Kontener na śmieci uszkodził auto podczas silnego wiatru

Odpowiedzi w temacie (0)

chandlerr

13.5.2020

Witam, w lutym br. podczas bardzo mocnego wiatru, kontener na śmieci uszkodził moje auto. Wiejący mocno wiatr przesunął śmietnik, ten uderzył w samochód i następnie przeleciał kilkadziesiąt metrów dalej. Została stłuczona tylna lampa i porysowany bok auta. I teraz kwestia odpowiedzialności. Pisałem do spółdzielni, oni przesłali do wspólnoty, która odpisała, że nie jest właścicielem kontenerów i nie odpowiadaja za to. A więc napisałem do MPGK, którzy są właścicielami, ale oni też nie poczuwają się do odpowiedzialności, ponieważ oni tylko wywożą śmieci, a za rozkład i zabezpieczenie kontenerów odpowiada spółdzielnia. Wysłałem więc odpowiedź do spółdzielni, ale obawiam się, że oni powiedzą, że to nie ich wina. Jakie podjąć następne kroki? Mam nagranie video jak wiatr przesuwa kontener i uderza on w moje auto. Mam porobione zdjęcia szkód. Jak powinny wyglądać dalsze kroki? Podejrzewam, że sprawę będę musiał zgłosić do sądu, jednak nigdy nie miałem z tym styczności. Czy powinienem po prostu wypełnić jakiś druk, opisać sytuacje, załączyć zdjecia i sam wskazać odpowiedzialną osobę? Pismo osobiście złożyć w sądzie? Jak taka procedura powinna wyglądać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Jak rozstrzygnąć spory pracownicze?

  Spory z zakresu prawa pracy rozstrzygają sądy pracy. Kodeks pracy stanowi jednak, że pracodawca i pracownik powinni dążyć do polubownego załatwienia sporu.

 • BHP przy obsłudze żurawi

  Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących zostało podpisane. Nowe przepisy powstały przy ścisłej współpracy ze stroną (...)

 • Gdzie oddać stary sprzęt elektryczny?

  Zużytego lub zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, np. suszarek do włosów czy tabletów, nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Możesz oddać go w sklepie. Przy (...)

 • Wielkie Wyzwanie: Energia

  W organizacji pierwszej polskiej edycji Wielkiego Wyzwania pomogą środki programu Inteligentny Rozwój (POIR). W konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) dla twórcy najlepszego (...)

 • Skąd podwyżki cen za śmieci?

  Brak konkurencji, wyższe stawki za przetwarzanie i składowanie odpadów – to główne przyczyny podwyżki cen za odbiór śmieci w ostatnich dwóch latach. UOKiK opublikował (...)

NA SKÓTY