszkania mężowi. Niestety jego nie stać, żeby mnie spłacić, a ja nie mam się gdzie podziać. Proszę o poradę co mogę zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.12.2013

  Emerytury częściowe w 2014 roku

  Nowelizacja systemu emerytur jaka miała miejsce na początku 2013 roku wprowadziła nieznaną dotychczas instytucję emerytury częściowej. Zgodnie z nowymi założeniami prawo do emerytury warunkowane (...)

 • 27.12.2017

  Unieważnienie małżeństwa ze względu na wiek

  Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że osoba, która nie ukończyła 18 lat, nie może zawrzeć związku małżeńskiego. Przewiduje jednak wyjątkowo, iż z ważnych powodów sąd opiekuńczy (...)

 • 10.4.2017

  Dziecko 6-letnie w przedszkolu bez opłaty

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomniało, że zgodnie z przepisami możliwość pobierania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego obejmuje dzieci w wieku do 5 lat. Od 1 stycznia 2017 (...)

 • 22.9.2016

  Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  Zaprzeczenie ojcostwa umożliwia małżonkowi wykazanie, iż nie jest on biologicznym ojcem dziecka urodzonego przez jego żonę. Ma ono niezwykle doniosłe znaczenie, bowiem przyjmuje się, że jeżeli (...)

 • 26.4.2017

  Jakie zasady rządzą małżeństwem?

  Kilka zasad prawa rodzinnego odnosi się do związku małżeńskiego i wzajemnych stosunków małżonków. W Polsce małżeństwem jest jedynie związek zawarty w formie określonej prawem (...)